Майже кожен автосервіс намагається надавати якомога більший перелік послуг, адже це робить співпрацю з ним максимально комфортним для клієнта. Розширити спектр робіт можна, встановивши на СТО не тільки шиномонтажний, а й балансувальний верстат. Його задача полягає в усуненні дисбалансу коліс, який виникає при потраплянні в яму, наїзді на бордюр, після ремонту ходової тощо. Завдяки балансуванню, вдається уникнути таких серйозних проблем, як підвищення вібрації під час їзди, пришвидшення зносу покришок, завчасне руйнування елементів підвіски. Обирати станки для балансування слід ретельно, звернувшись до магазину «Автомеханіка».
Балансувальні станки для коліс: який обрати?
Один від одного сучасні балансувальні станки відрізняються багатьма параметрами та набором функцій. В асортименті виробників присутні як досить прості, так і високотехнологічні моделі для роботи з будь-якою технікою.
Балансувальний стенд напівавтомат чи автомат?
Самим простим та дешевим варіантом є ручний верстат, але наразі таке обладнання використовується дуже рідко. Для невеликої майстерні оптимальним варіантом може стати напівавтомат, в якому визначення розташування колеса на валу здійснюється за допомогою електронної лінійки. Всі інші параметри спеціаліст визначає самостійно. Балансувальний стенд автомат має додаткову електронну лінійку, яка забезпечує вимірювання ширини диска. Серед переваг, які має балансувальний автоматичний верстат, слід зазначити високу швидкість виконання робіт. Завдяки цьому, саме такий верстат балансувальний є оптимальним для сервісів з великим навантаженням.
Основні параметри балансувального верстата
Під час вибору обладнання для балансування увагу слід звертати на такі максимальні показники, як діаметр та вага коліс. До того ж слід враховувати ширину ободу, діаметр дисків, швидкість обертання та точність вимірювання. Магазин «Автомеханіка» пропонує купити балансувальний станок з максимально високою точністю вимірювання. Ще однією важливою характеристикою є діаметр валу, який може становити 36 або 40 мм. Надавати перевагу краще другому варіанту, адже балансувальний станок для коліс з товщим валом має більшу надійність та продуктивність.
В залежності від спеціалізації автосервісу можна обрати верстати, призначені для обслуговування легкових авто, вантажного транспорту, важкої спеціальної та сільськогосподарської техніки. До того ж можна купити балансувальний станок універсальний, призначений для роботи з будь-якими типами техніки.
Балансувальні верстати Hofmann
Для оснащення шиномонтажних майстерень, СТО та автосервісів краще обирати надійне обладнання. Одним з найкращих рішень може стати балансувальний стенд Хофман, представлений відомим брендом з Німеччини. Особливістю обладнання Hofmann є багатофункціональність. Серед найцікавіших функцій, які мають автоматичні верстати бренду, слід зазначити наступне:
- на 100% автоматичне балансування. Верстат самостійно визначає форму колеса та матеріал, обирає найкращий режим балансування, вводить всі необхідні для роботи параметри та розраховує оптимальне кутове положення тягарців;
- в лінійці обладнання Hofmann присутній верстат для балансування, здатний визначати биття ободу. Конструкція стенда дозволяє забезпечити високу точність вимірювань, завдяки чому вібрації під час їзди стають мінімальними, а комфорт водіння – максимальним. За необхідності, здійснюється геометрична підгонка.
Деякі автоматичні балансувальні стенди з Німеччини мають функції easyWEIGHT та Stop-in-position. Перша - це лазерний покажчик точки дисбалансу в положенні на 6 годин, друга – автоматична прокрутка колеса в точку дисбаланса
Балансувальні стенди Corghi
Corghi – балансувальні стенди з відмінною репутацією. Їх виробництвом багато десятиріч займається відома італійська компанія, що спеціалізується на шиномонтажному обладнанні. В асортименті виробника присутні моделі для роботи з колесами легкових та вантажних автомобілів, а також автобусів. Балансувальний стенд Corghi забезпечує:
- високу точність балансування;
- надзвичайну швидкість встановлення тягарців;
- комфорт роботи оператора.
Італійські балансувальні станки у версії PROFESSIONAL мають зовнішній датчик для вимірювання ширини колеса, а також функцію FSP – SMART ARM, що запускає програму балансування в автоматичному режимі.
Якщо Ви шукаєте якісний балансувальний станок, купити його в Україні можна в магазині «Автомеханіка». Окрім обладнання Hofmann та Corghi, на увагу спеціалістів заслуговує балансувальний станок Hunter, Sicam, Boxer тощо.