Ремонт гвинтових і поршневих компресорів | autom.com.ua

Ремонт гвинтових і поршневих компресорів

Сервісне обслуговування та ремонт компресорів

Компресор - це пристрій, який застосовують з метою одержання стисненого повітря / газу. Принцип дії полягає в наступному: робоча камера компресора поступово заповнюється повітрям, де відбувається його примусове стиснення шляхом зменшення обсягу камери (за рахунок руху конструктивних елементів - поршня або гвинта). Залежно від цього диференціюють компресори поршневі і гвинтові.

Застосовуються такі електромеханічні машини на промислових, виробничих і невеликих комерційних об'єктах (автосервіси, ремонтно-будівельні фірми, металургійні заводи та ін.). Порівнюючи поршневі і гвинтові компресори, можна виділити наступні відмінності і особливості:

 • Процес виготовлення. Для створення гвинтових компресорів потрібно високоточне обладнання, що незначно ускладнює виготовлення (в порівнянні з поршневими).
 • Конструкція. У робочій камері поршневого компресора знаходиться поршень, в камері гвинтового - гвинт (один або кілька). Крім цього існують і інші конструктивні підвиди.
 • Розмір і гучність. Агрегат гвинтового типу має компактні габарити, а також створює менше шуму і вібрацій щодо поршневого.
 • Продуктивність. Гвинтовий компресор вважається більш потужним, оскільки витрачає менше енергоресурсу для виробництва одиниці об'єму стисненого повітря.
 • Строк служби. При експлуатації гвинтового компресора рідко з'являються несправності, отже немає частою потреби в обслуговуванні та ремонті.
 • Ремонт і обслуговування компресорів. Поршневий агрегат обходиться дешевше в плані ТО і заміни зношених частин. Але він виходить з ладу частіше, ніж гвинтовий.

При достатній матеріальній можливості краще придбати гвинтовий компресор. Години роботи його і продуктивність значно вище, ніж у поршневого. Також він менш схильний до виходу з ладу, відповідно має термін служби довше.

Компресор будь-якого типу потребує регулярного технічного обслуговування. Дотримання даного правила запобігає поломці, передчасному зносу і заміні деталей, капітальному ремонту і простий в роботі підприємства. Однак, якщо неприємність сталася, ремонт компресора будь-якого типу краще виконувати в спеціалізованих центрах.

Діагностика та ремонт поршневих компресорів

До основних причин появи несправностей поршневих компресорів відносять:

 • Недолік вентиляції в приміщенні, де агрегат розташований. Найчастіше пристрій монтують в місцях, з яких буде слабо доноситися вироблений шум. Відсутність повітрообміну гарантує перегрів компресора, а це, в свою чергу, призводить до заклинювання роботи компресорної головки або замикання електричного двигуна. Ремонт таких несправностей коштує дорого і не завжди економічно виправданий.
 • Позбавлення системи повітряного фільтра. Кожен поршневий компресор оснащений фільтром. При деяких обставинах власники техніки його викидають, а новий не встановлюють. Цього робити категорично не можна. Особливо якщо приміщення є пильним і брудним. Це призводить до того, що всі забруднюючі елементи осідають на пластинах клапанного блоку - це порушує функцію забору повітря і нагнітання тиску. Небезпека також полягає в тому, що з часом пластини клапанного блоку можуть зламатися (якщо проблему не усунути вчасно) і їх частки потраплять в циліндр (з поршнем). В результаті постраждає компресорна головка, ремонт (або заміна) якої коштує дорого.
 • Передчасний знос деталей і запчастин в результаті надмірної експлуатації (людський фактор). Порушуючи допустимі норми навантаження на техніку, всі її комплектуючі швидко зношуються і приходять в непридатність. Щоб цього не сталося, потрібно спочатку правильно підбирати пристрій (щоб технічні характеристики співпадали з навантаженнями).

З метою недопущення поломок всередині системи, рекомендуємо проводити планову діагностику і вчасно усувати всі неполадки. Технічне обслуговування агрегатів повинно проходити регулярно, в іншому випадку буде потрібно ремонт, який становить не менше 20-60% від вартості нового пристрою.

компрессор для сто картинка

Ремонт поршневих компресорів потрібно проводити тільки в спеціалізованих центрах - там є обладнання для коректної діагностики, професійний інструмент і висококласні фахівці.

Діагностика і ремонт гвинтових компресорів

При експлуатації пристроїв даного типу важливо дотримуватися рекомендацій виробника - в такому випадку агрегат буде працювати справно і ефективно протягом тривалого часу. Ремонт гвинтових компресорів може знадобитися в наступних випадках:

 • При відсутності належного догляду и своєчасного технічного обслуговування. У цій ситуации з ладу виходять дрібні деталі, клапани. Може також заклинити гвинтову пару (до відома - ремонт гвінтової пари обходитися дорого и є складним процесом). На щастя, такі поломки вінікають вкрай рідко.
 • При збої в работі електронної части системи. Гвинтові компресори оснащені електроуправлінням. Трапляється, что саме ця частина дає збої (блок керування некоректно працює або перегорає).

Щоб продовжити термін експлуатації гвинтового компресора, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Підтримувати необхідну температуру в приміщенні, де розташований агрегат. Надмірна прохолода може вплинути на запуск обладнання.
 • При необхідності очищувати від забруднюючих частинок всмоктуючий клапан і регулятор.
 • Вчасно змінювати ущільнювальні деталі і фільтр.
 • Додавати в систему масло в потрібній кількості.
 • Не допускати перегріву електричного двигуна.

Технічне обслуговування гвинтових компресорів є обов'язковим, інакше буде потрібно ремонт (або покупка нового). Забезпечивши правильний догляд, техніка прослужить довгі роки без істотних вкладень.

техобслуживание компрессора картинка

Заміна комплектуючих запчастин на нові повинна здійснюватися тільки фахівцем. Така техніка вимагає наявності знань, досвіду і обладнання.

Переваги співпраці з компанією Автомеханика:

 • Гарантія на товари і послуги;
 • Реалізація тільки оригінальної продукції;
 • Кращі фахівці;
 • Якісний сервіс;
 • Багаторічний досвід у сфері проектування і оснащення автосервісів (СТО);
 • Клієнтоорієнтований підхід;
 • Адекватні ціни.

Всі питання можна задати за телефонами, вказаними на сайті. Консультація - безкоштовна!

 

 

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок