Як обрати молоткову дробарку для деревини: поради експертів | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Як обрати молоткову дробарку для деревини: поради експертів

Для чого потрібні молотковідробарки для деревини?

Молотковідробарки є частиною деревообробних підприємств. Головна мета таких верстатів полягає в тому, щоб зробити виробництво безвідходним, а в найкращому разі - збільшити дохід компанії або значно знизити витрати на забезпечення енергією. Дробарки міцно увійшли в ужиток ще в 19 столітті, і в даний час всі виробництва в Європі і США укомплектовуються ними. Вітчизняні ж підприємці вважають за краще економити, і не купувати такі прилади. Ця стаття покликана змінити стан речей, показавши, що експлуатація дробарок - вигідне вкладення.

Для чого використовують дробарки

Потрібно відразу запам'ятати, що за допомогою молоткових дробарок можна переробити тільки відходи деревообробного виробництва:

  • тирса;
  • тріски;
  • стружку;
  • маленькі гілки.

Це пов'язано з конструктивними особливостями агрегатів, робочі камери яких здатні прийняти тільки частинки строго обмежені за розміром. Отже, при великій кількості зазначених вище відхідних матеріалів, їх засипають в дробарку, де за допомогою механічної обробки перетворюють в дрібнофракційних труху, тирса або взагалі доводять до пескообразного стану.

Навіщо це потрібно?

Молоткова дробарка для деревини потрібна, щоб перетворити відходи в корисні матеріали, основним з яких є пеллети - сучасне натуральне паливо для котлів і печей, що працюють на твердому паливі. Пелети можна продавати іншим підприємствам, приватним особам або використовувати самостійно для отримання теплової енергії, яку можна пустити на обігрів приміщень, підтримання роботи парових машин, забезпечення будівель гарячою водою або інші потреби. Крім того, подрібнена деревина використовується при виробництві:

  • деяких матеріалів для будівництва, наприклад, цегли з високою пористістю;
  • полімерів і барвистих покриттів на дерев`яній основі;
  • біологічно чистих добрив для сільського господарства.

По суті, використання дробарки може стати початком ще одного напрямку вашого бізнесу, дохід від якого цілком може зрівнятися і з прибутком від основної діяльності.

Як працює дробарка?

Конструкція апарату проста і ефективна:

  • металевий корпус;
  • всередині ротор з металевими бойками - молотками;
  • під ним просіювач, т.н. сито;
  • в рух систему призводить двигун.

Деревина потрапляє в дробарку через спеціальний розтруб, що обертається ротор розбиває матеріал на дрібні фракції, які через сито потрапляють в спеціальний піддон. Не роздріблена деревина залишається на сітчастому просіювачі, і після вилучення може бути заново завантажена в дробарку.

Які існують моделі дробарок для деревини?

Сама по собі дробарка молоткова для тріски не має чіткої класифікації або підкласів, тому що вже є одним з агрегатів, що належать до подрібнювача твердих матеріалів. Але існують деякі нюанси, які все ж відрізняють молоткові апарати один від іншого. Умовно їх можна розділити на такі типи:

  • За способом установки. Існують мобільні та стаціонарні моделі. Перші можна пересувати з місця на місце, хоча і у них є достатньо важка рама, а другі міцно кріпляться до підлоги, і через вагу або конструктивних особливостей не передбачають перенесення.
  • По виду одержуваного після обробки дерева. Дроблення може дати тріску, тирсу, потерть і все це різних розмірів для кожної гранули. Від призначення дробарки залежить не тільки пристрій молотків, їх розмір і розташування, а й пропускна здатність сита.
  • За потужністю. Цей параметр безпосередньо впливає на продуктивність і кількість споживаної енергії. При виборі потрібно орієнтуватися на виробничі потужності підприємства.
  • За розміром корпусу. Від цього залежить розмір ротора з молотками, і, відповідно, продуктивність машини. У той же час великогабаритні пристрої вимагають більше місця, енергії для роботи і додаткового обслуговування.
  • За матеріалом молотків. Тут все просто - чим міцніше сталь, тим довше прослужить дробарка без заміни бойків. У будь-якому випадку, ці елементи стираються від роботи, і їх заміна є питанням часу. Але краще відкласти це питання на якомога більш тривалий час.
  • Тип ротора. Бувають звичайні і реверсивні. Плюс друге в тому, що при стиранні молотків, включається реверсивний режим, і працюють бойки з іншого боку, ротор при цьому також рухається у зворотний бік. Це не змінює ні якості, ні кількості одержуваного матеріалу, зате дозволяє ще більше продовжити термін служби дробарки.

Хоча в цілому, молотковідробарки схожі, відмінні риси є у кожної моделі. Всі виробники намагаються додати додатковий функціонал, що прискорює роботу або спрощує експлуатацію техніки. На це також варто звертати увагу, але потрібно пам'ятати, що чим вище функціональність, тим дорожче агрегат.

Наскільки важлива продуктивність

Дробарка для деревини має такий важливий параметр, як продуктивність - кількість матеріалу, яке агрегат обробляє за одиницю часу. Спиратися тут потрібно тільки на передбачуваний обсяг сировини, яке буде завантажено в дробарку. Максимальні показники продуктивності можуть доходити до тисячі тонн за годину, але така дробарка знадобиться тільки в разі наявності відповідної кількості деревних відходів.

Яку молоткову дробарку для деревини вибрати?

Потрібно відзначити, що це питання строго індивідуальне. Критерії вибору просто не можуть бути однаковими, адже кожна молоткова дробарка для тирси працює в унікальних умовах. Так, наприклад, в деяких випадках краще підійде мобільний агрегат - якщо ви просто вирішили розширити виробничу лінію, а відходів не дуже багато.

З іншого боку, варто відразу встановити стаціонарну дробарку при організації компанії з нуля або переобладнання лінії, адже це дозволить заздалегідь отримувати додатковий дохід, знизити витрати на утилізацію і вибрати приміщення, здатне вмістити всі агрегати.

Такий підхід підійде і до вибору потужності. Розрахуйте заздалегідь передбачуваний обсяг щоденних відходів основного виробництва і орієнтуйтеся на цю цифру, адже якщо дробарка молоткова для деревини здатна справлятися з сотнею тонн, але на завантаження приходить тільки десять, утримання апарату не вигідно:

  • займає багато місця;
  • споживає зайву електрику;
  • вимагає додаткового співробітника для обслуговування.

Що ж стосується виробників, то в цьому питанні краще довіритися перевіреним компаніям. Наприклад, добре себе зарекомендували німецькі виробники Pallmann і Maier, а в якості бюджетного варіанту підійдуть китайські дробарки Kefid.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок