Як влаштовані зарядні станції для електромобілів | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Як влаштовані зарядні станції для електромобілів

Як відбувається зарядка автомобіля?

Для здійснення процесу знадобляться:

 • пристрій для зарядки;
 • акумулятор електрокара і можливість підключення до електромережі;
 • адаптери для підключення до різних типів розеток.

Пристрій для зарядки і адаптери входять в комплектацію із зарядки автомобіля. Електрокар оснащений роз'ємом Mennekes, який може працювати як з постійним, так і зі змінним струмом, а також з 1-фазним або 3-фазним кабелем.

Для зручної зарядки можна обладнати будинки спеціальну трифазну розетку. Інфраструктура великого міста може налічувати кілька швидкозарядних станцій, де також можна зарядити автомобіль.

Як працює батарея?

Електромобіль рухається під дією електрики, яку отримає від електромережі і збереже для використання в акумуляторній батареї. Батарея складається з електродів, просочених електролітом. Набір енергії батареєю відбувається під час зарядки.

Електричний заряд виникає за рахунок іонів літію, взаємодіючих з кристалічною решіткою з іншого металу, наприклад, кобальту або кремнію. В електромережі діє змінний струм. Постійний струм необхідний батареї для роботи, виходить через перетворення змінного.

Як відбувається зарядка?

Дії власника по підключенню:

 • 1 роз'єм зарядного пристрою з'єднують з батареєю авто.
 • Підключають 2 роз'єм до 3-фазної розетки.
 • При підключенні до розетки іншого типу - використовувати адаптер (перехідник).

Зарядка для автомобіля виглядає, як велика зарядка від ноутбука. Стандартна потужність приладу складає 3 кВт. Про початок процесу ви дізнаєтеся по зелених вогниках індикаторів зарядки. Про закінчення процесу прилад також повідомить вас спеціальними сигналами.

Який час необхідно для зарядки батареї?

Час, витрачений на процес може бути різним - це залежить від способу зарядки. А також від наступних параметрів:

 • сили струму;
 • ємності акумулятора;
 • напруги в електромережі.

Чим потужніше зарядний пристрій, тим менше часу йому знадобиться. Час зарядки може зайняти від 30 хвилин до 8 годин. Найбільш швидкісний спосіб зарядки - на швидкозарядний станції і найбільш повільний - від звичайної розетки.

Скільки коштує зарядка електромобіля

За одну процедуру зарядки використовується 8-15 кВт електроенергії. Вартість 1 кВт залежить від розцінок на електроенергію в вашої електромережі. Якщо в будинку встановлений двозональний лічильник, що враховує різні тарифи на нічну і денну витрату електроенергії, то зарядка в нічний час буде коштувати дешевше.

Кількість зарядок в тиждень для переміщення між будинком і роботою - близько 3. Якщо ви часто користуєтеся автомобілем для поїздок по місту, то максимальна кількість зарядок - щовечора.

Які існують способи зарядки автомобілів?

Стандартизовані 4 варіанти зарядки електромобіля: від розеток електромережі і на швидкозарядний станції.

Типи і роз'єми зарядок

Роз'єми зарядок залежать від способу підключення. Найбільш часто використовуваний роз'єм Mennekes призначений для підключення до трифазної розетки за допомогою кабелю.

Характеристика підключення:

 • з 1-фазним кабелем: тип з'єднання SAE J1772;
 • з 3-фазним кабелем: тип з'єднання Mennekes.

Станції постійного струму також працюють з роз'ємом CHAdeMO (Yazaki).

Стандарти зарядки

В європейських країнах виділяють 4 способи заправки авто, називаються вони - Mode. Якщо у вас американський автомобіль, ви можете зіткнутися з позначенням - Level. Американська класифікація виділяє 3 способи зарядки.

Зарядка від звичайної розетки позначається Mode 1. Кабель автомобілю під'єднується безпосередньо до домашньої розетки без будь-яких захисних елементів. Другий спосіб (Mode 2) полягає в приєднанні до домашньої електромережі за допомогою фірмового кабелю, оснащеного захистом від різких стрибків напруги в електромережі. 3 спосіб - це зарядка від 3-фазної розетки. 4-й спосіб - це зарядка на станції постійного струму.

Повільна і швидка зарядка

Процес зарядки складається з декількох етапів:

 • 1 етап: процес дуже швидкий; заповнюється 80% обсягу батареї; витрачений час - не більше 1 години.
 • 2 етап: процес проходить дуже повільно з набором заряду.

Загальний час складе від 4 годин і більше. Такий розподіл пов'язано з особливостями літій-іонних батарей.

Де зарядити автомобіль у домашніх умовах?

Так як звичайна електророзетка повинна бути заземлена, до неї потрібен спеціальний адаптер і сам процес буде йти дуже довго, то оптимальним рішенням буде створення спеціальної розетки в гаражі. Для того, щоб обладнати спеціальну трифазну розетку вдома, можна придбати в магазині готовий комплект для монтажу.

Переваги рішення:

 • Автомобіль може заряджатися вночі і не має значення, скільки часу займає процес.
 • Власник не залежить від зовнішніх чинників: наявність швидкозарядний станції, можливість залишити машину на деякий час під зарядкою і т.д.
 • У вартість процесу увійде тільки вартість витраченої енергії.

Процес зарядки буде складатися в підключенні акумулятора до мережі через зарядний пристрій.

Як зарядити електромобіль?

Найбільш часто використовуваний роз'єм Mennekes. Їм оснащені електромобілі та зарядні станції. При підключенні до розетки три миготливих світлодіоди покажуть, що процес зарядки почався. В цей час батарея накопичує енергію. Відсоток зарядки ви завжди зможете побачити на індикаторі рівня заряду.

Зарядні станції: класифікація і характеристики

Електротехнічний пристрій, оснащений необхідними для підключення електрокара роз'ємами і призначений для зарядки авто - називається зарядною станцією. Стандарт IEC 62196-2 класифікує станції по 4 варіантами зарядки: Mode 1,2,3,4. Кожен з них має свої характеристики.

Стандарт CHAdeMO також використовується більшістю станцій швидкої зарядки.

Розширені можливості пошуку, які необхідно враховувати при роботі з зарядної станцією:

 • Робоча температура пристрою повинна відповідати параметрам, зазначеним у технічній документації заводом-виробником. Температура не повинна бути вище 60ºС.
 • Клас захисту - в межах затвердженого стандартом діапазону - IP44-54. Ступінь захисту зарядної станції IP44-54 позначає, що пристрій захищений від вологи і пилу.

 • Тип підключення пристрою сумісний з параметрами електромережі.

Компанія Автомеханіка - це висококваліфікована команда професіоналів з великим досвідом поставок обладнання для СТО.

Переваги співпраці:

 • Все обладнання відповідає європейським стандартам якості.
 • Автомеханіка - це не тільки продажі, це досвід розробки рішень, що враховують всі особливості конкретного підприємства.

Досвід співпраці з заводами-виробниками різного устаткування для СТО, висока кваліфікація фахівців-консультантів по обладнанню кристалізуються в практичні рішення, які розробляються під потреби конкретної компанії.

Якщо у вас виникли питання - фахівці завжди раді допомогти вам у виборі відповідного обладнання.

 

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок