Що таке траверса? Для чого потрібен ямний домкрат
Успіх сучасної СТО безпосередньо залежить від здатності надати клієнтам максимально широкий спектр послуг. Якість діагностики і ремонту безпосередньо залежить від технічної оснащеності автосервісу. Оскільки регулювання розвалу сходження і левова частка робіт з обслуговування і ремонту ходової проводиться на оглядовій ямі, обов'язковою умовою є наявність спеціального вантажопідйомного пристрою.
Якщо для повсякденного користування автолюбителю досить використання штатного домкрата, то в умовах професійного сервісу потрібен серйозніший підйомник - так званий ямний, він же канавний домкрат, або осьова траверса.
Чим відрізняється траверса від звичайного автолюбительського домкрата? Перш за все, тим, що цей підйомний механізм адаптований до умов використання на оглядовій ямі - встановлюється на її краю і легко переміщується по напрямних на спеціальних роликах.
Використання ямного домкрата є оптимальним способом підйому автомобіля в автосервісі, габарити приміщення якого не дозволяють встановити універсальні автопідйомники легкових автомобілів. Нерідко оглядові ями служать вдалим доповненням підйомників і становлять інтерес як робочих місць для дрібного або позапланового ремонту і обслуговування.
Що ж до вантажного автотранспорту, то єдиним і безальтернативним механізмом, здатним вивісити передню або задню вісь багатотонної машини є потужний канавний домкрат. Траверса - це один з елементів ножнічного, чотирьохстійкового або плунжерного підйомника, який використовується в якості альтернативи оглядової ями.
Ямний домкрат встановлюється на попередньо підготовлені напрямні. Пристрій забезпечує вільний прохід і легко переміщується. Призначення ямкових домкратів (траверс) - підняти передній або задній міст автомобіля з метою:
- виконання діагностичних і слюсарних робіт по ходовій частині, огляду і ремонту днища, вихлопної і паливної системи;
- регулювання розвал-сходження.
Система страховки забезпечує високий рівень безпеки і виключає самовільне опускання.
Види і характеристики траверс
Що цікавить замовника / користувача підйомного механізму? Це, в першу чергу, його вантажопідйомність. Далі йдуть технічні характеристики конструкції:
- Висота підйому (робочого ходу). Тут все залежить від місця використання механізму. Одна справа встановити траверсу в оглядовій ямі, і зовсім інше, якщо обладнання буде служити в якості елемента ножнічного або чотирьохстійкового підйомника.
- Ширина колії. У цьому плані слід розуміти, що в ідеальному випадку ширина оглядової ями (підйомника) і траверса співпадуть. Це не завжди виходить і доводиться підбирати відповідний механізм або займатися реконструкцією ями. Втім, ширина колій в більшості моделей варіюється і більш значущим показником є ширина підпірок.
- Вага механізму не має принципового значення, оскільки він встановлюється на полози і носити його не доводиться.
Якщо з габаритами, висотою підйому і шириною ви визначилися, то залишається вибрати вид системи і тип приводу:
- Гідравлічна траверса з ручним приводом відрізняється демократичною вартістю. Такий механізм з ручною помпою здатний підняти значну вагу, але на невелику висоту.
- Пневмогідравлічні траверса підключається до пневматику автосервісу і звільняє працівника від ручної роботи. Для запуску підйомника досить натиснути кнопку.
- Пневматична траверса на сьогодні являє собою найдосконаліший механізм. Майстру для роботи не потрібно докладати зусиль для підйому будь-якого авто, включаючи багатотонний вантажний автомобіль. Вантажопідйомність такого підйомного механізму визначити просто з розрахунку того, що для підйому однієї тонни потрібно створити тиск в системі близько 2 атм.
Траверса пневматична, гідравлічна або пневмогідравлічна - обираємо кращу
Асортимент підйомних механізмів для оглядової ями різноманітний і дає можливість вибору траверси, відповідної існуючим або потенційним потребам:
- допустимому навантаженні, кліренсу, висоті підйому;
- габаритними розмірами;
- типом приводу;
- розмаху лап;
- вантажопідйомності;
- надійності.
Російські та зарубіжні виробники при виготовленні підйомних механізмів користуються сучасними технологічними рішеннями і матеріалами, що гарантують надійність і безпеку. У будь-якому випадку вибір тієї чи іншої конструкції визначається зручністю її використання в кожному конкретному випадку:
- Гідравлічна траверса представляє інтерес як бюджетний варіант обладнання станції технічного обслуговування. Пристрій призначений для підйому малогабаритного автотранспорту вагою не більше 2,5 тонни. Серед недоліків гідравліки слід наголосити на необхідності постійного контролю рівня масла в системі, мастила шарнірних з'єднань.
- Пневматична траверса не вимагає складного обслуговування і здатна піднімати автомобілі вагою до шести тонн.
- Пневмогідравлічні траверса в залежності від конструкції відрізняється вантажопідйомністю, що не потребує дорогого обслуговування і проста в управлінні.
Де купити підйомний механізм для свого автосервісу?
Компанія Автомеханика працює на українському ринку понад двадцять років. У великому каталозі компанії абсолютно все оснащення СТО, в чому неважко переконатися після невеликого подорожі по сторінках інтернет-магазину.
Команда професіоналів не просто продає обладнання, а й готова професійно працювати спільно з розробниками проекту вашого автосервісу. Власна сервісна служба компанії не має аналогів в Україні, що гарантує європейську якість передпродажної підготовки і монтажу технологічного устаткування.
Компанія Автомеханика працює з безпосередніми виробниками і гарантує найвигідніші ціни. Все, що пропонується до покупки, сертифіковане в Україні і відповідає світовим стандартам якості.