Як вибрати компрессометр і як ним користуватися? | autom.com.ua

Як вибрати компрессометр і як ним користуватися?

Для чого потрібен компрессометр?

Агрегат являє собою пристрій, призначений для діагностики максимально можливого тиску в двигунах внутрішнього згоряння, точніше, для вимірювання компресії. Прилад простий і зручний у використанні, завдяки чому застосовується для побутових і комерційних потреб.

Даний агрегат виконує наступні діагностичні функції:

 • Дає можливість своєчасно виявити несправності клапанів, циліндрів, фільтрів, стартера, газорозподільного механізму та ін.
 • Дозволяє визначити зношеність деталей, порушення герметичності, засміченість та інше. Про наявність будь-яких несправностей в системі свідчить недостатність компресорного тиску.

Класифікація двигунів автомобілів обумовлює наявність наступних видів компресорів:

 • Компрессометр для бензинових двигунів. Застосовується для вимірювання показників тиску в двигунах з використанням бензину. Комплектація агрегатів наступна: жорстка насадка з наконечником у формі конуса, манометр, перехідники (2 од.), Гнучка насадка. Різноманітність дозволяє придбати прилад з розширеною комплектацією.
 • Компрессометр для дизельних двигунів. Використовується для діагностики компресії в двигунах з дизпаливом. Реалізується в комплекті з різними насадками, трубками (металеві, гумові, комбіновані), перехідниками (це залежить від виробника і призначення пристрою).

Між собою вищеперелічені види розрізняються допустимими показниками тиску: для бензинового - 16 атмосфер, для дизельного - 40.

Існують також і універсальні вимірювальні прилади, використовувати які можна для діагностики стану як дизельних, так і бензинових двигунів машини.

Класифікуються дані прилади по типу (способу) підключення:

 • Притискні. Агрегати цього виду можна експлуатувати тільки при наявності помічника (поодинці буде складно виконати вимірювання). По-перше, пристрій призначений для правильної установки, без якої неможливо отримати коректні дані. Притискний тип має насадку у формі конуса - її встановлюють в роз'єм для свічки / форсунки і притискають руками. Складність в тому, що необхідно одночасно утримувати насадку і обертати двигун.
 • Різьбові. Насадка в даному випадку має різьбу, що гарантує надійний монтаж. Використовуючи агрегат, можна не переживати за правильність показників пристрою - надійно вкручена насадка не допустить витоків.

Як правильно користуватися компрессометром?

Перш ніж приступати до вимірювання, слід виконати підготовчі роботи:

 • Крок 1. Для отримання найбільш точних показників, акумулятор машини слід повністю зарядити. Частота обертання двигуна повинна відповідати 200 об / хв і більше. Обов'язковою умовою є справність стартера.
 • Крок 2. Демонтувати всі свічки і дроти. Важливо: коректні показники будуть отримані тільки в тому випадку, якщо з циліндрів будуть викручені все свічки. Поширеною помилкою є демонтаж тільки тієї свічки, до циліндра якої буде підключений вимірювальний прилад.
 • Крок 3. Від котушок від'єднуються дроти. Забруднений повітряний фільтр замінюється новим.
 • Крок 4. Відключається подача палива в циліндрах шляхом від'єднання паливного шланга або зняття проводів з форсунок.
 • Крок 5. Перед проведенням вимірів тиску, слід обов'язково прогріти двигун. Рекомендована температура становить від 80 градусів Цельсія. Виняток: вимірювати компресію при холодному двигуні рекомендується при ускладненому пуску мотора. Показники приладу враховуються у разі повністю відкритою / закритою дросельної заслінки - це дає можливість виявити несправності різного характеру (для бензинового мотора).

Це загальні рекомендації для моторів всіх типів. По закінченню підготовки та при наявності необхідних інструментів можна приступати до роботи, використовуючи компресометри потрібного вигляду. Технологія вимірювання компресії проста і зрозуміла, але має деякі особливості.

Як провести заміри, використовуючи компрессометр для дизеля: для отримання даних слід по черзі підключати агрегат в отвори, в яких знаходилися форсунки / свічки розжарювання. При кожному підключенні мотор прокручується протягом 5 секунд. Максимальне значення, яке показав прилад вимірювання - фіксується. Рівень компресії дизельних моторів вище, ніж бензинових. Отже, вимірювальний пристрій повинен мати можливість показувати тиск до 60 атмосфер.

Робота з компрессометром для бензину: вимірювальний прилад монтується в отвір в циліндрі від викрученій свічки. Вичавлюється педаль газу і прокручується мотор. Як і в попередньому випадку, враховується максимальне показання тиску. Для чого використовується педаль газу: для фіксації значень при відкритій дросельної заслінки і низькому опору на впуску.

Несправності, які можна визначити за допомогою вимірювального агрегату:

 • Порушення в роботі клапанів: деформація, зависання, прогар і інші.
 • Пошкодження камери згоряння.
 • Знос кулачка, прокладок, поршневих кілець, поверхні дзеркала циліндра.
 • Руйнування поршня, витоку і інші неполадки.

На що звертати увагу при виборі компрессометра?

Вибір даного вимірювального приладу залежить від того, де його будуть експлуатувати. Для особистого користування підійде компрессометр автомобільний з мінімальною комплектацією, достатньої для правильного виміру компресії двигуна конкретного автомобіля. Якщо пристрій планується застосовувати для комерційних цілей (автосервіс, СТО), то буде потрібно професійний комплект з подвійною шкалою манометра, в якому будуть всі перехідники, трубки, клапани, з'єднувачі, розширювачі, заглушки, адаптери.

У продажу є широкий вибір компрессометрів з універсальною комплектацією, призначених для діагностики більшості моделей агрегатів. Придбати компрессометр бензиновий не складе труднощів.

Дані пристрої можуть оснащуватися трубками з різних матеріалів (метал, гума). Отже, диференціюються на пристрої з:

 • Гумовою трубкою. Найчастіше, прилад експлуатується в ситуаціях обмеженого простору (коли немає можливості провести демонтаж агрегату).
 • Металевою трубкою. Виріб досить жорсткий і використовується в приладах притискного типу.
 • Комбінованої трубкою. Складається з металевих і гумових ділянок. Зручна у використанні.

Компанія Автомеханіка - лідер у галузі реалізації різного устаткування для станцій технічного обслуговування машин. Консультації, програми навчання від кращих спеціалістів, гарантія на всю продукцію - все це отримує клієнт при співпраці з компанією Автомеханіка. Для замовлення або отримання детальної інформації досить зателефонувати за телефонами, вказаними на сайті!

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок