Як обрати кліщі для точкового зварювання? | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Як обрати кліщі для точкового зварювання?

Як працюють кліщі для точкового зварювання?

Сварка застосовується для з'єднання металевих деталей - загальновідомий факт. Під впливом високої температури метал зшивається в одне ціле, від пластин до об'ємних деталей. Методика хороша всім, крім громіздкості інструментарію. А іноді це стає навіть основною перешкодою в проведенні робіт. Саме для подолання подібних труднощів і розроблені кліщі для точкового зварювання.

Сфера застосування

Потрібно відзначити, що з'єднання металу точковим способом відрізняється від звичного зварювання, в загальному розумінні цього процесу, хоча принцип дії приладів залишається незмінним. Проте, зварювальні кліщі використовуються там, де звичайні електроди мають малу ефективність:

  • в машинобудуванні;
  • на виробництві виробів з листового металу;
  • при з'єднанні металевих профілів;
  • побутовому ремонті різних виробів;
  • роботі з мідними і алюмінієвими виробами.

Такий апарат, як зварювальні кліщі часто можна зустріти, як в побутових умовах, так і на комерційних підприємствах, наприклад, станціях технічного обслуговування автомобілів або в виробничих цехах.

Як працює апарат для точкового зварювання?

Особлівість такого агрегату в тому, что зварювальний шов вкрай малий - близько декількох міліметрів. Цьому сприяє конструкція, схожа на кліщі - агрегат виглядає, як затіск, на кінцях котрого встановлені електроди. Вони пов'язані кабелем з основним трансформатором або підключаються безпосередно до розетки.

Між електродом утворюється високотемпературний проміжок, в якому метал сплавляється в однорідну масу. Причому площа шва мінімальна, звідсі й друга назва апарата - точкові зварювання. В іншому ж принцип повторює звичайне електродне зварювання, просто такий пристрій використовувати зручніше й шов після роботи залішається менше.

Як користуватись зварювальний кліщами?

В цьому якраз немає нічого складного - потрібно:

  • точно визначити точку зварювання металу;
  • завести над нею кліщі з електрода;
  • зціпити їх за допомогю вбудованного механізму;
  • подати енергію кнопкою актівації.

Готовність з'єднання визначається у зоровий спосіб - не існує вимірювальних приладів, здатних повідомити про готовність зварювання. Для різніх металів відрізняється і час впливу електродів, й зовнішній вигляд готового шва.

Які кліщі для точкового контактного зварювання існують?

Контактне точкове зварювання виконується тільки електродним способом, тому що саме таку методику передбачає конструкція кліщів, і тільки такий підхід забезпечує точковий вплив на метал. У зв'язку з цим за принципом роботи зварювальні кліщі однакові, а ось в плані експлуатаційних нюансів класифікуються наступним чином:

  • Мобільні та стаціонарні. Перші популярні в побутових умовах і різних майстернях через можливість проведення зварювання в видаленні від розетки і незвичайних місцях, а другі використовуються на виробництвах, де акцент зроблено на кількість зварювальних точок в одиницю часу, наприклад, конвеєрах.
  • Автоматичні або механічні. Мається на увазі спосіб фіксації кліщів з електродами. При механічній системі дуги стискаються по команді оператора - кнопкою, педаллю або важелем. Автоматика в свою чергу робить це самостійно при настанні певних умов, наприклад, достатньої сили тиску на електроди.
  • Водяні або повітряні. Тут мова йде про систему охолодження, яка в промислових апаратах здійснюється за допомогою циркуляції холодної води в замкнутому контурі, що оперізує агрегат, а в мобільних моделях звичайним повітряним потоком. Іноді охолодження відсутнє зовсім, і в роботі необхідно робити перерви через зазначені в інструкції проміжки часу.
  • Промислові та побутові. Основна відмінність в продуктивності. Якщо перші здатні зварювати до декількох тисяч точок на годину, то у других цей параметр обмежений сотнями або взагалі десятками. Звичайно, від цього показника залежать і габарити приладу, і енергоспоживання, і вартість. Чим більш продуктивні кліщі для контактного зварювання, тим вони дорожче, і тим більше вимагають енергії для підтримки роботи.

По суті, головною класифікацією є прилади з останнього пункту. Саме між промисловими і побутовими агрегатами найбільша різниця, як в якості верстата, так і в його екплуатациі.

Як підібрати кліщі для точкового зварювання?

Апарати точкового зварювання представлені на ринку широким асортиментом, серед якого обрати оптимальний варіант не завжди просто. В першу чергу потрібно звернути увагу на такі параметри, як:

  • Потужність. Від цього залежить і розмір апарату, і діапазон регульованої температури дуги, і навіть сила тиску кліщів на матеріал. Відштовхуватися потрібно від сплавів, з якими доведеться працювати, і фінансових можливостей, адже чим потужніший зварювальний апарат, тим дорожче.
  • Продуктивність. Кількість зварювальних точок на годину - орієнтуйтеся на потреби і передбачуваний обсяг роботи.
  • Кріплення електродів. Буває різьбове і затискний, де перше фіксує інструмент надійніше, зате при другій системі заміна проводиться швидше. У разі придбання мобільного агрегату, краще віддати перевагу затискного варіанту.
  • Вага. Переносні конструкції досить легкі, але і продуктивність у них нижче, ніж у стаціонарних. Цей параметр слід оцінювати не тільки в залежності від обсягів роботи, а й враховувати її специфіку. Наприклад, якщо зварювати доведеться кузов автомобіля на СТО, то чим легше пристрій, тим краще, а у випадку з масовою штампуванням листових деталей, перенесення агрегату взагалі не передбачається.

Також важливий показник товщини оброблюваного металу. Зазвичай точкове зварювання розраховане на 1-1,2 мм, хоча існують і інші варіації.

Професійне або побутове контактно-точкове зварювання

Дивлячись, з якою метою потрібний апарат. Якщо використання передбачається нечасте, наприклад, у власному гаражі для зварювання деталей автомобіля або секцій паркану, то в професійному агрегаті просто немає сенсу - він дорожче, масивніше і споживає більше енергії. Тут краще розглянути недорогі кліщі від Forsage або ТКС. А у випадках, коли зварювання буде використовуватися кожен день краще вибрати професійний апарат, наприклад, такий, як пропонують виробники начебто Telwin, Kripton або G.I.Kraft.

Де купити кліщі для точкового зварювання?

Якісні і доступні за вартістю інструменти пропонує компанія Автомеханіка. У каталозі магазина ви знайдете продукцію імпортних і вітчизняних виробників, в тому числі і контактні кліщі. Купуючи в Автомеханиці, ви отримуєте:

  • автентичні ціни від виробників;
  • фірмове гарантійне обслуговування;
  • доставку по регіонах країни;
  • кваліфіковану допомогу у виборі;
  • широкий асортимент.

Телефонуйте і замовляйте - життя простіше з Автомеханікою!

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок