Нагрівач повітря на відпрацьованій оливі. Принцип роботи | autom.com.ua

Нагрівач повітря на відпрацьованій оливі. Принцип роботи

Обігрівачі на відпрацьованому маслі

Обігрівачі на відпрацьованому маслі - це один з видів опалювального обладнання, яке працює на відпрацьованих продуктах нафтового походження. З огляду на те, що вартість газового і електричного обігріву повітря з кожним роком в країні зростає, актуально придбати обігрівач на відпрацьованому маслі.

Оптимальний такий варіант для наступних видів приміщень:

 • Виробничих комплексів;
 • Складів;
 • Ангарів;
 • СТО.

Згаданий вид палива є для станцій технічного обслуговування дешевим і доступним (обсяги поповнюються щодня). Використовувати відпрацьоване масло, як основний вид палива для опалення СТО та сервісів - це рішення двох проблем.

Крім відсутності фактичної витрати на газ, вугілля та дрова, власники великих приміщень можуть не турбуватися про утилізацію продуктів нафтової переробки. Адже вартість офіційної утилізації масла - це значна сума, а забруднювати навколишні поля нераціонально, так як це тягне за собою адміністративну відповідальність. Відпрацювання масла робить його оптимальним паливом для промислових обігрівачів.

Принцип дії обладнання полягає в вільному згорянні палива в спеціальній чаші. При цьому тривалість горіння - від декількох годин на одному завантаженні. При високій в'язкості масла обігрівач може працювати протягом декількох годин з високим ККД.

Повітряний обігрів здійснюється прямотоком - до пристрою не підключається трубопровід, а гаряче повітря виходить прямо назовні зі спеціальних отворів. Варто тільки направити невеликий агрегат в сторону відкритого простору приміщення.

Переваги конструкцій цього типу перед іншими видами обігрівачів полягають в економії палива при отриманні однакової потужності на виході і високому ККД (досягає 80%). Компанії-виробники пропонують різні моделі обладнання з номінальною потужністю від 11 до 35 кВт. Цього достатньо для обігріву відкритих приміщень з площею від 100 до 400 квадратних метрів.

Як працює обігрівач на відпрацюванні?

Повітронагрівачі на відпрацьованій оливі мають порівняно просту конструкцію, яка заснована на принципі вільного згоряння палива. Обігрівач на відпрацюванні використовує в якості палива стару в'язку оливу. У деяких випадках можна застосовувати і інші продукти нафтової переробки, які мають подібну ступінь в'язкості.

Обігрівач на відпрацьованому паливі має наступну будову:

 • Камера згоряння, де відбувається безпосередній процес виділення тепла від спалюваємого палива і де розташована чаша;
 • Вентилятор (нагрівач) - з його допомогою відбувається швидкий обігрів приміщень, так як гаряче повітря нагнітається з камери згоряння;
 • Дозатор, який крапельним методом подає паливо у пальник.

Камера згоряння може виготовлятися з різних матеріалів. Найчастіше основа виконана з тонкої сталі, а зверху використовується кришка з чавуну. Нагрівання промислових приміщень здійснюється за рахунок того, що обігрівач безпосередньо від себе передає тепло (з металу до повітря). Для посилення цього ефекту потрібен вентилятор. Він може бути вбудованим в конструкцію або зовнішнім.

Перший варіант оптимальний для невеликих зон на 100 квадратних метрів. Для цілих відкритих ангарів оптимально підбирати моделі, де використовується зовнішній нагнітач. У другому випадку гаряче повітря подається вже в вентиляційні канали та рівномірно розподіляється по всій площі приміщення.

Обслуговування подібного обладнання полягає у видаленні залишків масла. Для цього передбачена в системі ємність, де скупчуються не згоріли продукти відпрацювання. За рахунок наявності автоматики у вигляді датчиків рівня в'язкості виключається переливання чаші. Автоматичний дозатор подає завжди рівномірний обсяг палива, тому процес його згоряння відбувається завжди стабільно, без стрибків і без спалахів. У самому дозаторі палає факел з завихренням від вбудованого вентилятору. Цей принцип роботи забезпечує тривале горіння без необхідності підпалу. При постійній зміні масла можна забезпечити безперервне горіння протягом багатьох днів.

Опалювачі на відпрацюванні: види і класифікація

Опалювачі на відпрацюванні поділяються на дві основні категорії:

 1. Побутовий нагрівач повітря на відпрацьованій оливі.
 2. Промислова піч на відпрацьованій оливі тривалого горіння.

У першому випадку потужність пристрою до 10 кВт дозволяє нагрівати приміщення площею до 50 квадратних метрів. Конструкція в обігрівачі забезпечує мінімальну витрату відпрацьованого масла. Оптимальний побутовий формат для автосервісів, розташованих в невеликих гаражних приміщеннях з закритми воротами.

У другому випадку мова йде про повноцінний комплекс. Установка промислового типу може мати потужність до 35 кВт і обігрівати кілька сотень квадратних метрів приміщення. Подача палива здійснюється із застосуванням автоматики. Нагрівач, як писалося вище, може мати зовнішній нагнітач, який випускає гаряче повітря з печі по вентиляційній системі.

Робота побутового та промислового пристрою здійснюється по одній схемі. Відмінність полягає в потужності і в габаритах. Промислові формати максимальної потужності здатні обігріти навіть 1000 квадратних метрів площі приміщення. За габаритами такі установки займають від півтора квадратних метрів.

Класифікація по конструкційним особливостям виділяє дві категорії:

 • Печі - простий вид теплового обігрівача, який не має автоматичного дозатора. Оптимальна така проста система для врізання в контур водяного обігріву при наявності проведених труб в приміщенні.
 • Обігрівачі з дозатором - працюють на автоматиці і не вимагають підключення до труб, забезпечуючи прямий випуск гарячого повітря.

Незалежно від виду системи, яка використовується в обігрівачах, центральний вузол у вигляді камери згоряння забезпечує високий ККД при будь-якому виді палива. Навіть проста соляра, змішана з оливою при помірній в'язкості підійде для обігріву. Спеціальних рідин для експлуатації не потрібно, за рахунок чого досягається високий рівень енергетичної ефективності і цінової доступності.

Компанія Автомеханика пропонує придбати сучасні моделі нагрівачів повітря, що працюють на відпрацьованому маслі. З переваг співпраці можна виділити низькі ціни, а також безкоштовну консультаційну підтримку, можливість технічного обслуговування описуваного обладнання для СТО.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок