Як обрати пилосос. Рекомендації по вибору | autom.com.ua

Як обрати пилосос. Рекомендації по вибору

Промислові пилососи сильно відрізняються від побутових. У цій статті розглянемо, чим саме, де найкраще їх використовувати і на що звернути увагу при виборі такого агрегату.

Чим професійні пилососи відрізняються від господарських?

Пилососи професійного прибирання рідко використовуються в домашніх умовах. В основному, через великі розміри і високе енергоспоживання. Їх пряме призначення - прибирання промислових приміщень, від майстерень до будівельних майданчиків.

У чому відмінності

Всім знайомі побутові пилососи - компактні, зручні і недорогі. Такі прекрасно підходять для прибирання квартир, будинків та окремих кімнат. Але коли мова йде про будівельне сміття, різних рідинах і інших яких важко речовинах, звичайний агрегат в більшості випадків не впорається. Тоді на допомогу приходять промислові пилососи, до особливостей яких відносяться:

 • тривала робота, до декількох годин поспіль, завдяки використанню більш якісних матеріалів для двигуна і електричної проводки;
 • підвищена опірність агресивних середовищ: перепади температури, важкі частинки пилу, хімічні випаровування;
 • посилений корпус, успішно переносить більшість механічних пошкоджень;
  збільшена потужність всмоктування, що дозволяє справлятися з великими обсягами бруду;
 • додатковий функціонал для видалення рідин, масел, абразивних речовин.

В цілому, промислові пилососи від звичайних відрізняються потужністю і ефективністю прибирання, розплачуючись за це великими габаритами і високим споживанням енергії.

Класифікація

Прийнято розділяти професійну техніку на два види: вузькоспеціалізовану і багатофункціональну. У число перших входять:

Багатофункціональні прилади, відповідаючи назві, об'єднують кілька з названих вище можливостей і функцій. Такі моделі мають свою класифікацію, де діляться за сферами застосування: будівельні, офісні, для СТО або харчової промисловості. Це залежить від можливостей пилососа, особливостей його експлуатації, додаткового функціоналу.

Крім того, пилососи можуть відрізнятися конструкцією: з контейнером або мішком для пилу, різними типами фільтрів, розподілом повітряних потоків і іншими нюансами, які залежать від моделей і виробника.

Звісно, професійні моделі, поряд з підвищеною вартістю, мають і поліпшену ефективність. Так, промислові агрегати для вологого прибирання працюють краще, ніж побутові миючі пилососи. З іншого боку, більшість господарських моделей взагалі не здатні впоратися із забрудненням, яке прибирають професійні пристрої.

У яких сферах використовують професійний пилосос?

Звичайні пилососи так і називаються, тому що здатні впоратися тільки зі стандартними забрудненнями і пилом. Навіть зарекомендував себе побутовий пилосос Керхер пасує перед проблемами промислового характеру. А ось професійний пилосос цілком здатний впоратися навіть з нестандартною брудом, і дістати в самі незвичайні місця.

СТО, автомийки та майстерні

У таких місцях пилососи застосовуються для чистки машин і приміщень. При ремонті транспорту часто трапляється так, що брудниться салон або кузов, а в майстернях різного призначення регулярно з'являється металева або дерев'яна стружка, хімічні плями, калюжі від небезпечних речовин. Для прибирання застосовують професійні миючі пилососи, з можливістю подачі рідини під тиском і регулювання її температури, аж до утворення пари. У таких місцях застосування промислових пилососів особливо важливо для підтримки порядку не тільки на робочому місці, а й в організації робочого процесу. Так, існують моделі, які монтуються безпосередньо на робочу площину, збираючи сміття відразу при його появі. Це рішення підходить зонам різання і шліфування, а при роботі з машинами пилосос взагалі незамінний, адже прибирання салону - важливий момент, особливо, якщо обшивка забруднена краплями масла або фарби.

Будівельні майданчики та виробничі приміщення

У таких місцях доводиться стикатися з:

 • пилом і сміттям;
 • залишками будівельних матеріалів;
 • шматочками металу, каменю, цегли;
 • виробничими відходами;
 • залишками композитних матеріалів.

Крім того, передбачаються великі площі, наприклад, в цехах або свіжопобудованих будівлях. У цій області високі вимоги пред'являються потужності всмоктування і тривалості роботи без перерв. Також важливі системи фільтрації, адже в згаданих приміщеннях часто застосовуються шкідливі для здоров'я речовини, і їх залишки повинні видалятися з високою ефективністю, при цьому не ушкоджуючи конструкцію пилососа. За це і відповідають фільтри: повітряні, водяні, сепараторні, якими оснащені різні моделі збиральної техніки.

Сфера послуг

Йдеться про клінінгових компаніях, які професійно займаються прибиранням приміщень, від офісних до громадських місць. У цьому випадку важливі пилососи, конструкція яких дозволяє дістатися до важкодоступних місць. Для цього використовуються гнучкі шланги, трубки особливої форми і спеціальні насадки. Зазвичай пристрої, що використовуються в цій сфері є багатофункціональними, виконуючи відразу кілька завдань.

На що потрібно звертати увагу при виборі професійного пилососа?

На питання, який пилосос вибрати, можна відповісти наступним чином - уважно оцінюйте основні параметри агрегату:

 • Призначення. Одні моделі підходять для прибирання твердих частинок металу, дерева, бетону або скла. Інші добре справляються з рідинами. Треті використовуються в прибиранні великих приміщень. А четверті об'єднують ці функції, але коштують дуже дорого. Вирішіть заздалегідь, для яких робіт потрібен пилосос і яким функціоналом повинен володіти.
 • Ергономіка. Промислові пилососи - великі і важкі, так що продумайте, де і як така техніка буде зберігається.
 • Комплект насадок. Безпосередньо залежить від сфери застосування агрегату. Наприклад, професійні пилососи Karcher спочатку мають кілька варіантів насадок, серед яких широкі і вузькі щітки, для щілин і кісточкові, для вологого і сухого прибирання.
 • Потужність всмоктування. Чим більше сміття, прибирання якого передбачається, тим вище повинен бути цей параметр.
 • Обсяг бака. Найбільшою популярністю користуються пилососи з контейнерами на 20-25 літрів, що дозволяє не відволікатися на заміну ємності при збиранні. Відповідний розмір залежить від площі приміщення і ступеня забрудненості.
 • Матеріал сміттєзбірника. Сталевий, пластиковий, одноразовий паперовий або змінний матерчатий - вибираючи, орієнтуйтеся на сміття, який належить збирати. Тверді міцні контейнери підходять для каменів, осколків або рідин, і часто ними обладнані миючі пилососи, а м'які використовуються при зборі пилу.

На ринку пропонують величезну кількість моделей, і вибрати відповідну не складно, головне, визначитися із завданнями, з якими доведеться справлятися пилососу.

Де купити промисловий пилосос?

Інтернет-магазин Автомеханіка - ідеальне місце для придбання такої техніки. Компанія спеціалізується на імпорті обладнання для СТО і майстерень з Європи, США та Китаю від кращих брендів світу. Топовий продавцем на українському ринку Автомеханіку роблять відмінний сервіс, дійсно величезний асортимент, офіційна гарантія, доставка в будь-яке місто і, звичайно, кваліфіковані співробітники. Звертайтеся до менеджера і вам підберуть техніку, що ідеально підходить за запитами і вписується в доступний бюджет.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок