Балансувальні легкові верстати | autom.com.ua

Балансувальні легкові верстати

Балансувальний верстат для шиномонтажу і СТО

Балансувальні верстати відносяться до обладнання, метою якого є виявлення ділянок і ступеня неврівноваженості обертових частин автомобіля (валів, коліс, роторів електродвигунів). Балансування коліс (і інших частин машини) виконують в умовах автомайстерні і СТО. Її мета: визначення та усунення нерівномірного розподілу маси колеса по відношенню до його центру. В результаті відсутності балансування (при русі автомобіля) виникають вібрації, а також передчасний знос шин, покришок, дисків і підвіски. Крім того, водієві і пасажирам буде вкрай некомфортно почувати себе в машині (саме через таких деренчання).

Якість балансування залежить не тільки від майстерності фахівця, але і від самого стенду. Балансувальний верстат для коліс різниться по типу введення і вимірювання показників:

  • Автоматичні стенди. Такі пристрої самостійно визначають ширину і діаметр колеса, а також відстань від обода до приладу. Ефективні в умовах постійного потоку машин - робота на автоматичних стендах виконується у багато разів швидше.
  • Напівавтоматичні стенди. Даний агрегат відрізняється від автоматичного лише способом введення даних про колесо - інформацію необхідно ставити вручну.
  • З ручним приводом. На сьогоднішній день практично не використовуються через низьку ефективність.

Залежно від розташування осі обертання колеса (конструкції), верстат балансування буває:

  • З горизонтальною віссю - найбільш популярний;
  • З вертикальною віссю.

Для балансування коліс вантажних і легкових автомобілів використовуються різні типи агрегатів: для вантажних - вантажний балансувальний верстат, для легкових - легковий. У технічній документації деяких моделей вказана інформація про те, що пристрій для врівноважування коліс легкової машини може обслуговувати невеликий вантажний транспорт (газель, наприклад). З огляду на те, що зустрічаються різні типи дисків, балансувальні верстати бувають з фланцевим і конусним зажимами.

Найчастіше дисбаланс коліс виникає в результаті пошкодження диска (при русі по дорогах з ямами) або з інших причин. Наслідками цього можуть бути: швидкий знос і вихід і ладу шин, надмірна витрата палива, негативний вплив на підвіску і на керування машиною в цілому. Балансувальні стенди необхідні для швидкого обслуговування клієнтів, спрощення роботи майстрів на СТО, підвищення якості роботи.

Принцип роботи верстата балансування

Устаткування для балансування коліс виконує кілька функцій, серед яких: привід в рух, балансування, вимір і корекція. Отже, прилад для врівноваження і складається з таких частин: механізм для приводу (електродвигун), балансувальне, вимірювальне і корекційна пристрою.

Конструктивно стенд складається з опор, електромотора і датчиків вимірювання. Колесо встановлюється на опори і фіксується в певному положенні. Далі агрегат запускається і прокручує колесо. Датчики знімають значення і параметри тиску. На підставі отриманих даних обчислюється місце неврівноваженості.

Опори стендів можуть мати різну конструкцію: м'яку і жорстку. Верстат для балансування коліс з м'якою опорою характеризується більш точними результатами (звітом), оскільки під певну деталь використовується власний верстат. Стенд з жорсткою опорою дає менш точні дані, проте він універсальний (тобто один і той же прилад тестує різні види деталей).

Принцип і послідовність дій при роботі обладнання для врівноваження балансу:

  • На вал стенду встановлюється колесо автомобіля.
  • Для центрування і точного його розташування використовуються конусні затиски (якщо прилад напівавтоматичний, введення даних здійснюється вручну).
  • Далі колесо прокручується за допомогою електромотора до певного рівня.
  • Спеціальний прилад фіксує необхідні показники про рух колеса і передає їх в процесорний блок для обробки.
  • Вся інформація про стан шин (звіт) виводиться на електронний монітор, а разом з нею і рекомендації щодо корекційних робіт (положенню важків).

Обладнання балансування виготовляється різними виробниками і має певні відмінності:

  • Точність вимірів. Бюджетні моделі пристроїв вимірюють початкові дані з невеликими похибками. Це може позначитися на якості послуг, що надаються шиномонтажу.
  • Точність установки колеса на вал. Кожен виробник має свої особливості - діаметри вала, конуси, їх довжина і кути можуть відрізнятися.
  • Наявність вбудованої електронної лінійки. Там, де є даний пристрій, робота виконується точно і швидше.

При наявності досвіду і знань, точність показників і якість роботи буде відповідати високому рівню, навіть якщо майстер працює на недорогому обладнанні. Хоча вдосконалені моделі значно спрощують роботу в автосервісах. Верстати можуть відрізнятися між собою за багатьма критеріями. Перед покупкою обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем.

Рекомендації по вибору балансувальних верстатів

Вибираючи балансувальні верстати для шиномонтажу, враховуйте:

  • Для коліс яких машин повинен бути призначений агрегат (для вантажних або легкових). Від цього будуть залежати технічні характеристики обладнання. Якщо потрібен універсальний прилад, для обох типів коліс, можна придбати тільки вантажний балансувальний верстат, проте це позначиться на точності даних, а, отже, на якості врівноваження.
  • Частоту навантаження на стенд для балансування. Якщо пристрій необхідний для обслуговування невеликої кулькості машин, вимоги до його параметрам будуть стандартними. Якщо прилад потрібен для роботи на автосервісі з постійним потоком автомобілів, критерії оцінювання його якості будуть високими.
  • Серед моделей є ряд пристроїв, що працюють в мережі 220 і 380 В. Врахуйте цей факт, якщо мережа з такою напругою недоступна в тому місці, де планується використання агрегату.
  • Автоматичне або ручне введення параметрів (вимір). Перший тип пристрою прискорює і полегшує процес роботи майстрів, відповідно, коштуватиме дорожче.
  • Програмне забезпечення агрегату. У верстаті зазвичай встановлені такі програми: для статичного балансування, для врівноваження металевих і легкосплавних дисків. Функція самодіагностики і самокалібрування підвищує ефективність, якість і точність виконуваних робіт.

При тривалій експлуатації може збитися калібрування верстата балансування (на знову купленому вона може бути взагалі не налаштована - не всі виробники калібрують агрегати). Крім того, при транспортуванні задані параметри можуть просто збитися.

У яких випадках необхідно виконувати калібрування:

  • При переміщенні стенду до іншого місця,
  • При встановленні;
  • У період сезонності (перед початком);
  • Набутий балансувальний верстат б / у;
  • Після технічного обслуговування і ремонту;
  • За потреби.


Де отримати допомогу у виборі верстата балансування?

Придбати балансувальний верстат гідного рівня допоможуть фахівці компанії Автомеханіка. Багаторічний досвід і постійна робота в даній області дозволяє рекомендувати тільки кращу техніку з тривалим терміном експлуатації. Обов'язково телефонуйте, щоб отримати якісну консультацію та допомогу у виборі обладнання для свого автосервісу.

 

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок