Який автосканер обрати для СТО?

Як використовують автосканер для діагностики авто?

Прилад для діагностики авто повинен використовуватися на кожній станції технічного обслуговування. Сканер для авто являє собою невеликий комп'ютер (за габаритами нагадує планшет), який за допомогою окремого шнура підключається до електронного блоку управління автомобілем. Діагностика дозволяє отримати сигнали про несправності будь-якої зони, будь це трансмісія, силовий агрегат, підвіска, електроніка. Актуально використовувати автосканер для первинного вивчення технічного стану машин, що мають вбудований ЕБУ.

Сканер працює за простим принципом: система робить запит на кожен елемент машини, після чого зчитує відповідь. Так прилад виявляє помилки і інші збої в роботі систем. Автосервіс, використовуючи найкращий автосканер для конкретної моделі транспортного засобу, зможе провести клієнту повну перевірку.

Існують різні моделі сканера, які підходять всім машинам або окремим маркам. Прочитавши код помилки, пристрій детально вказує на причину поломки. Без застосування сканера складно виявити системні поломки в електроніці, в системі управління силовим агрегатом, підвіски (особливо, якщо автомобіль має велику кількість електроніки і допоміжних функцій).

Які є види автосканерів?

Існує три основні категорії сканера для діагностики авто:

  • Мультімарочний автосканер - є універсальним пристроєм, який можна підключати до будь-яких моделей транспортних засобів;
  • Дилерський діагностичний сканер - він використовується офіційними дилерами конкретних марок автомобіля (найчастіше дилерський автосканер має вартість до декількох тисяч доларів);
  • Сканер для автомобіля, який підходить одній конкретній марці або моделі транспорту, так як функціонально зав'язаний на їх електроніці.

Універсальний автосканер здатний просканувати лише загальний стан системи. Щоб проводити детальну автомобільну діагностику, потрібно підбирати моделі більш вузького класу.

Саме діагностичний електронний пристрій мультимарочного або іншого типу може бути виконано у вигляді самостійного комп'ютера з дисплеєм. У деяких випадках розміри гаджета не перевищують габарити смартфона або електронної книги. Найчастіше власники автомобільних сервісів вибирають більш спрощені варіанти з обмеженим списком функцій. Вони не мають власного корпусу і дисплея, а працюють на встановлене програмне забезпечення.

На ринку представлені компактні сканери у вигляді невеликого блоку розміром із сірникову коробку. Він підключається до ЕБУ, після чого передає сигнал на комп'ютер або смартфон, де встановлена ​​фірмова програма. За рахунок цього досягається економія коштів на пристрої. Однак для професійного використання рекомендовано застосовувати повноцінні апаратні версії сканерів для транспортних засобів. 

Автомобільний сканер - який вибрати для свого СТО?

Вибираючи сканер автомобільний, слід звертати увагу на виробника. Нерідко пристрій копіюють і підробляють, випускаючи менш функціональні моделі. Знаючи, який діагностичний сканер краще вибрати для діагностики, можна заощадити бюджет СТО та отримувати максимум виручки за надані послуги.

Мультімарочний сканер і пристрої іншого класу краще вибирати від європейських виробників. Багато хто задає питання на спеціалізованих форумах про те, який мультімарочний автосканер вибрати. Згідно відгуками і рекомендаціям, за якістю, ефективністю і довговічністю роботи переважають моделі італійського виробництва.

Наприклад, Texa Navigator NANO S. Ця модель розроблена італійськими інженерами. Вона є мультимарочна, підтримуючи можливість діагностики автомобіля будь-якої марки. Вартість варіюється від 1-1,5 тисячі євро, однак за цю суму власник отримує професійне пристрій для виконання аналізу електронних блоків керування транспортним засобом.

На що звертати увагу при виборі:

  • Наявність української чи російської мови програмного забезпечення, інакше розібратися в системі буде складно без знання англійської;
  • На тип синхронізації з іншими мобільними або комп'ютерними пристроями (наприклад, Bluetooth, WIFI, USB-кабель);
  • Функція перекодування ключів запалювання, брелоків;
  • Відображення блоків, які показують помилку з розшифровкою.

При виборі рекомендовано враховувати комплектацію. За стандартом в набір входить шнур для підключення до блоку і до комп'ютерного пристрою, інструкція. У професійні апаратні моделі входить встановлене ПЗ.

Компанія Автомеханика займається постачанням різних моделей устаткування для дилерських автосервісів і станцій технічного обслуговування. На вибір представлено сертифіковане, сучасне обладнання від європейських, азіатських і вітчизняних виробників. Гарантія якості і технічна підтримка стануть запорукою стабільної та ефективної роботи СТО. Для зв'язку використовуйте контактні номери телефонів - співробітники допоможуть вам оформити покупку автосканеру або іншого обладнання.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок