Навіщо потрібна інструментальна шафа?
Інструментальна шафа - незамінний предмет інтер'єру для будь-якої майстерні. Ці меблі потрібні для упорядкування робочого місця і зберігання різних матеріалів:
- обладнання, інструменти;
- деталі, запчастини;
- витратні матеріали;
- елементи кріплення.
Особливістю меблів для зберігання інструментів є універсальність. Її однаково успішно використовують, як на СТО, так і в приватному гаражі. Різниця тільки в розмірі - залежить від обсягу виконуваних робіт і, відповідно, кількості інструменту, з яким потрібно дбати про безпеку.
Зазвичай шафа для інструментів металева. Оброблена і пофарбована сталь не вимагає особливого підходу в обслуговуванні: просто мити, не піддається впливу перепадів температури, стійка до агресивних речовин і протипожежна. Крім упорядкування речей і робочого процесу, забезпечує гарний зовнішній вигляд самого робочого приміщення. Це важливо, як для процесу роботи, так і для клієнтів в разі комерційного призначення майстерні.
Запорука успішної роботи
При установці сховища для інструментарію зникають проблеми пошуку матеріалів і спостерігається оптимізація робочого часу. Згідно з дослідженнями, проведеними в майстернях і автосервісах, встановлено, що наявність металевої інструментальної шафи:
- знижує витрати на покупку нових інструментів до 10% завдяки правильному зберіганню та збільшенню терміну служби;
- зменшує час простою верстатів і устаткування до 15%;
- збільшує корисний робочий час на 1 годину, скорочуючи період пошуку потрібних для роботи матеріалів;
- в 2 рази підвищує безпеку роботи за рахунок упорядкованого зберігання дрібних виробів (цвяхів, шурупів, свердел, голок і подібного) і небезпечних інструментів (викруток, молотків, сокир і т.д.).
Самі ж меблі не потребують обслуговування, а середній період використання такого сховища становить 25-30 років.
Які бувають шафи для інструментів?
Перш, ніж купити металеву шафу для інструментів, потрібно визначитися з її моделлю і типом. Існує класифікація за способом складання меблів:
- Зварні. Це цільні конструкції, вважаються найбільш міцними і довговічними завдяки жорсткій фіксації корпусу і полиць. До недоліків можна віднести велику вагу, складність транспортування і неможливість змінити становище полиць, їх кількість або розташування інших елементів.
- Збірні. Такі моделі металевих шаф мають модульну систему і відрізняються можливістю індивідуальної настройки положення полиць, тримачів, кріплень, а в деяких випадках навіть розмірів.
Зварні більш надійні, а збірні системи на порядок зручніше, адже дозволяють змінювати меблі в залежності від використовуваного набору пристосувань.
Варта уваги тумбочка для інструменту. Це площина для зберігання, яка використовується додатково до шаф, адже повністю замінити їх не в силах через маленький розмір і обмеженості внутрішнього простору. Зазвичай тумби купують до верстаків або при обмеженому просторі.
Додаткові особливості конструкції
Найчастіше на шафи інструментальні ціна складається саме з додаткових чинників:
- Монтаж. Іноді місця для підлогового шафи не вистачає, і можна розглянути кріплення на стінку.
- Полички. Бувають висувні і закріплені, для деяких дрібних матеріалів краще перші, хоча це строго індивідуальне питання.
- Дверцята. В основному інструментальні шафи роблять з распашними або ролетними дверцятами. Перший варіант класичний, а другий підходить для майстерень з невеликою площею.
- Шухляди. Потрібні для зберігання метизів або різних розсипних елементів. Їх наявність крайнє переважно.
- Замки. Більшість шаф не має замикаючих механізмів, але їх наявність необхідна, якщо передбачається зберігання дорогих інструментів або матеріалів.
Важливим нюансом при виборі є і розмір. Високу або низьку шафу придбати, залежить від доступного місця в майстерні. Можливі навіть комбіновані варіанти з установкою декількох невеликих шафок для підлоги і підвісної конструкції.
Як вибрати шафу для інструментів - поради експертів
Щоб шафа під інструмент слугувала довго, потрібно оцінити кілька параметрів:
- Конструкція. Зварена або модульна шафа - це залежить від передбачуваних навантажень на полиці. Зварні конструкції витримують більшу вагу.
- Розмір. Що саме зберігається, і в якому місці приміщенні його встановлювати. Найкраще заміряти місце перед монтажем рулеткою;
- Комплектація. Про це йшла мова вище - полиці, шухляди, дверцята, замки, ніжки або на коліщатках, додаткові контейнери.
- Перфорація на стінках. Практично, якщо вона є. На перфоровані стінки можна навісити тримачі, полички, гачки для зберігання різних виробів.
- Виробник. Від цього залежить не тільки якість, а й вартість. Тут вибір грунтується на доступному бюджеті. Моделей на ринку представлено безліч.
Промислові меблі обираються з міркувань практичності і безпеки зберігання матеріалів.
Де купити інструментальну шафу?
Одним з кращих магазинів, де можна купити інструментальну шафу є Автомеханіка. Це топовий імпортер виробів від зарубіжних виробників з:
- адекватними цінами;
- широким асортиментом;
- досвідченими співробітниками;
- гарантійними зобов'язаннями;
- можливістю доставки.
Також у магазина є сайт, так що обрати і замовити можна не встаючи з-за комп'ютера, що важливо в сучасному світі - не потрібно витрачати час і гроші на поїздки. Просто обираєте потрібну модель, оформляєте доставку і обговорюєте нюанси з менеджером.