Як працює гідравлічний прес? | autom.com.ua

Як працює гідравлічний прес?

Принцип роботи гідравлічного преса?

Гідравлічний прес заснований на законі Паскаля про гідростатику, який говорить, що рідина передає однаковий тиск у всіх напрямках. Як зрозуміло з назви, головним діючим елементом такого механізму є рідина - зазвичай масло, рідше вода через низьку щільність. За допомогою преса до певної точки прикладається велике зусилля з мінімальними витратами енергії. Найчастіше це потрібно при роботі з металами, тому такі прилади зустрічаються в промисловості (на виробництвах, в цехах) і автомайстернях.

Що таке гідравлічний прес?

Конструкція приладу вкрай проста і придумана ще в сімнадцятому столітті. Звичайно, з тих пір вона вдосконалена, та й варіантів з'явилося досить багато, але в основі все ще:

 • дві сполучені посудини;
 • рідина;
 • шток.
 • два поршня.

Останні якраз і створюють необхідну кількість паскаль тиску. Один з циліндрів, як і розташовані всередині поршні, менше іншого. Маленький циліндр чинить тиск на рідину, вона, в свою чергу, передає це зусилля на великий, який і приводить у рух шток. Шток ж, обладнаний відповідною насадкою, взаємодіє безпосередньо з матеріалом, на який потрібно чинити тиск пресом. Площа впливу при цьому невелика, хоча все залежить від розмірів обладнання і вибору насадки для штока.

Для чого застосовується прес гідравлічний

Зазвичай, преси використовуються для роботи з еластичними, але міцними матеріалами. Першим кандидатом на обробку часто стає метал і його сплави. За допомогою гідроагрегату роблять:

 • підшипники і втулки;
 • опресовування;
 • штампування виробів;
 • вигини;
 • правку дефектів;
 • прессовку (склеювання).

Завдяки можливостям пристрою те, що вручну виконують довго (або не можуть взагалі), під тиском здійснюється за кілька секунд завдяки гідравлічній енергії.

Класифікація гідравлічних пресів

Слід пам'ятати, що різновидів пресів існує величезна кількість. Вони відрізняються, як по обробці типу матеріалів (метал і полімери), так і по конструкції (колонні і станинні), хоч принцип роботи залишається незмінним. Говорячи ж про обладнання для СТО, зазвичай вибирають підлогові вертикальні преси через їх невеликій розмір і лекість управління. Промисловий прес має громіздку конструкцію, вимагає багато місця і часто додаткового обладнання, такого, як електроприводи для подачі рідини в циліндри, тому зустріти такий агрегат в автомобільній майстерні складно. Крім того, зусилля, яке поршень передає заготовці у подібних агрегатів занадто велике для роботи з автомобільними матеріалами.

Які бувають преси для СТО

Зазвичай в майстернях потрібен прес для запресовування підшипників або роботи з пошкодженим металом - частинами корпусу та колісними дисками. Оператору потрібно або підігнати деталі щільно один до одного, як ті ж підшипники або втулки, або виправити дефект покриття точним застосуванням гідравлічного зусилля. Конструкція преса при цьому проста: в основі два циліндра і шток, який надає тиск на матеріал, і деталь, яка веде в рух малий циліндр разом з рідиною. І розділяється таке обладнання на два види:

 • Прес гідравлічний ручний. Називається так через компактних розмірів і специфіки експлуатації - важить всього кілька кілограм і використовується, як ручний інструмент, без будь-яких кріплень. Його без проблем можна переносити, а опресовування відбувається внаслідок важеля тяги.
 • Автоматичний гідравлічний прес. Це вже стаціонарний верстат, за допомогою якого можна отримати в рази більший тиск, ніж попереднім агрегатом. Зусилля регулюється перемикачем, а активується система кнопкою або важелем.

Такі преси найчастіше зустрічаються у автомайстернях для видавлювання і установки підшипників, обтискача і опресовування кабелів, правильних робіт по металу, кування, штампування або пресування відходів, від металевої стружки до створення пелет.

Гідравлічний прес для СТО

Преси зустрічаються на кожній станції технічного обслуговування автомобілів. Гідропрес для автосервісу використовується майстрами для:

 • рихтування елементів корпусу;
 • штампування деталей;
 • випрессовкі втулок і підшипників;
 • склейки під тиском.

Також такі агрегати використовуються при роботі з двигуном, як в збірці, так і в розбиранні. Гідравлічні преси для СТО мають важливе значення, адже при їх доступній вартості і простоті використання, дозволяють швидко розібрати деталі або якісно зібрати після ремонту. Для деяких елементів машини максимально міцна установка, наприклад, підшипника вкрай важлива, і від неї залежить безпека водія.

Якої потужності обрати прес для СТО

У преса багато параметрів, які необхідно оцінити перед покупкою:

 • спосіб установки в приміщенні;
 • наявність манометра для контролю прикладаємого зусилля;
 • система автоматичного повернення циліндра, що спрощує роботу оператору в фізичному плані;
 • тип приводу нагнітання тиску, від ручного до електричного;
 • системи безпеки, що блокують роботу при неполадках.

Звичайно, чим ширше функціонал має прес гідравлічний для СТО, тим вище його вартість, але і швидкість з ефективністю роботи також збільшуються.

Найголовнішим параметром, на який потрібно звернути увагу, є потужність - максимальне зусилля, що прикладається штоком до матеріалу, що вимагаэ обробки. Так, для всіх робіт з легковими автомобілями вистачить преса з тиском до 30 тонн, при цьому купувати менше 15 не рекомендується, тому що багато десятітонників не справляються з заміною сайлентблоків на сучасних автомобілях. А в разі роботи з вантажними машинами або важкими позашляховиками краще вибрати прес з максимальним тиском 100 тонн і не менше 50 тонн.

Де купити гідравлічний прес для СТО

На сайті Автомеханіки представлені моделі від кращих світових виробників, так що підібрати підходящу легко - за ціною, потужностю або додатковим функціям. Компанія Автомеханика пропонує всю техніку, яка потрібна для організації СТО, в тому числі і преси.

Що потрібно для відкриття СТО? Просто зателефонувати в Автомеханіку і замовити потрібну техніку: швидко, недорого, з доставкою. Просто зв'яжіться з менеджером і вам допоможуть вибрати все для ефективного бізнесу.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок