Як влаштована мийка високого тиску? | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Як влаштована мийка високого тиску?

Принцип роботи мийки високого тиску

Мийка високого тиску відразу викликає в думках образ салону, в якому миють машини. Це, звичайно, вірно, адже використовують такі апарати в тому числі і для чищення автомобілів. Але конструктивні особливості, режими роботи і додатковий функціонал роблять подібні агрегати універсальними, і дозволяють застосовувати їх можливості в багатьох сферах, де потрібна якісне і ефективне прибирання.

Як влаштовані апарати для чищення високого тиску

Для початку потрібно розібратися, як працюють такі мийки і в чому ж полягає їх ефективність. Розберемо конструкцію. Кожна МВТ має:

 • Двигун, який представляє собою серце агрегату, і підтримує роботу насоса. Найчастіше встановлюється електричний апарат, що працює від розетки (220 В або 380 В), але бувають і автономні пристрої з бензиновими або дизельними двигунами.
 • Насос, закачує воду в мийку. Він може набирати воду з централізованої мережі, підключаючись до неї шлангами, або зі спеціального резервуара.
 • Помпа, нагнітає тиск рідини. Саме завдяки цій деталі апарат для мийки машин високого тиску так називається.
 • Запобіжник двигуна, який контролює роботу мийки, і відключає обертання мотора, як тільки тиск води досягає критичної позначки, наприклад, коли апарат активований, але шланг перекритий і рідина накопичується всередині.
 • Фільтри для води, що зупиняють важкі частинки піску, бруду (і інші) на етапі подачі в трубу, що запобігає поломку мийки.

Також такі прилади комплектуються різними насадками і можуть мати додаткові функції, наприклад, підігрів води.

Як працює мийка високого тиску

Незалежно від того, автономні мийки високого тиску ви плануєте використовувати або ті, які потрібно підключати до мережі водопостачання, принцип роботи у них однаковий. Рідина по трубках надходить у внутрішній контур, де під впливом помпи збільшується швидкість її руху і, відповідно, тиск. Далі вода залишає пристрій через спеціальний клапан, який називається пістолет через свій зовнішній вигляд. Зазвичай тиск води становить близько ста атмосфер, але цей показник залежить від конкретної моделі, а в деяких є навіть можливість регулювання.

Яка існує комплектація мийок високого тиску?

Мийки високого тиску мають різну комплектацію, і в першу чергу маються на увазі насадки на пістолет, різні типи яких дозволяють:

 • змінювати ширину струменя;
 • проникати у важкодоступні місця;
 • чистити різні поверхні, від машини до тротуарів з високою ефективністю.

Крім того, у кожного виробника в комплекті з самою мийкою, йдуть і фірмові насадки, запатентовані інженерами компанії. Вони мають різні модифікації та ефективно справляються з будь-якими видами забруднень або спрощують експлуатацію всього агрегату.

Пістолет і шланг для мийки високого тиску

На два цих модуля потрібно звернути особливу увагу, адже саме від них залежить зручність використання мийки. Нюанси наступні:

 • Шланги жорсткі і неповороткі, але вкрай міцні, щоб витримати тиск води. Кожен шланг тестується виробником ще на етапі збирання і має відповідний сертифікат якості, в якому зазначено максимальний тиск, який він здатний витримати. Оптимальним варіантом стане шланг, який переносить тиск на 10-20% більше, ніж здатна видати мийка на максимальних обертах.
 • Пістолет високого тиску визначає зручність у користуванні агрегату. Вони направляють струмінь води, і саме від пістолета залежить якість очищення. Тут потрібно переконатися, що пістолет зручно лежить в руці і має максимальну кількість положень. Ідеально, якщо цей модуль може обертатися навколо своєї осі - тоді не доведеться зайвий раз смикати незручний шланг, намагаючись направити воду в потрібне місце.

Також не зайвим буде запобіжник на пістолеті, блокуючий подачу води у разі непередбачених обставин. Крім того, не забувайте і про засоби особистої безпеки - при роботі рекомендується використовувати захисні окуляри, які захищають обличчя і очі від попадання бризок і змитого напором бруду.

Двигун і насос високого тиску

Від цих деталей залежить тривалість експлуатації мийки та її максимальна потужність, так само, як і споживана енергія при роботі. Побутові мийки зазвичай комплектуються двигунами на електриці, що дозволяє встановити тиск води в межах 150 Бар, а конструкція мотора добре справляється з постійною активацією і вимиканням.

До вибору насоса потрібно підійти відповідально. У бюджетних моделях він зібраний з пластику, як і поршні. Краще переконатися, що насос зроблений з металу, а поршні можуть бути взагалі металокерамічними або сталевими з нержавіючим покриттям.

Яку мийку високого тиску обрати?

Говорячи про те, як обрати мийку високого тиску, потрібно в першу чергу задуматися про економію власних ресурсів. Так, існує кілька видів мийок, розподіл яких відбувається по потужності. Чим вище цей показник, тим більше енергії споживає агрегат і дорожче його обслуговування. Однозначно наступне:

 • Мийки малої потужності підходять для особистого користування - миття машини або прибудинкової території, доріжок на ділянці. Вони споживають мало електроенергії, витрачають небагато води, а їх ресурсу досить для періодичного використання. Можна розглянути варіант портативної мийки, щоб не прив'язуватися до довжини шнура або доступу до джерела води. Сміливо можна сказати, що малопотужний агрегат - найкраща мийка високого тиску для приватного використання.
 • Мийка середньої потужності підходить для комерційних автомийок, видаючи достатній тиск для чищення кузова машин і маючи збільшений запас міцності. У таких випадках також добре зарекомендувала себе мийка високого тиску з підігрівом води. Окріп дозволяє видаляти масляні плями, які часто утворюються на автомобілях. Але такий агрегат потребує поліпшених навичок поводження і уважності до дотримання правил безпеки.
 • Мийки високої потужності більше підійдуть для клінінгових компаній, коли потрібна тривала робота і очищення не тільки великих площ, а і забруднень різного типу. Такі пристрої коштують дорого, але і служать тривалий час, показуючи високу ефективність роботи, а поломки зустрічаються рідко.

Порівняння мийок високого тиску потрібно проводити, виходячи з особистих потреб. Якщо ви плануєте мити свою машину кілька разів на рік, то немає сенсу купувати дорогий агрегат з безліччю опцій. Цілком вистачить невеликої переносної мийки з тиском 50-70 атмосфер.

Де купити мийку високого тиску?

Компанія Автомеханика пропонує широкий вибір мийок - від вітчизняних і зарубіжних виробників. Співробітники з легкістю допоможуть вибрати оптимальну модель, а розвинена логістична система дозволяє здійснювати доставку в усі регіони країни. Телефонуйте і замовляйте мийки високого тиску - вас повинна оточувати чистота!

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок