Як обрати кращий гайкокрут для автосервіу? | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Як обрати кращий гайкокрут для автосервіу?

Різноманітність гайкокрутів: види і особливості конструкції


Автомобілі - це не просто транспортний засіб, але ще і механізм, який вимагає регулярного і повноцінного технічного обслуговування. За такими послугами варто звертатися в спеціалізовані компанії - автосервіси, СТО та інше. У цих компаніях працюють досвідчені фахівці з належним рівнем кваліфікації, а в роботі використовується професійний інструмент. Саме про вибір одного з видів спецінструменту, його особливості та різновиди Ви дізнаєтеся прямо зараз - це сучасний гайкокрут.

Редукторні моментні гайкокрути - мультиплікатори крутного моменту


Редукторний гайкокрут - це потужний ручний електроінструмент, який за рахунок наявності в конструкції редуктора дозволяє в рази збільшити силу крутного моменту. Важливий параметр при виборі такого приладу - це кратність збільшення, яка може бути в межах 3,5-60. На виході можна отримати зусилля в 700-10 000 Hm.

Автосервіси зазвичай користуються мультиплікаторами з можливістю контролю обертовий момент - це основна вимога безпеки праці. Для підвищення ефективності та продуктивності роботи шиномонтажі і автомайстерні користуються сучасними приладами, оснащеними гідравлічним, пневматичним або електричним приводом. Автовласники частіше користуються застарілими по конструкції, але до сих пір популярними механічними інструментами для викручування гайок, які в народі називають «м'ясорубками».


Що стосується мультиплікатора моменту обертання, то цей механізм є пристроєм для перетворення і передачі виробленого зусилля. Простими словами він є підсилювачем крутного моменту із заданою величиною зусилля. Саме в конструкції мультиплікатора використовується редуктор планетарного типу, за рахунок наявності якого і досягається вищезазначене збільшення певної кратності.

Гідравлічні гайкокрути

 

Гідравлічний гайкокрут - це в теорії той же інструмент для відкручування гучних з'єднань, проте відрізняється більш вузькою спеціалізацією. До його використання вдаються тоді, коли не вистачає зусилля відкрутити болт або гайку великого діаметра, а також в разі, коли затиск досить міцний. Правильне найменування спеціального приладу звучить, як «динамометрический ключ, оснащений гідравлічним приводом».

Цей тип інструментарію служить для виконання наступних завдань виробництва:

Затягнути гайку з точно заданим зусиллям;
Демонтувати гайкові кріплення при наявності в області з'єднання іржі;
Оптимізувати і спрости монтажні роботи на виробництві.

Такий інструмент використовується не тільки автомобільними майстернями, а й у сфері будівництва при монтажі складних і великогабаритних конструкцій. Промисловість також досить часто використовує це обладнання для виконання різних завдань.

Варто сказати пару слів про конструкції апарату. Основними елементами є корпус, циліндр, що оберігає клапан і трансмісія. Також є торцевої елемент, який може мати змінювані насадки або підлаштовуватися під певні параметри клема. Ще є ємність з робочою рідиною, при перекачуванні якої прилад отримує необхідний робочий зусилля.

Перевагами такого обладнання є наступні фактори:

 1. Розумне співвідношення ваги і показників потужності;
 2. Значна швидкість обертання;
 3. Простий процес використання;
 4. Різноманітність моделей;
 5. Довговічність конструкції;
 6. Надійність корпусу;
 7. Низькі витрати на експлуатацію;
 8. Наявність пересувний гідравлічної станції робить прилад мобільним;
 9. Вигідні цінові пропозиції.

Електричні і акумуляторні гайкокрути

 

Гайкокрут електричний мережевого типу використовується в автосервісах досить рідко на увазі норм безпеки експлуатації електроприладів. Таке оснащення має обмежену сферу використання - наприклад, індустрія або будівництво. Ті модифікації, які використовуються в сервісних центрах живляться від мережі в 12 В. Для контролю споживання енергії і захисти обов'язково використовується адаптер.

Щодо його аналога - це гайкокрут акумуляторний - то використовувати в автомобільному сервісі набула широкого вжитку відносно недавно. До речі, такі прилади оцінили і прості автолюбителі, у яких в гаражі можна знайти такий інструмент. Є дві популярні різновиди - це імпульсні і ударні інструменти.

Фахівцями високо цінується одна особливість акумуляторного обладнання, яка складається в мобільності приладу в плані експлуатації. Також можна відзначити наявність достатнього показника крутний момент (окремі моменти характеризуються 1 000 Hm). Також варто відзначити велику різноманітність модельного ряду, що дозволяє покупцям знайти саме той варіант, який влаштує їх вимоги. За цінами ці електроінструменти також різні - від бюджетний варіантів до дорогих надпотужних моделей.

Пневматичні гайкокрути

Для автосервісу пневмогайкокрут - це відмінне рішення. Прилад має достатню потужність, простий в роботі і надійний по конструкції. Основний принцип роботи полягає в використанні удароімпульсного методу. Прилад досить компактний за розміром, а оператор оцінить відсутність переходу сили удару не нього під час роботи.

Принцип роботи наступний:

 • Пневматичний двигун (ротор на шість лопатей) виробляє серію ударів;
 • Від силового агрегату зусилля передається на шпиндель;
 • Далі спрацьовує ударний механізм, створюючи певний крутний момент.

Варто зазначити, що такий пневмоінструмент може мати різні технічні характеристики. Властивості і показники роботи залежать від типу конструкції молоткастого механізму. В цілому цей специнструмент є універсальним, а способи його використання вже давно вийшли за рамки автомайстерень і виробничих цехів.

Щодо переваг, то відзначити можна наступне:

 1. Висока надійність конструкції за рахунок використання при виробництві високоякісних матеріалів;
 2. Вигода від використання - пневмопривід дешевше і економічніше в практичному плані;
 3. Значна потужність і задовільні технічні характеристики;
 4. Високий робочий ресурс за рахунок використання надійних робочих вузлів;
 5. Пневматичний привід більш безпечний в роботі.

Як вибрати правильний пневмогайкокрут?

Гайкокрути для шиномонтажу з пневматичним приводом користуються величезною популярністю за рахунок відмінних показників роботи. Однак необхідно серйозно підійти до вибору спеціального обладнання, звернути увагу необхідно на такі чинники:

 1. Визначте тип операцій, які будуть виконуватися цією технікою - має на увазі відкручування або переважно закручування. Для будівництва або виробничої лінії по збірці обладнання більш актуальна функція закручування. Щодо автосервісів, то для оптимального режиму роботи важливі обидві функції;
 2. Також варто оцінити з якими типами з'єднань необхідно буде працювати - наприклад, Вам може знадобитися гайкокрут для великих гайок або розкручування іржавих з'єднань;
 3. Технічні параметри - це величина крутного моменту, середня витрата повітря, швидкість обертання головки на холостому ходу та інше.

Є фактор, який при правильному виборі забезпечить максимальну зручність експлуатації - це тип фіксатора змінної насадки. Від особливості конструкції фіксуючого елемента залежить швидкість зміни торцевої насадки, а відповідно - швидкість роботи фахівця над авто одного клієнта.

Також варто оцінити наступне:

 • Форма корпусу, а також - з яких матеріалів корпусні деталі виготовлені;
 • Форма рукоятки і тип спускового механізму (є курковою або кнопковий);
 • Вага пневматичного інструменту.

Важливий момент, що стосується вибору моделі такого інструменту - це технічні параметри компресора. Для стабільної роботи характеристики компресорної установки повинні трохи перевищувати технічні особливості самого пневмоприладу.

Також варто відзначити, що вартість такого обладнання досить висока. З огляду на це варто заздалегідь визначитися з вимогами щодо товару, зокрема особливостей його використання. Наприклад, якщо ви плануєте використовувати гайкокрут для відкручування гайок, то немає сенсу купувати універсальне обладнання високої потужності.

Вибір пневмогайкокруту для вантажного шиномонтажу

Гайкокрут для коліс вантажних автомобілів - це особливий прилад, при роботі з яким на сам пристрій поступає величезне навантаження. Це пристосування повинно бути більш стійким в конструктивному плані, характеризуватися значною потужністю і надавати оператору оптимальний набір функцій за рахунок зміни режимів або насадок.

При роботі з вантажним транспортом потрібно такий пневмогайкокрут, який має відповідні характеристики. Саме такими технічними властивостями характеризується гайкокрут з пневмо з механізмом «Twin hammer» або в перекладі «подвійний молот». За рахунок цієї особливості інструмент вже на початку роботи здатний розвинути значну швидкість. Щодо назви механізму, то це походить від того, що за час обороту шпинделя відбувається два удари. За рахунок цього такий вантажний гайкокрут підходить для значних навантажень і здатний відкрутити болти з гайками навіть при сильній затягуванні.

Особливості вибору гайкокрутів для легкового шиномонтажу

Робота шиномонтажних майстерень стала більш зручною та ефективною від наявності можливості використовувати різний інструмент, що допомагають швидко і з найменшими зусиллями виробляти монтаж / демонтаж коліс. Особливо важливою для роботи на шиномонтажке річчю вважається гайкокрут - ручний інструмент, оснащений приводом і дозволяє в рази швидше надавати обслуговування легкового транспорту.

В роботі автомобільні сервісні центри найчастіше використовують такі типи обладнання:

Акумуляторний гайкокрут для автомобіля - це зручне оснащення, яке має достатню потужність для виконання операцій на відкручування / закручування болтів і гайок. Плюс полягає в портативності, зручність, компактність і універсальність за рахунок зміни насадок;
Ударний гайкокрут - це потужний прилад, який здатний впоратися з туго закрученими кріпленнями, навіть при наявності іржі. Зазвичай встановлюються на спеціальну платформу, що підвищує мобільність обладнання;
Електричний гайкокрут для шиномонтажу мережевого типу - цей прилад використовується досить нечасто, але надає більш широкі технічні можливості за рахунок високої потужності. Однак вибір варто обмежити моделями до 12 В з метою дотримання норм безпеки.

Якщо Ваша шиномонтажках працює переважно з легковим авто типу кузова «седан», то досить малопотужного гайкокрута для колісних болтів - вони стоять трохи в порівнянні з більш продуктивними модифікаціями. Однак для роботи з позашляховиками і мікроавтобусами слід придбати більш дорогі моделі - наприклад, пневматичні або мережеві електричні гайкокрути.

Щодо основних критеріїв вибору, то увагу варто звернути на технічні характеристики приладу, його зовнішні особливості і робочі показники. Також важлива вага і форма конструкції.

Найчастіше вибирають корпус типу «пістолет», а сам інструмент нагадує дриль або шуруповерт. У плані приводу, то перевага віддається ударним і акумуляторний гайкокрут.

Кутові пневматичні гайкокрути (пневмотрещеткі)

Високі показники зручності експлуатації, значна потужність і довговічність приладу - це критерії, які точно характеризують кутовий гайкокрут. З його допомогою є можливим виконання демонтажу деталей навіть в важкодоступних місцях.

Конструкція проста, що є дуже практично. Кутові шурупокрути-гайкокрут досить широко використовуються не тільки сервісними центрами обслуговування автомобілів. У будівельній сфері, на виробництвах і промислових лініях також високо цінують цей прилад.

Цінується такий інструментарій за такі переваги:

 • При виготовленні використовуються тільки високоякісні комплектуючі;
 • Ергономічний корпус дозволяє зручно зафіксувати обладнання в руках, що підвищує комфорт роботи;
 • Оптимальний набір технічних параметрів дозволять з максимальною продуктивністю виконувати заявлені операції;
 • Універсальність застосування за рахунок можливості заміни головки і використання різних насадок.

Ударні головки для ударного гайкокрут

Купити гайкокрут - це половина справи, тому що сам по собі він використовуватися не може. Вам необхідно придбати додаткові пристрої для роботи - це торцеві ударні головки для інструменту. Конструктивно є насадкою, яка дозволяє працювати з різними типами гайок відповідно до маркування - крутити кріплення буде в рази зручніше.

Зовні ці насадки відрізняються по довжині і іншим конструктивним особливостям. Характерними відмітними характеристиками вважаються:

 • Довжина головки;
 • Форма торцевого профілю;
 • Розмір приєднувального квадрата;
 • Призначення пристрою.

В асортименті є стандартні головки і подовжені. Щодо застосування, тобто універсальні і спеціальні торцеві головки для ударного інструменту.

Однак ударний тип насадок варто виділити в окрему групу допоміжного інструментарію. То чи варто зробити на увазі того, що їх конструкція посилена, що в рази підвищує їх технічні можливості. Також вони оснащені штифтом особливої ​​конструкції для більш надійного з'єднання з робочим приладом. І ще такі «коронки» безпечні у використанні, але є більш ефективними і швидкісними в роботі. Такі аксесуари до ударному інструменту мають наступні переваги:

 • Задовільні показники міцності за рахунок використання сплавів підвищеної щільності;
 • Стійкість до зношування навіть при високій інтенсивності використання;
 • Точність щодо виконання форми і розмірів, що відповідає формі гайкового або болтового кріплення певного стандарту - це забезпечить комфорт обертання;
 • Довговічність - це також за рахунок використання високоміцних матеріалів.

Торцеві головки для ударного інструменту зазвичай поставляються у вигляді комплектів. У наборі є всі різновиди даного типу насадок, які зустрічаються в роботі автосервісів найчастіше. Спеціальні типи насадок можна придбати окремо.

Де придбати хороший пневмогайкокрут в Україні?

У практичному плані, який гайкокрут обрати - це індивідуальне рішення кожного покупця, яке він приймає виходячи з певних критеріїв. Однак дати раду, де саме ви можете купити цей робочий інструмент, варто - онлайн у www.autom.com.ua.

В каталозі ви маєте можливість не тільки оцінити доступний асортимент і ціни на товар, але і ознайомитися з характеристиками розглянутого інструмента. Якість і надійність електротоварів гарантована.

Щоб оформити замовлення вам потрібно заповнити онлайн-заявку на сторінці товару або зателефонувати за номером, що є на сайті. Допомога при здійсненні покупки гарантована. Дізнатися більш детальну інформацію щодо правил співпраці, оплати або доставки можна в розділах меню або у контакт-менеджера.

 

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок