Підйомники ножичні для авто: що потрібно знати про вибір та встановлення | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Підйомники ножичні для авто: що потрібно знати про вибір та встановлення

Підйомники ножичні для авто: що потрібно знати про вибір та встановлення

Раціональне та грамотне використання площі на станціях технічного обслуговування – ключовий момент при виборі підйомного обладнання. Підйомники ножичного типу мають ряд переваг, серед яких виділяють їхню компактність. Економія простору на ремонтній ділянці становитиме до 30-40 відсотків. Влаштування ж ножичного підйомника досить просте:

  • шарнірний механізм типу "ножиці";
  • гідроциліндри;
  • маслостанція з електричним двигуном та гідравлічним насосом;
  • платформи з фіксованою або регульованою довжиною, на яких знаходиться автомобіль під час обслуговування.
  • короткі платформи з підйомом за кузов автомобіля та довгі платформи з підйомом за колеса.

Додатково пристрій може комплектуватися траверсами для вивішування коліс, поворотними колами та рухомими пластинами для розвалу-сходження, люфт-детекторами та іншим обладнанням.

Як обрати правильно

Купувати ножичний підйомник потрібно, виходячи зі спеціалізації майстерні:

  • вантажопідйомність — варіюється в межах від однієї тонни (мотопідйомники) до 6,5 тонни для легкових автомобілів та легкого комерційного транспорту, і до 20 тонн для вантажних автомобілів;
  • довжина платформи - для підйому легкового авто з вивішеними колесами цілком вистачить 1,5-2 метри, для розвал-сходження вибирають платформи 4,5-6,5 м;
  • висота підйому - в межах 1,8 - 2,0 метра і визначається висотою стелі на СТО, у будь-якому випадку обслуговування автомобіля має відбуватися в комфортних для механіків умовах.

Окремий момент - спосіб установки обладнання: в заздалегідь підготовлене поглиблення (платформи будуть перебувати врівень з підлогою), підлогові (доведеться враховувати кліренс автомобіля), пересувні. Останні два види оснащуються відкидними рампами, завдяки яким заїхати на платформу зможуть навіть авто з низьким кліренсом.

Складання та встановлення ножичного підйомника на СТО

Вимоги до приміщення автомайстерні мінімальні: від стін та інших видів обладнання відступ повинен бути не менше 150 см, рівна бетонована підлога, а при максимальній висоті підйому авто не повинно торкатися стелі. Визначившись із розташуванням та габаритними розмірами підйомника, приступають до його встановлення та підключення

Електрогідравлічні підйомники ножичного типу з гідростанцією підключають до трифазної мережі 380 В, а за спецзамовленням до 220 В. Обов'язково наявність автоматичного вимикача (ПЗВ) для захисту мережі від можливих перевантажень та короткого замикання. Постачаються підйомники-ножиці в розібраному стані - окремо силова установка і підйомний механізм з платформами. Вам залишиться їх встановити на майданчик - підготовлене бетоноване заглиблення або ідеально рівну підлогу. Товщина бетону повинна бути не менше 15 см, у будь-якому випадку відповідати вимогам будівельних норм. Стаціонарні моделі фіксуються за допомогою анкерних болтів.

Підключення та підготовка до експлуатації електрогідравлічного ножичного підйомника:

  • акуратне розпакування - обладнання поставляють у міцних фанерних коробах;
  • підключення до мережі;
  • заповнення резервуару гідравлічною олією;
  • підключення шлангів високого тиску від гідронасоса до гідроциліндрів за допомогою штуцерів з наступним затягуванням;
  • тестовий запуск із навантаженням та без.

В ідеалі монтажем та підключенням повинні займатися професіонали. Звернувшись до нашої компанії, Ви зможете придбати якісне підйомне обладнання. Також наші спеціалісти виконають роботи з монтажу, підключення та обслуговування автопідйомника на вашій СТО.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок