Пістолет для підкачування шин з манометром для шиномонтажу. Як обрати? - Поради професіоналів | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Пістолет для підкачування шин з манометром для шиномонтажу. Як обрати? - Поради професіоналів

Принцип роботи пістолета для підкачки шин

Пістолет для накачування шин з манометром - це один з найбільш важливих інструментів на СТО, шиномонтажі, автосервісі. Він призначений для підкачки шин автомобілів всіх типів. Послуга «накачування шин» - найпоширеніша в ремонтно-сервісних точках. Це обумовлено поганою якістю доріг, недотриманням правил експлуатації машин і виникненням позаштатних ситуацій під час руху (пошкодженням диска, проколу колеса і т. Д.).

Підкачка коліс потрібно в таких ситуаціях:

 • Спущена / пробита шина / диск. Подібні випадки на дорозі не рідкісні і при виникненні вимагають термінового ТО.
 • При зниженні тиску в шинах. У технологічній документації є важливий показник - тиск. Він повинен бути в нормі. Ця інформація зазвичай розташована на корпусі машини (наклеєна на саму машину: на люк бензобака, двері). Що відбувається якщо тиск в шинах знижується? По-перше, починається перевитрата палива в результаті підвищеного навантаження на автотранспорт. По-друге, брак тиску сприяє підвищенню температури повітря в колесі, отже, шина нагрівається і відбувається її деформація (або передчасний знос).

Яким чином можна контролювати тиск шин? Дуже просто - для цього існує спеціальне пристосування - манометр для шин. Його наявність дозволяє своєчасно проводити виміри тиску і виконувати підкачування, продовжуючи термін служби шин автомобіля.

Важливо: пристрій підкачки може бути ручним і пневматичним. Перший тип є в арсеналі будь-якого водія, а другий користується попитом в автомайстерень. І перший, і другий тип агрегату може бути оснащений манометром. Вклавши матеріальні засоби в даний пристрій, можна продовжити життя шинам і заощадити на їх передчасній заміні. Крім того, автоматично працюючий прилад зручний і не вимагає фізичних навантажень (як у випадку з ручним / ножним).

Між продувальним приладом і пістолетом з манометром є велика різниця: наявність вимірювального приладу дозволяє контролювати робочий параметр - тиск, - і зберігати якість їзди і стану шин. Різниця також в сфері використання: застосування ручного насоса неприпустимо в умовах СТО.

Принцип роботи пристрою з манометром нічим не відрізняється від принципу роботи стандартного продувочного агрегату, крім наявності пристрою вимірювання тиску в повітряному середовищі шини. Агрегат складається з корпусу, клапана, вимірювального приладу, з'єднувачів, гнучкого шланга, штуцери.

Пістолет для накачування шин з манометром має цілий ряд переваг - одночасна підкачка і контроль тиску, зручність у використанні, наявність різних видів.

Як користуватися пістолетом для накачування шин?

Зазвичай автовласники знають про необхідність проведення контролю тиску в шинах і про його оптимальне значення (з огляду на розмір коліс і розташування). При використанні пристрою з манометром для накачування шин, результати порівнюються зі значеннями, зазначеними в технічній характеристиці машини. При цьому, одиниці виміру можуть не збігатися (для спрощення роботи існують таблиці переведення). Тому, для кожного автомобіля - свої параметри.

Тиск, який перевищує норму, сприяє нерівномірному зносу шин, заносам при русі, підвищеній чутливості до рульового управління, збільшенню гальмівного шляху. При виявленні підвищеного тиску, необхідно випустити повітря з колеса. Як це зробити? Зняти ковпачок ніпеля і втопити його клапан вниз за допомогою викрутки.

Знижений тиск провокує різні ризики: аварії, вибухи і т.д. Крім того, будуть зношуватися покришки, знизиться якість водіння.

Особливості використання манометра:

 • Вимірювати показання тиску слід на холодній шині. Виконані виміри на гарячій покришці будуть некоректними. Залежно від погодних умов, експлуатації, можливі похибки до 0,5 атм.
 • У холодний період року тиск слід вимірювати частіше, оскільки повітря з колеса виходить швидше.
 • Якщо автомобіль використовується для їзди по поганих дорогах, найімовірніше, що диски коліс систематично деформуються і тиск в шинах знижується.

Прилад підкачки використовується наступним чином:

 • Для того, щоб шину закачати повітрям і не допустити витоків, необхідно натиснути на запірний механізм насадки, розташованої в кінці шланга для підкачки шин і щільно закріпити (без зазорів і нещільностей) на вентилі колеса.
 • Плавно натиснути пуск і стежити за показаннями тиску на манометрі. При підвищенні тиску слід натиснути кнопку скидання.
 • Після закінчення робіт, пристрій знімається з вентиля аналогічним чином (використовуючи запірний механізм). Підкачка шин закінчена.

Регулярні виміри тиску дозволяють його коригувати своєчасно, не допускаючи зносу шин, уникаючи ДТП, знижуючи витрати на бензин.

Як вибрати пневмопістолети для шиномонтажу

Пістолет для накачування шин має різновиди: професійні та побутові. Найбільш поширені моделі розрізняються робочим тиском. Агрегати з високим показником мають сильний напір повітря, який відповідає за їх продуктивність. Також важливий діаметр штуцера і шланга - дані елементи повинні підходити за розміром до діагностуючого обладнання.

Пістолет підкачки для вантажних машин відрізняється наявністю насадки-подовжувача, більш міцного корпусу (прогумованого, наприклад), манометра з двома шкалами для зручності, шланги, яка обертається, ергономічної рукоятки і інших особливостей.

При покупці звертають увагу на додаткові характеристики:

 • Матеріал корпуса.
 • Розташування вимірювального приладу відносно корпусу.
 • Вид манометра - електронний або механічний.
 • Максимально допустимі значення вимірювань.
 • Тиск.
 • Кількість споживання повітря.
 • Довжину шланга і т.д.

Сучасні моделі можуть бути оснащені клапаном для спуску повітря та іншими різними функціями. Тому, купити пістолет для підкачки шин не складе труднощів.

Торговельне підприємство Автомеханика спеціалізується на продажу автосервісної продукції, має в своєму штаті висококваліфікованих співробітників і пропонує своїм клієнтам вигідні умови співпраці. Додаткову інформацію можна отримати за телефонами, вказаними на сайті.

 

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок