Підкатні домкрати - основні принципи та особливості | autom.com.ua

Підкатні домкрати - основні принципи та особливості

У цій статті розглянемо найбільш популярні типи домкратів для СТО - підкатні. Які їх особливості, які взагалі бувають і як працюють - відповідаємо на всі ваші запитання.

Пристрій підкатного домкрата

Сам по собі, домкрат є апаратом для підняття вантажів на невелику висоту. Принцип дії може кардинально відрізнятися, від пружини до пневматики. Моделей існує багато, але особливе місце займають домкрати підкатні автомобільні, що працюють на основі гідравлічного або пневматичного зусилля. Назву ці механізми отримали завдяки особливостям конструкції, яка складається з:

 • підйомної подушки;
 • довгої ручки або компресора, якими нагнітається тиск;
 • міцної рами;
 • системи клапанів;
 • невеликих коліс, що забезпечують пересування апарату.

Вага пристрою досить велика, так що перекочування - єдиний спосіб переміщення. Домкрат заводять під дно автомобіля і піднімають його. Агрегат вкрай популярний на СТО і шиномонтажах через низьку вартість, невибагливість в обслуговуванні і довговічність. Звичайним же водіям використовувати його незручно - надто багато місця займає в багажнику, хоча для стаціонарного застосування в гаражі більшість автомобілістів все ж намагається роздобути такий прилад.

Як працює підкатною домкрат

Основа сили, яка піднімає автомобіль - гідравліка або пневматика. Підйомна платформа складається з:

 • гідравлічного циліндра або повітряної подушки;
 • поршневого насоса;
 • важільного приводу.

Усередині гідравлічного механізму знаходиться масло, а в випадку з пневматикою - закачується повітря. Коли домкрат опиняється під машиною, за допомогою ручки всередині циліндра збільшується тиск, що передається за допомогою прямого клапана на плунжер. Саме останній і піднімає автомобіль. Для протилежного процесу, тиск скидається через зворотний клапан, і вантаж опускається. Дуже популярні домкрати підкатні для шиномонтажу, тому що дозволяють з мінімальними зусиллями працівника підняти машину навіть з низьким кліренсом для заміни коліс.

Переваги підкатних домкратів

До переваг роботи таких систем слід віднести:

 • ефективність при мінімальних затратах;
 • високу вантажопідйомність;
 • відмінну стійкість конструкції;
 • надійну фіксацію висоти.

Недоліками ж є два моменти: необхідність рівного асфальтованного майданчика для роботи і замерзання масла всередині гідравлічного домкрата при низьких температурах.

Види і характеристики підкатних домкратів

Серед усього різноманіття домкратів, саме подкатних конструкцій всього кілька: гідравлічні, пневматичні, пневмогідравлічні. Розглянемо кожен з них.

Домкрати гідравлічні підкатні

Найпоширеніший вид для СТО і шиномонтажних майстерень. Тиск нагнітається вручну за допомогою рукоятки. Що знаходиться всередині домкрата масло піднімає стрижень, а той, у свою чергу, машину. Підходять для легкових машин, володіючи вантажопідйомністю до чотирьох тонн і дуже низьким профілем, що дає можливість обслуговувати навіть спорткари з мінімальним кліренсом. Колеса нівелюють велику вагу (в районі сорока кг.), А ручка дозволяє справлятися з пристроєм одному працівнику.

Пневматичні домкрати

Працюють на основі стисненого повітря, і мають наступну конструкцію, трохи відрізняється від гідравлічних моделей:

 • опорна рама;
 • упор для днища машини;
 • повітронепроникна подушка з міцної гуми;
 • колеса для пересування;
 • клапани стравлювання повітря;
 • штекер для компресора.

Тут піднімає автомобіль звичайне повітря. Електричний компресор нагнітає газ всередину гумової подушки, вона піднімається вгору і штовхає транспорт. Через клапани газ стравливается в атмосферу, коли роботи закінчені і машину потрібно опустити. Менш популярні через постійне споживання електрики і обмеженою довжиною шланга області переміщення. Проте, працюють швидше, ніж ручні гідравлічні апарати і коштують ще дешевше, але вимагають дбайливого звернення і регулярного технічного обслуговування.

Домкрат підкатний пневмогідравлічний

У таких моделей принцип роботи підйомного механізму суміщений: конструкція оснащена масляним циліндром, в якому нагнітається тиск, але робиться це не ручним зусиллям, з допомогою електричного компресора. Така система створена для підняття великих вантажів, коли робити це руками занадто довго. Пневмогідравлічні домкрати володіють вантажопідйомністю до 60 тонн, і використовуються на вантажних шиномонтажах і СТО для підняття вантажівок.

Обираємо кращий підкатний домкрат

Перш, ніж купити домкрат, потрібно точно знати, в яких умовах він буде експлуатуватися. І виходячи з цього оцінювати важливі для такого типу техніки параметри:

 • Вантажопідйомність. Показує, на яку вагу розрахований агрегат. Вибір підкатного домкрата повністю залежить від обслуговуваних їм машин: для легкових досить двох тонних апаратів, позашляховики зажадають вже чотирьох тонних, а вантажівки, фури, причепи та сільгосптехніка і того більше. Гідравліка піднімає до 20 тонн, а пневмогідравліка до 80 тонн.
 • Висота підхоплення і підйому. Перша величина відображає висоту кліренсу домкрата, тобто то, наскільки низькі підвіски машин він може обслуговувати. А друга, відповідно, висоту, на яку апарат піднімає машину.
 • Ергономічність. Тут маються на увазі загальна зручність використання: прогумовані вставки на рукояті, підніжки, величина коліс, вага домкрата.

Має бути дотримана основна умова роботи - агрегат не повинен постійно працювати в режимі перенавантаження. Це означає, що, наприклад, якщо має бути обслуговування легкових машин, то запас вантажопідйомності повинен мати запас в пару тонн. В іншому випадку, екстрені навантаження приведуть до поломки, а ремонт домкрата підкатного - справа не просто клопітка, а й вкрай дорога.

Звертайте увагу на специфікацію і інструкцію до приладу. У документах вказані точні значення навантажень, які витримує домкрат, правила експлуатації, терміни технічного обслуговування. Спочатку спрогнозуйте умови роботи апарату, від ваги машин до перепадів температури.

Приватним автовласникам

Потрібно відзначити, що існують досить компактні моделі подкатних домкратів, але будьте готові, що такий інструмент все одно займе на порядок більше місця в багажнику. Кращим варіантом стане придбання апарату для обслуговування машини в гаражі.

Де купити підкатний домкрат

Інтернет-магазин автомеханіка подає до уваги всіх автовласників цілий каталог подкатних домкратів від топових виробників світу:

 • імпортна якість;
 • фірмова гарантія;
 • офіційні поставки;
 • відсутність націнки.

Це чекає вас в Автомеханиці - телефонуйте прямо зараз і замовляйте будь-яке обладнання для СТО та шиномонтажу.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок