Класифікація і конструктивні особливості динамометричних викруток | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Класифікація і конструктивні особливості динамометричних викруток

Конструкцію і особливості використання викруток знають практично всі не залежно від статі, віку і роду діяльності. Однак є окремий вид цього ручного інструменту - це динамометрична викрутка. Цей вид інструментарію використовується для затягування різних кріпильних елементів з наданням певного зусилля, тобто коли сила затягування має принципове значення.

Саме для того, щоб зберегти цілісність кріплення або самого пристрою і застосовуються динамометричні викрутки. Різноманітність видів можна поділити на дві великі групи - це універсальні моделі (такі можна знайти в інструментальному ящику будь-якого домашнього майстра), а є професійний інструмент, який має масу унікальні характеристики і використовується в професійній діяльності. Можна припустити, що викрутки відрізняються тільки формою шліци, яка повинна відповідати формі прорізу на гвинтовому кріпильному елементі, проте це не зовсім так. Більше про особливості, переваги і різновидах ви дізнаєтеся далі.

Обмежувач крутного моменту викрутки

Конструктивно динамометрична викрутка (купити в Україні можна вже зараз за вигідною ціною і на умовах оперативної доставки) виглядає, як більш простий аналог - є зручна рукоятка, подовжена робоча частина для затягування гвинта з можливістю зміни насадки (біти). Однак є відмінність - це наявність обмежувача крутного моменту. Цей механізм використовується в якості захисту від надання надто високого тиску у процесі закручування.

Обмежувач моменту затягування гвинта представляється у вигляді муфти. При роботі з моментною викруткою використовується спеціальна вимірювальна шкала з розподілами, які вказують на певні характеристики затяжки. Під час роботи механізм обмежувача повідомить, коли зусилля затягування буде достатнім (спосіб індикації може бути різним, але найчастіше ви почуєте клацання).

Ручні динамометричні викрутки

Існують різні види викруток, однак ручний динамометричний інструмент вважається найбільш популярним. Викрутки ручні з регульованим крутним моментом - це зручний для роботи інструментарій, який застосовується для закручування з'єднань гвинтового типу. Використовуються майстрами при складанні або ремонті дорогого устаткування, електричних пристроїв та іншого оснащення, коли зусилля затяжки має принципове значення.

Цей тип інструментарію захистить від випадкового зриву різьблення і інших поломок кріплень. Візуально особливостей не спостерігається, але також є обмежувач у вигляді муфти і установча шкала в нижній частині рукоятки. Для роботи використовуються біти різноманітної форми (наприклад, хрестоподібні або інші). Варто виділити такі характеристики вироби:

  • Діапазон регулювання значення затягування 0,3-4 Н / м;
  • Показник похибки - не більш 6%;
  • Зручна для роботи рукоятка, яка зазвичай буває чотири-або шестигранної форми.

Шкальні динамометричні викрутки

Основна перевага, яку має викрутка з регулюванням затягування, виражена в можливості здійснення контрольованої затяжки. Майстер при роботі з цим інструментом має можливість постійно відстежувати встановлене значення на спеціальній шкалі.

Що стосується виробів, які можете придбати ви, то вони характеризуються такими перевагами:

  • Гарантовано висока якість товарів - в асортименті представлена ​​продукція надійних виробників, виготовлена ​​відповідно до міжнародних стандартів і при використанні якісних матеріалів;
  • Розумні ціни - це гарантована вигода придбання;
  • Довговічність використання інструментарію навіть при високій інтенсивності - це гарантія виробника;
  • Величезна різноманітність моделей від перевірених виробників - кожен покупець обов'язково знайде те, що необхідно.

Окремо варто відзначити перевагу, яке полягає у зручності використання викруток зі змінними бітами. Такі інструменти продаються наборами - це практично з точки зору організації зберігання і подальшої експлуатації.

Динамометричні викрутки граничного типу

Граничні діелектричні викрутки дуже зручні в роботі. Вони використовуються на масових виробництвах і сфері обслуговування. Крім цього, варто відзначити наступне:

  • Точне контролювання зусилля затягування з'єднань;
  • Похибка не більше 3%, що в рази підвищує точність роботи;
  • Відмінне зчеплення дозволить провести операцію без зайвих пошкоджень пазів.

Блокуюча муфта-обмежувач має роторний пристрій. За рахунок наявності механізму блокування в роботі дотримуються встановлені майстром межі. За рахунок наявності шліци стає можливим використання різних біт.

Варто сказати про створення такого інструменту. Ідея створення тарованої викрутки належить новатору Козловському, який створив креслення вироба з подібними властивостями. Конструкція цього типу інструментарію складається з таких складових:

  • Корпусу;
  • Несучої осі;
  • Пружинного елемента;
  • Гайки регулювальної;
  • Ковпачка;
  • Кільцевої вставки (виготовляється з прозорого матеріалу);
  • Шайби з певною кількістю отворів;
  • Шарнірного механізму;
  • Блокувальної шайби (також з отворами);
  • Упорного підшипнику;
  • Затиску цангового;
  • Робочої частини - це власне лезо викрутки або шліца для закріплення біт.

Сьогодні існує різноманітна і досить широка класифікація викруток, які дозволяють проводити монтаж з підвищеною точністю крутний момент. Досить багато уваги приділяється безпеці використання даного інструменту.

Діелектричні і антистатичні моментні викрутки

Можливість точного встановлення крутного моменту викрутки - це не єдина особливість даного виробу. Також варто наголосити на тому, що конструктивні елементи інструменту виготовлені з матеріалів з властивостями діелектрика, тобто не здатні проводити електричний струм.

Окремі моделі мають антистатичне покриття, що убезпечить користувача від накопичення на робочому інструменті статичного заряду. Таке оснащення переважно використовується, коли проводиться монтаж або ремонт різного електричного обладнання під напругою. Замінити такий інструментарій нічим не вдасться, за рахунок наявності особливих технічних властивостей.

Особливої ​​уваги при виробництві удостоюється рукоятка. Ця область безпосередньо контактує зі шкірою майстра, який може не користуватися спеціальними рукавичками з метою захисту. Зазвичай в якості діелектричного покриття використовується полиформальдегід, а сама ручка може бути виготовлена ​ з поліетилену або полікарбонату. Наявність спеціального захисного покриття також характеризує стрижень, який виготовляється з надміцної сталі і має гальванічне покриття.

Однак є обмеження по ряду робочих параметрів. Наприклад, можна працювати під напругою, але вона не повинна перевищувати 1 кВ. Також обов'язково береться до уваги стандарт VDE DIN EN 60900. Щодо збереження експлуатаційних властивостей діелектрика, то температурний режим в межах від -40 до + 120 ° за Цельсієм.

Перед тим, як потрапити в руки майстра, всі різновиди подібного діелектричного інструментарію (у тому числі викрутки і ключі) проходять випробування. Обов'язково випробовується на вплив напруги до 10 кВ. Самі матеріали мають такі властивості, крім заявлених:

  • Стійкість до механічних пошкоджень - ні стирання, ні падіння або подібний вплив механічного характеру не зможе зашкодити інструменту;
  • Стійкість до впливу вологи (проте при безпосередньому впливі води працювати не варто);
  • Стабільність властивостей при контакті з деякими хімічними речовинами (луги і деякі кислоти зокрема).

Електронні динамометричні викрутки

Електронна викрутка - це не зовсім інший тип динамометричного ручного інструменту, а його сучасний різновид. Даний тип викруток оснащений електронним динамометром, який гарантує більш високу точність створюваного зусилля.

Управління зручне і просте. Всі значення контрольовані. Період, необхідний для виконання якісної затяжки, також відстежується, а по його завершенню спрацьовує індикатор.

Єдиний недолік полягає в тому, що на увазі масивності конструкції стає неможливим працювати у важкодоступних місцях - це через форми рукоятки. Також варто при роботі бути більш акуратним, щоб не нашкодити цілісності динамометра.

Електричні динамометричні викрутки

Корисний винахід - електричні викрутки, які дозволяють зробити процес монтажу / демонтажу або ремонту різноманітного обладнання продуктивнішим і заощадити масу робочого часу. На відміну від описаної раніше викрутки з динамометром, електричний прилад має Г-подібну конструкцію і оснащений акумуляторною батареєю. Зовні можна відзначити схожість з портативним акумуляторним шуруповертом, однак більш компактних розмірів.

Щодо цього типу викруток можна відзначити такі особливості:

  • Компактні розміри і незначну вагу (зазвичай не більше півкілограма);
  • Є перемикач швидкостей, що дозволяє більш точно контролювати зусилля;
  • Управління (старт / відключення) проводиться за рахунок натискання кнопки;
  • Акумулятор може приєднуватися або бути вбудованим в корпус вироби.

Акумуляторна викрутка, купити в Україні яку можна за вигідною ціною вже зараз, буває двох основних типів - побутові і професійні. Вибір покупця залежить від багатьох факторів, основними з яких можна вважати призначення (для роботи або побутового ремонту) і бюджет покупки.

Контролери і програмно-керовані гвинтоверти, автоматизація процесу складання

Головна складова оперативної збірки різної електропродукції на конвеєрі - це автоматизація і оптимізація робочого процесу. При цьому не обійтися без спеціального обладнання і оснащення. Коли необхідно виконати оперативну збірку приладів або витягти гвинтові з'єднання, слід використовувати електричні гвинтоверти, додатково оснащені сучасним програмним забезпеченням.

Призначення гвинтоверту стандартне - це виконання вгвинчування / вилучення різних кріпильних елементів (шурупів, гвинтів, саморізів і інших виробів). Живлення приладу мережеве, проте є гвинтоверти акумуляторні, які є портативними і частіше використовуються в майстернях або для побутових потреб.

Головні переваги такої техніки полягає у високій ефективності і швидкості роботи. Також варто відзначити, що при використанні програмного забезпечення є можливість автоматичної настройки параметрів вкручування з наданням певного зусилля. Відрізняється досить широкою сферою застосування - від цехів по збірці автомобілів до конвеєрної лінії, де робляться іграшки.

Акумуляторні моментні гвинтоверти

Коли виникає необхідність виконання ремонту або монтажу складного електротехнічного обладнання, то без шуруповерта з акумулятором не обійтися. Ці прилади мають відмінні технічні характеристики і прості в роботі. За рахунок живлення від акумуляторної батареї дозволяють значно розширити сферу застосування.

Цей прилад має багато спільного з динамометричними викрутками, ціна однак відрізняється. Робочий інструмент на акумуляторі має достатню потужність, щоб виконати вгвинчування досить складних кріплень. Використовується гвинтоверт переважно в майстернях і автосервісах, де потрібно виконати ремонт поза приміщенням СТО.

Прилад також комплектується битами і різними аксесуарами для зарядки. Заряд батареї витрачається економно, що дозволяє виконати різні операції протягом тривалого часу. А за рахунок контролю швидкості і зусилля вкручування проводиться з максимальною точністю.

Пневматичні викрутки з контролем моменту

Викрутка пневматична - це високоефективний професійний інструмент, який дозволяє не тільки на високій швидкості вкрутити елемент кріплення, а й відрегулювати прикладену силу. Установка параметрів роботи проводиться зовні - на корпусі є спеціальні кнопки. За рахунок продуманого і приємного для використання корпусу рука в роботі не втомлюється.

У конструкції є фрикційна муфта, яка контролює частоту обертання. Також робоча частина може здійснювати обороти в обидві сторони (в залежності від внесених майстром налаштувань і необхідності). Зовні конструкція може бути різною - є Г-образні моделі і модифікації, які схожі на стандартні викрутки з кілька потовщеною рукояткою.

Викрутка з регульованим зусиллям пневматичного типу зазвичай використовується в майстернях або будівельниками при складанні конструкцій. Можливість регулювання швидкості обертання і наявність набору біт з найпоширенішими формами шліцу значно розширюють сферу використання приладу. Однак варто зазначити, що при низькій інтенсивності експлуатації купувати дорогий інструмент не варто, можливо вас влаштують більш прості і недорогі прилади аналогічної функціональності.

Де купити динамометричні викрутки в Україні?

Щоб вигідно купити динамометричних викрутку вам варто заглянути в онлайн-каталог інтернет-магазину autom.com.ua. Тут величезний асортимент ручного і механічного інструменту для автосервісів і майстерень, а також домашнього використання.

Перед тим, як купити електровикрутку в Україні, вам варто врахувати такі критерії вибору:

  • Призначення інструментарію - якщо вам необхідний досить потужний інструмент для роботи, то варто розглянути більш дорогі моделі. Для побутового використання часто досить механічних інструментів;
  • Функціональність приладу - це варто оцінити з урахуванням конкретних завдань, які планується виконати, тобто що конкретно Вам доведеться крутити такий викруткою;
  • Вимоги до безпеки та надійності - все необхідні для оцінки дані можна знайти в описі моделі і її характеристиках;
  • Вартість - розумніше для себе визначити бюджет покупки в розмірі суми, яку плануєте витратити на покупку робочої оснастки.

Також не зайве ознайомитися рейтингом виробників, які представлені в асортименті онлайн-каталогу. Важливо вибрати саме той прилад, який виправдає всі покладені на нього функції з урахуванням запланованої інтенсивності використання. А щоб функціональність точно відповідала вашим очікуванням, варто вибирати моделі з комплектом змінних біт (в наборі є все найпоширеніші типи шліц кріплень).

Якщо ви все ще вирішуєте купувати таку викрутку чи ні, то варто оцінити очевидні переваги. Кожен тип цих приладів має свої переваги, найголовніше з який гарантія високої ефективності виконання технічних завдань. Не на останньому місці безпека роботи, мобільність (це відноситься ручного і акумуляторного інструменту), достатня потужність і компактність габаритів.

Для оформлення замовлення вам потрібно заповнити заявку або зателефонувати за номером, що є на сторінці. Задати питання щодо товарів і особливостей співпраці можна консультанту - він готовий допомогти.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок