Стенд розвал-сходження: вибір обладнання для автосервісу | autom.com.ua

Стенд розвал-сходження: вибір обладнання для автосервісу

 Види стендів розвал-сходження

Поняття розвал-сходження - це дуже важливий технічний показник транспортного засобу, так як від його нормування багато в чому залежить безпека руху та користування авто в цілому. Регулювання ходової частини авто - балансування або стандартну діагностику - необхідно проводити після певного часового проміжку. Приводом звернутися в автосервіс може бути певного характеру ситуація - наприклад, наїзд на нерівність дорожнього покриття.

Від правильності кута (положення або називають ще геометрією коліс) залежить дуже багато факторів, а саме:

 • У рази підвищується безпека руху для всіх його учасників;
 • Зменшується знос гуми, а також витрата палива стає в норму, яку визначає сам виробник;
 • Підвищується комфорт управління авто.

Порушитися геометрія колісних баз може внаслідок різних чинників. Порушити правильність розвал-сходження коліс може постійна їзда по неякісному дорожньому покриттю. Аварія або випадковий наїзд на нерівність, а також істотний знос деталей ходової частини (найчастіше «грішить» підвіска) авто безумовно є факторами негативними для правильності кута сходження коліс. Стенди, які використовуються автомайстеренями, покликані визначити сутність проблеми.

Стенд розвал-сходження має класифікацію, а виділити можна такі різновиди:

 • Оптичні стенди для регулювання кутів установки коліс, які використовують світловий промінь - це найбільш старий тип спеціального обладнання. Вимірювання, отримані в ході діагностики, порівнюються з даними спеціальної шкали, що забирає у автомеханіка досить багато часу. Варто відзначити, що є висока ймовірність помилки в результатах;
 • Лазерний стенд розвал-сходження - це більш досконалий вид обладнання для автомайстерні. Принцип роботи має багато спільного з попереднім, але при визначенні результатів використовується матриця, що дає більш точні дані;
 • Найбільш сучасними і високоточними вважаються комп'ютерні стенди розвалу-сходження коліс, які дають тривимірну проекцію і автоматично зіставляють результати з завантаженими в комп'ютер даними про конкретне авто. Така установка оснащена високочутливими датчиками, а дані обробляються програмою. Помилка тут також може виникнути, але її ймовірність дуже мала, що в рази підвищує якість обслуговування на СТО.

Стенд 3d розвал-сходження вважається дуже точним і зручним в роботі. При його сприянні можна зменшити час обслуговування одного клієнта без втрати в якості. Однак є істотний недолік - вартість таких стендів досить висока. Крім цього, необхідно знайти працівника, який має спеціальні навички користування цим обладнанням.

Ефективно перевірити правильність кута положення коліс можна і на лазерному (інфрачервоному) стенді розвал-сходження, який коштує в рази менше, ніж комп'ютеризовані аналоги. Але від автомайстерень потрібно забезпечення оптимальними умовами користування цим обладнанням і найняти співробітника, який має необхідні навички.

Як обрати стенд для регулювання розвалу сходження?

Звичайно, стенди 3d розвал-сходження визначають з високою точністю і всі відхилення, але дозволити таку техніку можуть не всі автомайстерні. Тому вам варто знати деякі критерії вибору.

Найголовніше - це відмовитися від покупки сучасного устаткування у неперевірених постачальників. Такі продавці не дадуть вам надійної гарантії якості та відповідності поставленого товару вашим вимогам.

Ще варто врахувати два фактори - масштаби вашого СТО і суму, яку ви готові витратити на придбання стенду. Наявність навичок роботи на такій техніці також в пріоритеті, тому що в цьому випадку ви можете гарантувати своїм клієнтам високоякісне виконання роботи. Особливо останнім актуально, якщо ви плануєте придбати комп'ютеризоване обладнання для регулювання розвалу-сходження.

В окремих випадках має значення ознайомлення з репутацією бренда-виробника. Великою популярністю серед професійних автомайстерень користується продукція з США і Німеччини, проте варто заздалегідь врахувати, що стоять такі стенди знаходяться у високій ціновій категорії. Але в покупці брендового техніки для СТО є очевидна перевага - ви можете скористатися сервісним обслуговуванням від виробника при необхідності. Ще варто звернути увагу на особливості конструкції і комплектації стенду.

Де придбати стенд розвал-сходження?

Щоб ваше СТО могло повноцінно провести обслуговування авто клієнтів, вам варто оцінити перспективи придбання спеціального обладнання для розвалу-сходження. Тим більше що ви в курсі ключових особливостей даного обладнання. Ви також знаєте, на які фактори необхідно звернути увагу при виборі даних пристроїв.

Щоб купити стенд розвал-сходження гарантовано високої якості вам варто оцінити всі пропозиції надійного постачальника. Тільки в такому випадку ви можете отримати такі переваги:

 • Оперативна і повноцінна обробка замовлення;
 • Професійна порада і допомога у виборі;
 • Швидка і акуратна доставка за адресою замовника;
 • Гарантія високої якості обладнання і розумної ціни на весь асортимент
 • Навчання вашого персоналу для роботи на обраному обладнанні.

А оформити замовлення на спеціальне обладнання для діагностики авто ви можете всього за пару хвилин - це відмінне рішення для вашого автосервісу.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок