Тестер гальмівної рідини: навіщо потрібний цей прилад на СТО | autom.com.ua

Тестер гальмівної рідини: навіщо потрібний цей прилад на СТО

Тестер гальмівної рідини: навіщо потрібний цей прилад на СТО

Гальмівна рідина є добрим абсорбентом, який вбирає вологу з повітря. Будь-який водій знає, що вода у гальмівній системі – це одна з основних причин відмови гальм. Через воду виникають інші проблеми: закисання гальмівних циліндрів, корозія, вона може закипіти, а при мінусових температурах замерзнути. Водію ж доводиться прикладати більше зусиль при гальмуванні. Таким чином, на діагностичних лініях СТО перевірка авторідини на утримання води та температури кипіння є обов'язковою операцією. Щоб витрачати на цю процедуру мінімум часу, рекомендуємо використати професійні тестери гальмівної рідини. Є також більш доступні за ціною моделі для застосування в гаражних умовах.

Як влаштований та працює тестер гальмівної рідини

Якщо визначити на око рівень забруднення ДОТ 4 ще можна. То з відсотковим вмістом води розібратися без спеціального обладнання складно. Досить сказати, що коли вода перевищує лише три відсотки, то температура кипіння різко знижується з 230-200 до 160-140 градусів. У момент гальмування, коли колодки труться об диск, це може згубно позначитися на безпеці руху. Кожен автовиробник має свій регламент заміни гальмівної рідини. Але чекати критичного падіння температури кипіння не варто. Тому і рекомендується використовувати професійний тестер при кожній перевірці.

Як працює цей пристрій:

 • металевий щуп із двома електродами - його опускають безпосередньо в бачок;
 • на один із електродів подається напруга;
 • гальмівна рідина виступає у ролі провідника;
 • датчик вимірює напругу на другому електроді.

Тобто принцип роботи заснований на всім відомому зі школи законі Ома. Якщо провідність гальмівної рідини низька, отже води в ній мало. Якщо ж потужність струму практично не змінилася, це говорить про високий процентний вміст води, і необхідність швидкої заміни ДОТ.

У недорогих моделях показання приладу відображаються кольоровими індикаторами: зелений, жовтий, червоний (пора змінювати). Якщо ж взяти дорожчі пристрої професійного рівня, вони оснащені дисплеєм, що показує відсоток вологи та температуру кипіння гальмівної рідини. Сам процес діагностики займає трохи більше однієї хвилини. А похибка вимірів – мінімальна.

Вибрати тестер гальмівної рідини для СТО

У продажу сьогодні широко представлені недорогі тестери виробництва КНР, але ми б рекомендували перевірену роками продукцію від відомих європейських брендів. У категорії бюджетних пристроїв можна звернути увагу на компактний тестер від голландської компанії Sonic:

 • за розмірами не більше маркера або чорнильної ручки;
 • працює з найпопулярнішими типами авторідини - DOT3, DOT4 і DOT 5.1;
 • перевірка займає кілька секунд – розігріли прилад та опустили в бачок;
 • зрозуміла колірна індикація;
 • працює від звичайної батареї.

Цей тестер дозволить автоаматорам самостійно перевіряти стан гальмівної рідини у гаражі. Для діагностики авто за умов автосервісу рекомендуємо звернути увагу на професійні тестери виробництва німецьких компаній LTR, MAHA, Hazet. Наприклад, якщо взяти тестер EBT 03 LTR, працювати з ним досить просто:

 • автоматично вмикається при зануренні щупа в рідину;
 • сам вимикається за 45 секунд після проведення тесту;
 • на цифровому дисплеї відображається точка кипіння та відсоток води;
 • дані можна передати на комп'ютер або мобільні гаджети для друку звіту з діагностики;
 • надійний в експлуатації, виконаний із нержавіючого металу.

Зверніть увагу, що в нашому каталозі представлені тестери-рефрактометри. Їх принцип роботи заснований на тому, що світловий промінь переломлюється по-різному під час переходу з однієї речовини до іншої. За допомогою візуального тесту можна отримати всю необхідну інформацію про відсотковий вміст вологи та температуру кипіння. Це високоточний прилад, а для аналізу достатньо двох крапель рідини.

Від якості гальмівної рідини залежить справність гальм. З цієї причини рекомендуємо придбати професійні тестери європейського виробництва, купити які можна в нашій компанії за адекватними цінами і з доставкою по Україні.

 

 

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок