Автопідйомники на СТО: ключові моменти при виборі | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Автопідйомники на СТО: ключові моменти при виборі

Автопідйомники на СТО: ключові моменти при виборі

Автопідйомник на сучасному та просунутому автосервісі є основним видом обладнання та повноцінною заміною оглядової ями. Навіть автовласники, які мають власний гараж, нерідко купують підйомники ножичного типу, оскільки вони дуже компактні. А при встановленні в поглиблення практично не займають місця у складеному стані. Будь-які роботи з ремонту авто, коли потрібен вільний доступ до днища, набагато комфортніше робити на підйомному пристрої, ніж лежачи на холодній бетонній підлозі.

Автопідйомники, які пропонує компанія імпортер «Автомеханіка», мають такі переваги:

  • широкий асортимент для різних видів транспорту - вантажопідйомність від 500-600 кг до 9 тонн;
  • безпека насамперед - всі пристрої оснащені механічними стопорами, системами синхронізації підйому, опустити вантаж на землю можна навіть у разі аварійного відключення електрики або відмови гідравліки
  • висока швидкість підйому та спуску;
  • надійна фіксація автомобіля на платформі чи підхватах;
  • тривалий термін експлуатації; мінімальні вимоги до приміщення.

Якою б не була спеціалізація СТО — шиномонтаж, експрес-діагностика та обслуговування за регламентом, ремонт легкових авто або TIR для вантажних автомобілів — ви з легкістю підберете відповідний тип автопідйомника. Розглянемо їх основні різновиди докладніше.

Двостійкові підйомники

двухстоечный подъемникВантажопідйомність варіюється в діапазоні від трьох до 6,5-9 тонн. Тобто, двостійковий підйомник ідеальний для обслуговування легкового та легкого комерційного транспорту. Захоплення здійснюється за піддомкратні майданчики, машину піднімають з вивішеними колесами. Довжину підхватних лап та кут повороту регулюють. Можна піднімати авто з короткою та довгою базою.

Пристрій:

  • привід - електрогідравлічний, електромеханічний;
  • дві вертикальні стійки;
  • пересувні каретки з телескопічними лапами для підхоплення;
  • верхня або нижня поперечна балка (синхронізація).

При виборі, крім розрахункової ваги та висоти підйому, звертають увагу на тип приводу та синхронізацію (верхня/нижня). Електрогідравлічний тип: електродвигун обертає насос, який нагнітає масло у гідроциліндр. Зусилля на каретки передається через гідравлічні циліндри. Синхронізація відбувається через систему тросів. Електромеханічні (гвинтові) - усередині колон знаходяться ходові гвинти з ведучою та веденою гайкою, якими і пересуваються каретки. Синхронізацію забезпечує ланцюгова передача або карданний вал або електроніка.

Підйомники з нижньою поперечкою використовують для ремонту авто з широкою колісною базою та високим кліренсом. Їх встановлюють у приміщеннях із низькою стелею. Верхня синхронізація – відмінний вибір для приміщень із високою стелею. Майданчик під авто завжди буде вільний, без балок, що виступають. Ми імпортуємо в Україну 2-стійкові підйомники провідних європейських виробників: AMI, Butler, MAHA, Corgi, Hofmann, Rotary Lift.

4-стійковий підйомник

четырехстоечный подъемник фотоДля постів розвал-сходження, обслуговування вантажного та комерційного транспорту обирають чотиристійкові автопідйомники з довжиною платформи від 4700 до 5700 мм. За принципом роботи та підйомним механізмом вони схожі з двостійковими. Різниця полягає в тому, що тут є чотири колони та дві платформи для заїзду автомобіля. На одній із колон встановлено приводний пристрій - електродвигун з насосом для подачі гідравлічної рідини в циліндр, що знаходиться під платформою. За синхронний підйом відповідає система тросів та датчиків.

Оскільки даний тип підйомників використовують для розвал-сходження, платформи оснащені заглибленнями під поворотні кола та задні ковзні пластини. Є також моделі з гладкими довгими платформами. В ідеалі рекомендується купувати 4-стійковий підйомник з пересувними траверсами для звільнення коліс автомобіля. Завдяки їм можна розширити сферу застосування, наприклад для шиномонтажу.

Доступні також чотиристійкові підйомники з рівними платформами, які використовуються в основному для слюсарних робіт.

Даний вид підіймача відрізняється своїми габаритами. Вимоги до приміщення:

  • рівний бетонований майданчик (товщина бетону не менше 25-35 см);
  • високі стелі - автомобіль з відкритим капотом на максимальній висоті підйому не
  • повинен торкатися стелі;
  • зручний заїзд - автомобіль має заїхати прямо.
  • відступ від стін та іншого обладнання для СТО – від одного метру.

Провідними виробниками 4-стійкових підйомників у Європі є: AMI, Butler, INT (Intertech), Rotary Lift, Hofmann, OMA. Зверніть увагу: компанія «Автомеханіка» пропонує і 3D стенди розвалу-сходження Hofmann в комплекті до даного типу підйомників.

Ножичні підйомники

ножничный подъемникУніверсальний тип підйомних пристроїв, оскільки при грамотному виборі їх можна застосовувати практично для будь-яких видів робіт на СТО: шиномонтаж, регулювання розвалу-сходження, ремонт двигуна та агрегатів. У складеному стані заїзні рампи лише на кілька сантиметрів височіють над підлогою. Заїзд здійснюється за відкидними апарелями. Можлива також установка в приямок, тобто платформи будуть перебувати врівень із підлогою. Для суттєвої економії простору ремонтної зони ножичний підйомник — оптимальний варіант. 

Механізм підйому – шарнірні «ножиці». За типом приводу частіше вибирають електрогідравлічні моделі з електричним двигуном, насосом та гідроциліндрами. Доступні варіанти електромеханічного або пневматичного типу. Окремий момент при виборі – коротка чи довга платформа? У першому випадку підйом здійснюється за днище, колеса залишаються звільненими. Для постів розвалу сходження краще звернути увагу на підіймачі з довжиною платформи від чотирьох метрів. Опціонально в комплектацію можуть входити: люфт-детектори, комплекти для розвалу, траверси для вивішування шасі.

Якщо вибираєте автопідіймач з підлоговою установкою, вимоги до приміщення мінімальні: міцна бетонна основа без перекосу, достатньо місця для заїзду та роботи. Для підйомників з установкою в підлогу потрібно підготувати бетоноване заглиблення. Підключення здійснюється до трифазної мережі напругою 380 Вольт та за спецзамовленням до 220 В. Основні плюси даного виду підіймачів:

  • при грамотному розміщенні заощаджуєте до 35 відсотків площі;
  • мінімальний час підйому та спуску;
  • універсальність;
  • престижність - СТО з ножичним підйомниками виглядає більш солідно;
  • висока швидкість установки авто на платформі та його обслуговування.

Провідні виробники: Rotary Lift, Maha, Corghi, INT (Intertech), Butler, OMA, Werther. Їхнє обладнання відрізняється надійністю, і перевірено на практиці як нами, так і сотнями автосервісних майстерень по Україні, Європі, США.

Плунжерні підйомники

плунжерный подъемник фотоПредставляємо найбільш інноваційне рішення для будь-якої СТО - плунжерні підйомники. Завдяки установці плунжерів (циліндрів) під землю, підлога залишається повністю вільною. Це головний плюс — економія простору ще суттєвіша навіть у порівнянні з ножичним автопідйомником. Виробляються як із платформами, так і телескопічними лапами для підхоплення. Ціна плунжерного підіймача не низька, але вкладені кошти окупляться сторицею.

Конструкція спрощена до межі: на висувних штоках гідроциліндрів закріплені платформи. Управління здійснюється через виносну панель. Підйомники випускаються у різному виконанні: з одним, двома, чотирма плунжерами; з поворотними підхватами (як у двостійкових підйомників), з платформами (як у 4-х стійкових та ножичних підйомниках). Відповідно, сфера їх застосування досить широка:

  • діагностика;
  • слюсарні роботи;
  • ремонт підвіски та ходової частини;
  • розвал-сходження;
  • експрес-обслуговування.

Для їх монтажу на СТО потрібно виконати підготовчі роботи, оскільки циліндри будуть під землею.

Спецобладнання для СТО: колонні, мотопідйомники

Мобільні підйомники колонного типу знайшли застосування на вантажних автосервісах. Принцип роботи той самий, що і 2-стійкових автопідйомників. Завдяки мобільності чотири-вісім колон можна використовувати для підйому вантажівок, тягачів із причепом, пасажирських автобусів. Вантажопідйомність вказується для комплекту з двох і більше одностійкових підйомників і може становити від 16 до 40 тонн і вище. Ми офіційно поставляємо в Україну колонні підіймачі виробництва Blitz (Німеччина), Butler та Corghi (Італія).

Для обслуговування мототехніки — байки, квадроцикли, мопеди та ін. — використовують мотопідйомники вантажопідйомністю 400-800 кг. Зазвичай це пристрої ножичного типу з одним гідравлічним або пневмоциліндром і ножним приводом. Мотоцикл надійно фіксується на платформі. Висота підйому невелика - зазвичай трохи більше метра, чого цілком достатньо для проведення ремонту.

Як бачимо, існує багато типів підіймачів для будь-яких цілей. Компанія «Автомеханіка» постачає в Україну обладнання для СТО з 1996 року. Звертайтесь, і наші фахівці допоможуть укомплектувати Ваш автосервіс усім необхідним для підвищення ефективності та швидкості технічного обслуговування.

 

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок