Яка витяжка для виробничих приміщень підійде для СТО? | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Яка витяжка для виробничих приміщень підійде для СТО?

Для чого потрібна витяжна вентиляція у виробничих приміщеннях?

Витяжна вентиляція на виробництві або на станціях технічного обслуговування автомобілів - ключовий елемент для безпечної роботи співробітників. Виробничі витяжки по нормативним актам повинні по потужності відповідати площі приміщень.

Витяжне обладнання дозволяє видаляти старе повітря з приміщення і нагнітати туди нове з вулиці, підтримуючи постійний повітрообмін. Це необхідно у зв'язку з тим, що на СТО або на виробництві часто в повітрі переважає чадний дим, гар, пар (високий рівень вологості). При наявності опалювальної системи, мікроклімат приміщень забруднюється димом, вуглекислим газом. Витяжна вентиляція сприяє очищенню кисню і одночасно може служити заставою економії на опаленні.

Якщо якісна вентиляція не встановлена, то шкідливі для здоров'я частинки, дим, пил, гази та інше видаляються методом відкривання воріт, дверей. Якісне обладнання дозволяє працювати повністю закрившись в зимовий час, коли працює система опалення.

Витяжка за призначенням ділиться на дві категорії:

  • Витяжна система - грунтується на природному принципі руху повітря в приміщеннях.
  • Припливна вентиляція - в такій системі чисте оточуюче повітря подається всередину виробничих приміщень. Найчастіше подається теплим в зимовий час.

Правильна організація системи комбінує обидва типи вентиляції, за рахунок чого чисте повітря надходить всередину, а шкідливі домішки і вуглекислий газ йдуть через вентиляційний отвір. Зокрема, для станції технічного обслуговування актуально наголошувати на витяжній системі.

Так як необхідно видалення чадного диму та інших шкідливих часток, що надходять від працюючих двигунів машин. Повітряний оазис на СТО може поповнюватися при відкритті гаражних воріт, дверей. А ось вентилятор і повноцінна система захоплення повітря - умова його повсякденного очищення. У доповнення, не вилучення чадного диму від авто може обіцяти проблеми зі здоров'ям. У критичних ситуаціях це призводить до втрати свідомості, тому установка промислової витяжки на СТО - перша необхідність для повноцінної роботи сервісу.

Витяжка промислова - для чого потрібна у виробництві?

Витяжка для виробничих приміщень може бути, як природною, так і механічною. У першому випадку відсмоктування і приплив повітря здійснюється природним шляхом за рахунок дії трьох факторів:

  • Різниця температури між повітрям в приміщенні і зовні, що забезпечує підйом теплого повітря на поверхню і його відтік з виробничих приміщень;
  • Тиск повітря, його швидкість (виражається в метрах в секунду);
  • Різниця атмосферного тиску між самим приміщенням і тієї зони, де встановлюється вихід повітря на вулиці (з даху).

Найчастіше витяжки виробничі вимагають установки окремого двигуна, так як повітропровід здатний працювати навіть в будівлях закритого типу природним шляхом при правильній організації конструкції.

На даний момент витяжка промислова, її конструкція, технологія влаштування і технічні параметри повинні відповідати СНиП 41-01003. Ці будівельні норми по швидкості витяжної сили газу, пилу і шкідливих домішок відображають вимоги щодо того, з якою силою має відбуватися видалення повітря, а також який обсяг кисню повинен очищатися протягом дня витяжкою.

Для яких виробничих умов потрібна якісна місцева витяжка:

  • Якщо виробництво передбачає наявність печі або іншого теплового обладнання, робоче середовище якого полягає в обігріві або в опаленні (особливо необхідний потужний вентилятор, якщо мова йде про використання газу);
  • Якщо в приміщенні утворюються шкідливі для здоров'я частки (наприклад, чадний дим на СТО, що утворюється при працюючих двигунах автомобілів);
  • Якщо робота передбачає накопичення пилу (наприклад, працюють верстати, відбувається сварка, удари молотом і інше).

Чисте повітря не повинно містити в собі навіть пилу, тому установка промислових витяжок актуальна у всіх типах виробничих приміщень і на станціях технічного обслуговування.

Витяжка для виробничих приміщень - як використовувати на СТО?

Витяжка для автосервісу може відрізнятися від тієї, яку монтують на виробничих лініях. Найчастіше промислова витяжка має один блок захоплення повітря. Однак вихлопні гази від автомобіля можуть разосереджуватися в різних зонах, де машина стоїть з заведеним двигуном. Для очищення повітря в автосервісі актуально встановити витяжку вихлопних газів. Така вентиляція СТО може бути постовою, а може бути і канальною (розташовуватися на металевих каналах зверху, переміщаючись по ним за потребою).

Для полегшення обслуговування витяжка від чадних газів може комплектуватися не тільки гнучким шлангом, а й механізмом його піднімання, опускання. Найчастіше встановлюють кілька стаціонарних барабанних витяжок на кожному посту для авто. Такий пристрій актуальний для боксів механічної роботи.

Якщо в процесі ремонту проводиться фарбування авто (наприклад, в фарбувальних камерах) або здійснюється зварювання, то необхідна установка витяжної і припливної витяжки з фільтруючою системою. Таким повинен бути й пристрій вентиляції в гаражі, де часто піднімається пил або фарбуються деталі.

Вентиляція фарбувальних камер має на увазі монтаж припливного і витяжного вентилятора. У деяких випадках можна встановити обігрівальні елементи для комунікації, що створить комфортні умови для цеху, виключивши переохолодження співробітників (що може призвести до порушення здоров'я персоналу). При виборі обладнання для зварювального цеху і фарбування користуйтеся базовими характеристиками приміщення (загальна площа, висота стель).

Щоб не помилитися і придбати якісну промислову витяжку потрібної потужності, зверніться до фахівців. Компанія надає комплексні послуги з консультації, підбору моделі витяжки для промислових приміщень, для станцій технічного обслуговування. До вибору пропонуються сучасні моделі обладнання від європейських і вітчизняних виробників. Зв'яжіться з представниками для розрахунків і консультації.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок