Який інструмент для рихтування краще, ручний або гідравлічний? | autom.com.ua

Який інструмент для рихтування краще, ручний або гідравлічний?

Який буває інструмент для рихтування кузова?

Рихтування поверхні автомобіля - це складний процес, який вимагає застосування професійного інструменту для ремонту кузова автомобіля. У список рихтувального інструменту входить близько десятка найменувань.

Обладнання та інструмент для автосервісу описуваного призначення поділяються на три категорії:

  • Електроінструмент для рихтування - для роботи застосовується струм, а самі елементи мають вбудований електродвигун.
  • Гідравлічне обладнання, призначене для роботи із серйозними дефектами кузова (сприяє виправленню сильних пошкоджень, виправляючи геометрію кузова).
  • Ручний інструмент, з яким працює майстер (мова йде про молоток, набори спеціальних розтяжок і подібне).

Багато хто задається питанням щодо того, який тип інструменту підібрати для станції технічного обслуговування. Фахівці рекомендують купувати всі три виду обладнання, так як вони виконують різні цілі. Наприклад, зворотний молоток електричний виконає рихтування середньої складності, коли геометрія кузова не пошкоджена. Він сприяє швидкому вигину металу. Актуально його застосовувати при наявності кузовних вм'ятин на дверях, на капоті, крилах. Майстер виконає такі роботи, не докладаючи зусиль.

Набір ручного інструменту необхідний для дрібного кузовного відновлення автомобіля. Наприклад, коли вм'ятина невелика і її виправити можна за допомогою вакуумного захвату. Нерідко для ремонту недорогих машин використовується молоток і набір спеціальних вигнутих форм, які дозволяють домогтися потрібної геометрії кузова при вирівнюванні. В розділ гідравліки входять рихтувальні стенди зі стапелем. Без їх застосування неможливо скоригувати геометрію кузова при сильному пошкодженні (наприклад, коли була зачеплена стійка, дах, рама машини).

Як вибрати ручний інструмент для рихтування автомобіля?

Рихтувальний інструмент ручного типу має низьку вартість, яка доступна не тільки автосервісам, але і приватним покупцям. Іноді при наявності недорогий машини, дешевше придбати базовий інструмент для рихтування без фарбування і виконати відновлення кузова самостійно, без звернення до фахівців.

Ручна рихтування та виправлення вм'ятин здійснюється за допомогою таких інструментів:

  • Зворотний молоток для рихтування (ручного типу, так як виділяють ще електричні моделі);
  • Напилок з рискою і рихтувальні гаки;
  • Набір підтримки;
  • Професійний молоток;
  • Вакуумні присоски для виправлення дефектів.

Згідно з опитуваннями і даними від самих станцій технічного обслуговування, найчастіше ушкодження виправляються методом вистукування. Для цього використовується рихтувальний молоток і форми. Рекомендовано на СТО мати кілька форматів молотів. Цей майстер може за кілька хвилин вирівняти поверхню без застосування спеціального обладнання - йому буде досить гумового молотка для обробки невеликих деформацій. Гумовий наконечник дозволяє уникнути пошкодження лакофарбового покриття.

Ручні інструменти актуально використовувати, коли металеві деталі кузова були пошкоджені невеликим ударом, притиранням бордюра, паркана, стовпа або інше. Ручні елементи не підійдуть для відновлення геометрії кузова. Наприклад, якщо стійка, кронштейни, рама транспортного засобу були зігнуті. Для цього буде потрібно гідравліка.

Особливою популярністю користуються вакуумні присоски, якими витягуються вм'ятини, після чого поверхню штукатурять і фарбують. З недоліків цього способу можна виділити неможливість ідеально рівного вирівнювання - надалі основу доведеться перефарбовувати і покривати ґрунтовкою. З переваг можна виділити швидкість робіт і доступність.

Які інструменти для рихтування потрібні на СТО?

Щоб підібрати інструменти для рихтування автомобіля, необхідно визначитися з класом послуг, що надаються. Попередньо можна оцінити попит на ті чи інші послуги з відновлення поверхні кузова. Наприклад, важке рихтувальне обладнання гідравлічного типу актуально для великих міст з населенням від 100 тисяч чоловік.

Частота ДТП дозволить автосервісу щотижня отримувати замовлення на рихтування та нейтралізацію пошкоджень. Для невеликих міст підійдуть ручні і електричні інструменти для рихтування кузова. Не варто забувати власникам СТО про стапель. Він дозволяє закріплювати транспортний засіб для здійснення рихтувального ремонту, незалежно від складності та використовуваного обладнання.

Інструмент для нейтралізації вм'ятини повинен бути випущений відомим брендом. Не купуйте китайські варіанти за найдешевшою ціною - вони годяться тільки для домашнього ремонту. В процесі вибору орієнтуйтеся на показники силового зусилля (для гідравлічних елементів), на габарити. Ті ж стапелі, гідравлічні насоси і подібні системи можуть відрізнятися розмірами. Деякі моделі призначені тільки для роботи з легковим транспортом, а деякі є універсальними. Важливо звертати увагу і на габарити приміщення, де здійснюється сучасний ремонт.

Рихтувальні стенди на СТО

Стапель кузовний - це спеціальний стенд, який призначений для відновлення цілісності кузова. Зокрема, такий стенд для рихтування кузова закріплює, піднімає автомобіль. На ньому ж машину можна перекатувати по цехам.

Підкатний стапель, що виконує рихтування та нейтралізацію вм'ятин на поверхні авто, здатний закріплювати на собі інше обладнання та інструмент для професійного ремонту. Наприклад, гідравлічний або пневматичний насос, зварювальні апарати. Стапель для виправлення кузовів також дозволяє виконати діагностику, точно виміряти кути і напрямки кузова, дефекти (наприклад, за допомогою лазерних покажчиків).

Компанія є сертифікованим постачальником сучасного обладнання для автосервісу будь-якого класу. З асортименту можна замовити не тільки спеціальний стенд для виправлення дефектів і установки машини (стапель), але ручні інструменти, гідравлічні системи, насоси, присоски. За допомогою перерахованих елементів майстер здатний виправити будь-які пошкодження, надаючи клієнтам сервісу максимально широкий перелік послуг. Переваги співпраці - це офіційна гарантія, лояльна вартість і вибір моделей з Європи та інших країн світу.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок