Види стендів розвал сходження | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Види стендів розвал сходження

Які стенди розвал сходження бувають?

Для початку, з'ясуємо що таке стенди розвал-сходження. Вони являють собою верстати для СТО, головною функцією яких є визначення і регулювання кута нахилу коліс автомобіля. Справа в тому, що колеса знаходяться по відношенню один до одного і до загальної осі не під прямим кутом. Їх відхилення становить 2-3 градуси. Це зроблено для того, щоб полегшити рульове управління, посилити зчеплення з дорогою і зменшити швидкість стирання гуми. В процесі їзди нахил коліс змінюється, і для повернення його до заводського рівню використовується процедура розвал-сходження.

Класифікація стендів

Такі апарати прийнято розділяти за принципом роботи:

 • Оптичні. Це перші придумані стенди розвал-сходження, ціна яких невисока, а експлуатація незручна: процес займає багато часу і дає досить велику похибку.
 • Лазерні. Найпоширеніші на даний момент, хоча їх популярність і знижується через появу нових методик вимірювання. Використовують лазерний промінь для визначення кутів нахилу коліс.
 • Комп'ютерні. Таке обладнання для СТО розвал-сходження є найбільш сучасним і максимально точним. Інформацію обробляє комп'ютер, вносячи необхідні корективи в положення коліс. Коштують дорого, але їх ефективність для автосервісів неможливо переоцінити.

До речі, останній тип стендів також називають розвал-сходження 3d завдяки складанню комп'ютером тривимірній проекції осей автомобіля. На більшості СТО встановлено обладнання лазерного типу, яке поступово витісняється комп'ютерним. Балансувальні стенди, керовані комп'ютером, виконують роботу точніше і швидше за інші типи. Тому їх популярність зростає, незважаючи на високу вартість і необхідність щорічного поновлення баз даних.

Оптичні стенди розвал сходження

Стенд розвал сходження оптичний є першою установкою для вимірювання кута нахилу коліс, яка була придумана людиною. Цей винахід побачило світ багато років тому, і до наших днів уже втратило актуальність. Працює система таким чином:

 • на колеса встановлюються спеціальні трубки з спрямованим світловим променем;
 • світло проектується на площину з вимірювальними шкалами, що йдуть в вертикальному і горизонтальному напрямку;
 • в залежності від положення точки світла визначається кут нахилу коліс.

Дана методика використовувалася ще на радянських машинах, і в той час показувала себе добре, але тільки через відсутність альтернативи. Насправді точність такого виміру має велику похибку, що не дозволяє встановити положення коліс точно, і завжди кілька градусів виявлялися зайвими. Крім того, оптичний стенд розвалу сходження дає можливість вирахувати кут нахилу тільки однієї колісної пари - передньої або заднбої. Тобто встановити всі колеса машини під однаковим кутом практично неможливо. Це, а також поява нових технічних рішень, і зумовило спад популярності оптичних стендів. Їх все ще використовують, але таких сервісів одиниці, і спеціалізуються вони на старих автомобілях виробництва СРСР. З іншого боку, очевидною перевагою стенду є низька ціна в порівнянні з іншими типами подібних апаратів. Також оптика довговічна і абсолютно невибаглива в обслуговуванні. Тим не менш, це не змогло нівелювати недоліків, і до покупки таке схід розвал обладнання не рекомендується. Краще підібрати варіант трохи дорожче, зате на порядок ефективніше.

Лазерний стенд розвал сходження

Цю модель можна назвати еволюцією оптичного агрегату, з тією відмінністю, що використовується спрямований лазерний промінь. Точніше, пристрій відноситься до класу електронних, але принцип роботи заснований на фізичних законах оптики. Діє система просто:

 • на машину встановлюються лазерні випромінювачі - головки;
 • на колеса монтуються дзеркала - обов'язково паралельно площині обертання;
 • навпроти дзеркала ставиться вимірювальна шкала.

Лазерний промінь виходить з нульової точки шкали, і при ідеальному положенні коліс, повинен повернутися в неї ж від дзеркала. Відхилення проявляється при відображенні від дзеркала в точку вище або нижче нульової на шкалі ділення. Стенд розвал сходження лазерний активно використовується в більшості сучасних автомайстерень завдяки доступній вартості, простоті конструкції, яка забезпечує і довговічність. В деякій мірі вдалося позбутися від недоліків попередника - точність вимірювання на порядок вище і з'явилася можливість калібрувати одночасно чотири колеса. З іншого боку, мінуси експлуатації такого девайса стають очевидні з перших же хвилин:

 • низька швидкість роботи - на одну машину йде близько години, а іноді і більше, що веде до утворення черг і зниження доходу сервісу;
 • складність використання - настройка лазерних променів, встановлення дзеркал, зняття показань, все це виконується вручну, що вимагає вправності, навичок і досвіду від співробітника СТО;
 • недостатня точність - незважаючи на більш досконалу систему, ніж у простого оптичного стенда, визначення кута нахилу все ще не зовсім точне.

Такі стенди також втрачають актуальність. поступово відходячи в минуле. Відкриваючи станцію технічного обслуговування, краще купити більш сучасне обладнання.

Комп'ютерний стенд розвал сходження

Нарешті, вершина інженерної думки для автосервісу - комп'ютерний стенд. Він використовує власні обчислювальні потужності для обчислення оптимальних кутів нахилу і калібрування коліс, і апаратне оснащення для зняття показань.

Стенд з вимірювальними головками

Перший підтип агрегату. Такий стенд для розвал сходження оснащений спеціальним датчиками (від чотирьох до восьми штук), які встановлюються на колеса і знімають кут відхилення. Далі комп'ютер з передвстановленою базою даних автоматично балансує колеса, беручи за зразок заводські показники від виробника. Виглядає стенд, як невеликий ящик на коліщатах, досить компактний і зручний для переміщення. Точність показників наближена до максимальної, хоча працює апаратура довго - для прорахунку потрібно близько півгодини.

3D стенд

Відмінність в тому, що апарат створює тривимірну модель автомобіля за допомогою:

 • наявних камер;
 • спеціальних фотоелементів, що встановлюються на стенд;
 • власного процесора і бази даних.

Додатковою можливістю агрегату є вимір геометрії кузова. Разом з основною функцією обчислення нахилу коліс і навіть повороту осей, стенд стає універсальним пристроєм, який стане в нагоді на будь-якому СТО. Комп'ютерний стенд розвал сходження має тільки один недолік - високу вартість, хоча вона перекривається функціональністю і швидкістю роботи.

Де купити стенд розвал-сходження

Компанія Автомеханіка - ідеальне місце. Чому? Судіть самі:

 • офіційний партнер відомих зарубіжних виробників;
 • найбільший асортимент товарів для СТО в країні;
 • онлайн-замовлення і доставка по регіонах;
 • фірмова гарантія;
 • досвідчені, кваліфіковані і адекватні співробітники.

Замовляючи в Автомеханиці, ви отримуєте відмінний інструмент для роботи з автомобілями - якісний, надійний і недорогий, адже ціни від виробника. Телефонуйте прямо зараз, проконсультуйтеся з менеджером і замовте професійну техніку для СТО та шиномонтажу, що ідеально підходить вам за функціоналом і вартості.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок