Будова автомобільного мультиметра | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Будова автомобільного мультиметра

Що таке автомобільний мультиметр?

Кожен, хто регулярно стикається з ремонтом автомобілів, знає, що електрика є найбільш вразливою і вимагаючою уваги частиною. Щоб ефективно її лагодити, потрібно якісно діагностувати порушення в роботі. Для цього використовуються різні пристосування, що, звичайно, незручно, коли в кожній кишені по апарату легко заплутатися або зняти показання неправильно.

Саме тому розроблений прилад мультиметр, який отримав популярність серед автоелектриків. Причому потрібно відзначити, що такий апарат стане в нагоді як на станції технічного обслуговування, так і в приватному гаражі.

Автомобільний мультиметр: навіщо потрібен і як працює?

По суті, цей прилад являє собою універсальний тестер. Він дає можливість вимірювати:

  • напруга в автомобільній мережі;
  • силу струму;
  • величину опору.

А деякі моделі мають і додаткові функції, такі, наприклад, як вимір крутного моменту двигуна або навіть виявлення замкнутих ланцюгів в мережі.

Мультиметр об'єднує найнеобхідніші прилади для автоелектрика. А значить, прискорює роботу і спрощує ремонт автомобілів, будучи здатний відразу зчитувати показники і Ом, і Вт, і В, повністю замінюючи вольтметри або амперметри.

Конструкція досить проста. В наявності дисплей, на якому відображаються показники і кілька портів, куди підключаються електроди. Також можливі варіації, де сканований параметр обирається спеціальним перемикачем.

Схема мультиметра розроблена таким чином, щоб витримувати різні навантаження і мати можливість перевіряти, як автомобільні акумулятори, так і генератори, і навіть контакти лампочок. Найцікавіше, що тестер автомобільний такого типу може мати розмір звичайного мобільного телефону і використовуватися для елементарних досліджень, а може, навпаки, являти собою стаціонарний апарат в кілька десятків кілограм масою і мати величезну кількість функцій.

Класифікація мультиметрів

Якщо не брати до уваги різну функціональність, то прийнято класифікувати мультиметри за конструктивними особливостями. Існує 2 типу апаратів:

  • Аналогові. Обладнані стрілочними шкалами і знімними щупами. Їх основний недолік в моральній відсталості конструкції, низьку точність вимірювань і необхідності ручного калібрування. Фактично, аналогові мультиметри витіснені з ужитку більш сучасними моделями. Переваг у них два. По-перше, низька вартість. По-друге, високі показники опору статичної електрики, яке може спровокувати неправильні результати у сучасних аналогів, або взагалі привести до поломки приладу. У будь-якому випадку, стрілочний мультиметр швидше символ минулого століття для автоелектриків, і такий інструмент лежить на почесному місці у кожного майстра, повільно припадаючи пилом.
  • Електронні. Це ті самі прилади. витіснили аналогові мультиметри. Вони мають велику точність (погрішність всього в 0,1% багато коштує), цифровий екран відображення даних і безліч корисних, а головне, автоматизованих функцій (наприклад, підбір робочого діапазону - неправильна установка цього параметра призведе до проблем із виробом, а в аналогових моделях виставляти його потрібно вручну). Електронний мультиметр ефективніше, компактнішою і зручніше в експлуатації. Крім того, точність показників тут залежить від центрального процесора, а калібрування виконується автоматично. Це зводить до мінімуму фактор людської помилки, і значно продовжує термін служби апарату.

Звичайно, цілком закономірно, що вибираючи між аналоговими і цифровими моделями, краще віддати перевагу останнім. Саме вони гарантують спокійну роботу майстра і мінімізацію помилок. З іншого боку, різноманітність моделей вражає, і вибрати відповідну може виявитися не просто.

На що звернути увагу?

Купуючи тестер для автомобіля заздалегідь подумайте про такі параметри:

  • Живлення. Бувають акумуляторні прилади та ті, що працюють від побутової мережі. Перший простіше у використанні, адже дальність не обмежена довжиною проводу, зате другі надійніше.
  • Похибка показань. Вона вказується виробником і залежить від конструктивних особливостей.
  • Граничні цифри показників. Іноді доступних цифр просто не вистачає - не всі прилади можуть відображати вкрай низькі або, навпаки, високі параметри електромережі.
  • Розрядність дисплея. Чим вище цей параметр, тим точніше показання приладу, але і вартість його зростає відповідно. В середньому, цифровий мультиметр має розрядність 3,5, що забезпечує розбіжності показань приблизно в 1%. Цього достатньо для більшості робіт з автомобільної електрикою.

Головне, оцініть, наскільки часто доведеться користуватися приладом. Якщо експлуатація має бути в домашніх умовах, то цілком вистачить дешевого апарату з мінімальною функціональністю.

Як обрати мультиметр для СТО?

Перш ніж вирішити, який мультиметр обрати для майстерні, потрібно визначитися з його додатковим функціоналом. СТО сильно відрізняється від домашнього гаража, і в плані навантаження на інструменти, і за вимогами до них. Отже, техніка для станції технічного обслуговування повинна бути:

  • Надійною. Розгляньте варіанти ударостійким корпусом, підвищеною герметичністю (захистом від вологи і пилу) і прогумованими вставками, які збережуть начинку девайса в цілості при падінні.
  • Зручною. Уважно оцініть, який мультиметр краще лежить в руці, у яких моделей спеціальні ергономічні ручки і яку масу вони мають. Занадто важкі прилади некомфортні в плані мобільності.
  • Багатофункціональною. Вимірювання мультиметром можна проводити не тільки для напруги, сили струму і опору, а й перевірити працездатність свічок запалювання, котушки або генератора. Це спростить ремонт і зменшить кількість інструментів, які необхідно купити для роботи СТО.
  • Універсальною. Деякі моделі мультиметров обладнані додатковим освітленням або динаміком, що подає звукові сигнали при початку і закінченні вимірювання, або в інших випадках. Такі варіанти зручні, і допомагають майстру в роботі.

Багато в чому вибір цифрового мультиметра або аналогового залежить від фінансових можливостей, але в цьому питанні краще не економити - купуйте електронний девайс, він надійніший. Крім того, деякі автовласники просто не захочуть обслуговуватися в майстерні, де використовуються застарілі аналогові прилади. Сучасний апарат, що добре виглядає, позитивно позначиться на іміджі СТО.

Де купити автомобільний мультиметр?

На сторінках каталогу Автомеханіки знайдеться будь-яка техніка, необхідна для роботи СТО, в тому числі і мультиметри. Вашій увазі представлені:

  • моделі зарубіжного виробництва;
  • вузькоспеціалізовані і багатофункціональні моделі;
  • з додатковим обладнанням;
  • різних розмірів і форм-факторів.

І все це за автентичними цінами виробника, з швидкою доставкою та фірмовою гарантією. Телефонуйте і замовляйте мультиметри в кращому інтернет-магазині України - забезпечте себе надійною технікою.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок