"Як відкрити шиномонтаж з нуля і скільки це коштує? | autom.com.ua

Як відкрити шиномонтаж з нуля і скільки це коштує?

Думка «Відкрити свій шиномонтаж» - це перше що приходить в голову автомобілісту, який вирішив зайнятися своїм бізнесом. Ця думка не нова - їй стільки ж років, як і бажання відкрити свій фаст-фуд або автомийку.

Необхідність в цій послузі є - вона очевидна будь-кому:
Шиномонтажі навколо ростуть як гриби, а їх все мало: поміняти гуму на зиму все-одно ніде: в черзі стояти або записуватися ... а тому Ваше бажання збігається з суспільною потребою - всім Ваш шиномонтаж потрібен однозначно.

А ось як на ньому заробити?
Вивчаємо питання уважніше:

Особливості шиномонтажного бізнесу

Як правило, шиномонтажна майстерня заробляє більше 80% свого доходу в сезони великого попиту - при заміні шин перед зимою і другий сплеск навесні.

В цей гарячий час дійсно від клієнтів немає відбою і господар, потираючи руки, придумує щоб ще таке купити з обладнання щоб прискорити процес і пропустити більшу кількість автомобілів в сезон.

В інший час (якщо нічого не вигадувати додатково) шиномонтажники відпочивають: підкачка коліс, експрес-ремонт проколів, рідше - серйозні бічні порізи шин. Іноді рихтування дисків, і то, якщо Ви цією послугою займаєтеся активно.
Загалом - завантаження немає і грошей теж. В такий час господар свій бізнес закрити хоче.

В результаті робимо перші висновки для себе: Як заробити основні гроші на шиномонтажі?

 • Попит на заміну шин має явно виражений сезонний характер а тому основна ідея це: Швидко - Експрес-шиномонтаж.
 • Заробити можна більше, якщо забезпечити в сезон перевзування максимальну продуктивність і максимальну пропускну здатність. Це головне.
 • Прийняти більшу кількість клієнтів можливо як за рахунок збільшення часу роботи в 2 зміни так і за рахунок «швидшого» і продуктивного автоматичного шиномонтажного обладнання.
 • Є деяка кількість клієнтів (5-10%), які перевзуватися легко - шляхом заміни готових коліс з дисками. Не упускайте і їх теж - вони багатшими (раз можуть таке собі дозволити) - а багатий клієнт для будь-якого бізнесу корисний (навіть якщо він тільки каву поп'є у Вас).
 • Ще важливо: для повноцінного завантаження однієї пари шиномонтаж-балансування коліс потрібно мати як мінімум 2 а краще 3 місця для автомобілів на обслуговування.
 • Клієнти по запису. Добре і правильно працює експрес-шиномонтаж в сезон спокійно набирає клієнтів на 2-3 діб вперед і ніколи не змушує їх чекати! Це аксіома - тобто обов'язкове правило: постійний клієнт важливіше всіх грошей).

Розбирати з Вами питання - а чим ще завантажити вашу майстерню в період міжсезоння? - Зараз поки не будемо - а під кінець статті порадимо, виходячи з напрацьованого досвіду, які послуги можна запропонувати ще додатково.

Як обрати вдале приміщення під шиномонтаж?

Є ще одна основна особливість надання шиномонтажних послуг:

 • Місцезнаходження шиномонтажного ділянки безпосередньо впливає на його завантаження і потік клієнтів: Принцип «Що бачу - то і купую» тут працює на 100%.
 • Жоден вид бізнесу в автосервісі не має такого впливу, а тому - ідеальне розташування для шиномонтажу - в межах прямої видимості на проїзний трасі зі зручним заїздом і майданчиком.
 • Всі інші варіанти - тільки погіршення кращого зі зменшенням шансів на хороший заробіток, перевірено:
  50 м від траси але з покажчиком - мінус 30% (бачив десь),
  300 м в сторону - ще мінус 50% (десь бачив але забув де).
 • Хороші місця також в місці постійного відстою автомобілів: у автозаправки, торгових центрів, поруч з великими гаражами або автостоянками, де багато потенційних клієнтів.

Звичайно, часи змінюються - і в епоху інтернету все можна виправити. Але ось в цьому такий бізнес поки слабкий:
наприклад - пробийте по пошуковику запит:
«Шиномонтаж в киеве» - в Житомирі - а в вашому місті? »
Поки знайдеться мало - і тільки великі центри.
Хоча є вже й такі запити: «шиномонтаж цілодобово». Думайте.
Нові комунікації тільки дають шанси новим і молодим, просунутим.

Про основні вимоги до вибору приміщення для шиномонтажной майстерні.

Для нормального європейського рівня - це приміщення під міні-СТО на 2-4 поста, з заїздом автомобілів всередину.
Це стандартні сучасні підходи для шинних центрів і, при Вашому бажанні, - ми спокійно зможемо з Вами пропрацювати планування та зробити технологічний проект такого сервісу (Автомеханика і не таке проектувала). Але це інша історія.

Тема нашої статті - більш реальна з життя початківців свій бізнес, а тому приземляємося:

 • Спочатку майданчик для стоянки і підйому автомобілів.
  Потрібна майданчик як мінімум на 2-3 вільних місця: рівна бетонна або асфальтована. Це важливо, інакше на домкратах розоритесь - навіть кращі не витримують наші ями і шви між плитами.
  Якщо є можливість - поставте шиномонтажний підйомник. Це дорожче, але ефективніше за швидкістю робіт.
 • Планування всередині приміщення - по Вашим планам і можливостям. Можна комфортно розміститися в невеликому на 40-60 м2 приміщенні.
  Важливо відразу визначити виділене місце для компресора (по шумовим показниками) і мати надійне електропостачання на 380В і опалення.
 • Ще Ваш сервіс - це Ваші майбутні гроші. Якщо Ви розраховуєте мати постійних клієнтів, подумайте уважно: де і чим вони будуть займатися ті 40 хвилин поки перевзувати його авто? Подивіться навколо його очима.
  Мінімальний сервіс - це кілька стільців під навісом і кава-апарат - заміна гуми завжди відбувається в погану погоду.

Є окремий список питань, пов'язаних з оформленням приміщення і офіційних дозволів на ведення бізнесу. Це окрема тема не для нашої статті, але ці питання Вам вирішувати доведеться теж.

Персонал. Як і де навчити шиномонтажника?

Грамотно організований бізнес завжди під контролем. Довіряй але з перевіркою.
Є багато прийомів, як організувати облік і контроль в своєму бізнесі, а тому вчіться.

Технічну частину з навчанням персоналу можна вирішити дуже спокійно:
Мінімальними навичками готові шиномонтажники і так мають, а тому навчити працювати на новому сучасних стендах Вам допоможуть продавці шиномонтажного обладнання - і не соромтеся з питаннями і проханнями.

Навчити більш складним професійним технологіям ремонту шин теж нескладно.
Потрібно звернутися до фірм імпортерам шиноремонтних матеріалів, наприклад: офіційний представник компанії TECH (матеріали і технологи ремонту шин) - це компанія АМ-Технологія Київ www.amtech.com.ua.
Великі серйозні фірми проводять регулярні безкоштовні тренінги і курси навчання технологіям шиноремонту, а тому це легко: звертайтеся безпосередньо: Вас чекають і будуть раді.

Кількість шиномонтажників визначте самі виходячи з Вашого проекту.
Як мінімум в одній зміні - один грамотний основний профі і 1-2 помічника з меншими вимогами і навичками.

На сезон перевзування коліс (1-2 місяці восени і 1 місяць навесні) бажано передбачити можливість додаткового залучення персоналу для пікового завантаження - заробите більше.

Яке обладнання необхідне для комплектації шиномонтажу?

Для першого наближення і правильної економічної оцінки свого проекту, складемо бюджет на покупку устаткування. Спочатку - найнеобхідніше з практики.
Ціни наводимо не занижені (щоб не помилятися), а на середньому рівні вартості перевірених італійських верстатів.

За списком - перелік основного обладнання:

 • Шиномонтажний станок п / автомат 1790 євро
 • Балансувальний стенд-автомат 2200 євро
 • Компресор 150 л 450 л / хв 720 євро
 • Домкрати підкатні 6 шт. 1200 євро
 • Ванна для перевірки коліс 150 євро
 • Динамометрический ключ 120 євро
 • Вулканізатор і Борторозширювачі 190 євро
 • Верстат з навісним інструментальним шафою 180 євро
 • Пістолет підкачки коліс, шланги, фільтри 50 євро
 • Пневмогайковерт з набором головок 230 євро
 • Інструмент для шиноремонту 400 євро
 • Пуско-зарядні візок, лампа-переноска 290 євро

Разом по мінімуму виходить 7500 євро.

Це досить стандартний відпрацьований список із запитів клієнтів.
У ньому є кілька вузьких місць:

 • Шиномонтажний верстат практично відразу при реальній комплектації купується все-таки автоматичний, що принципово правильно для експрес-шиномонтажу: верстат-автомат набагато збільшує продуктивність.
 • Балансування найчастіше купується або з великим монітором (для клієнтів) або повний автомат 3D (вона швидша): для великих і дорогих коліс.
 • Динамометрический ключ вписаний з принципу - він потрібен по правилам безпеки: професіонали колеса закручують з необхідним нормативним зусиллям, а не на око. Але багато хто не тільки економлять, але навіть цього не знають.
 • Обраний компресор - теж не найкращий варіант з точки зору майбутнього розширення потреб - краще відразу брати стаціонарний на 270 л, можна вертикальний - якщо місця мало в приміщенні.
 • З домкратами теж питання є: часто в цілях економії використовують пневматичні українського виробництва, але на них небезпечно залишати авто повністю без коліс, - хороші гідравлічні домкрати набагато краще і надійніше.

   

У підсумку початкова розрахункова сума може збільшитися ще на 2000-3000 євро.

Для більш просунутих шинних центрів з високим завантаженням і більш дорогими автомобільними колесами, необхідний технічний і ціновий рівень обладнання на кілька щаблів вище:
Тут є питання вибору хорошого шиномонтажного верстата для роботи з важкими жорсткими низкопрофильними шинами і більш високі стандарти по точності балансування високошвидкісних шин - від оптимізації дисбалансу диска і шини до повної діагностики коліс.
Але це - тема наших наступних статей: Шиномонтаж ТОП-рівня.

Яке шиномонтажне обладнання купити для себе?

Купуємо з розумом.
Перевірено десятиліттями: Обладнання для шиномонтажу - це Ваші основні інвестиції в Ваш проект. І робити їх потрібно з впевненим розрахунком на хороший і успішний бізнес - а інакше не потрібно і починати.

Наш багаторічний досвід показує, що основне устаткування на стандартний шиномонтаж купується практично один раз в 10-20 років.
А тому навіть заощадивши спочатку на дешевому Китаї не розраховуйте на те, що зможете його поміняти пізніше «коли бізнес стане на ноги»:
повірте чужого досвіду, не стане - а Ви так і буде стояти на колінах все 10 років в ремонтах. І ламатися все буде саме тоді, коли найбільше клієнтів готові Вам платити за послугу.

Спираючись на реальну практику, ми радимо вибирати технічний рівень обладнання виходячи з його максимального завантаження і продуктивності в пікові періоди, - де важливі швидкість і надійність.

По порядку:

 • Не варто економити на шиномонтажній верстаті: купуйте відразу автоматичний з відкидною назад стійкою і поверненням назад у встановлений становище шиномонтажной головки.
  Для роботи зі складними дорогими колесами найкраще вибрати 2-швидкісний автоматичний шиномонтажний станок: він значно полегшить Вашу роботу і збереже цілими дорогу гуму клієнта.
 • Якщо Ви розраховуєте обслуговувати дорогі ВІП-колеса великого діаметру з легкосплавними дисками і широкою гумою наднизького профілю - Ви не впораєтеся без серйозного стенду з посиленою конструкцією і просунутими параметрами: Ø диска 24 дюйма і ширина від 14 дюймів (і вище).
 • Для таких коліс також необхідно доглянути опції до верстата: пристрій «3 рука» і вибухову накачування безкамерних шин.
 • Балансувальні верстати менш вимогливі до коліс - навіть найпростіші стенди витримують вагу колеса від 60-65 кг.
  Але ось по швидкості і точності балансування - чим стенд дорожче, тим він кращий.
  При виборі рекомендуємо зупинитися на автоматичних 2D стендах а ще краще повністю автоматичний балансувальний верстат 3D з високою швидкістю і продуктивністю.
 • Програмні функції балансувальних стендів дуже важливі для складних коліс - але це вже деталі професійної розмови.

Що купити: Китайський верстат дешево або Італію надійно?

Відповідь дуже проста - ще 15 років тому це питання просто не виникало, а чому? Просто в Китаї тоді ще шиномонтажне обладнання не проводилося.
Все це свіже і тільки недавно зроблене. Причому, (якщо розуміти толк в обладнанні) все на 100% в Китаї скопійоване - і не завжди добре і не завжди з хорошого. Вам хочеться це перевірити ще раз - тоді це Ваш свідомий вибір.

Якщо Ви купуєте для себе (а не в оренду), рекомендуємо починати з хорошого перевіреного італійського верстата: його вистачить надовго, повірте знаємо.

На замітку для бізнесмена - як і все дешеве, б / в обладнання з Китаю через 2 роки нічого не варто, а нормальний німецький чи італійський стенд може працювати десятиліттями і в ціні втрачає незначно.
Ми це знаємо точно: в автомеханіка є один з напрямків - продаж б / у шиномонтажних верстатів.
До нас приходили на ремонт стенди Hofmann 80-х років і, після невеликого ремонту, вони ще працюють багато років.

Додаткові послуги для шиномонтажу.

Зважаючи на специфіку явно вираженою сезонною завантаження, кожен господар шиномонтажной майстерні задає собі резонне питання про додатковий набір послуг, особливо на літній період, коли завантаження немає взагалі.

 • Шиноремонт: йому варто приділити особливу увагу - будь-який шиномонтаж передбачає і ремонт шин. І хоча немає готових і грамотних фахівців, їх можна і навчити технології шиноремонту.
  Витратні шиноремонтні матеріали Вам будуть поставлятися з відстрочкою платежу (від фірми-продавця матеріалів), а інструмент для шиномонтажу і ремонту шин коштує недорого.
 • Професійний ремонт шин - це бажане, але не обов'язкова умова для Вашого бізнесу: цілком достатньо навчити простому ремонту проколів коліс (що нескладно), а за більш серйозні ремонти: бічний поріз, грижа та ін. Просто не братися.
 • Рихтування дисків. Найпростіше - рихтування сталевих штампованих дисків освоїти можна легко і дископрав обійдеться в 1500-2000 євро.
  Легкосплавні диски - це для профі, а тому тут залежить від фахівців.
 • На літо є ще одна популярна послуга - перезаправка автокондиціонерів.
  Вкладення реально невеликі - 2500 євро і навчання можна пройти безкоштовно: компанія Автомеханика проводить регулярні групові заняття (можна навчитися і індивідуально).
  Що найважливіше - для заправки кондиціонерів піковий період в квітні-липні, що відмінно підійде Вам.

Де купити шиномонтажне обладнання в Україні?

Питання риторичне для авторів статті, хоча відповідь не буде так однозначна:

Устаткування потрібно купувати у компанії-імпортера а не у посередників.
Це найбільш розумний вибір і ось чому:

 • Імпортер обладнання несе пряму відповідальність за якість продукту
 • Фахівці компанії-імпортера краще за всіх розбираються в тонкощах конструкції і ремонтах, а при виникненні серйозних рекламацій - вирішують всі питання з виробником обладнання безпосередньо.
 • Пристойна компанія-імпортер має свою службу сервісу і досвідчений навчений персонал, який пройшов навчання і сертифікацію за кордоном у фірми виробника.
 • У реального імпортера є склад запчастин і швидке постачання під замовлення.
 • Досвідчена компанія-імпортер має 25-річний досвід роботи в Україні - і «ми продали набагато більше, ніж Ви збираєтеся купити»
  (Це чудова фраза нашого комерційного директора Горбачука В).

Як Ви зрозуміли - це все про компанії Автомеханіка.
Ми відповідальна компанія і пропонуємо шиномонтажне обладнання тільки середнього цінового рівня - Sicam Італія і вищого ТОП-класу - Hofmann Німеччина.

Ми цінуємо Ваші інвестиції і допоможемо вибрати найкраще і оптимальне за Ваші гроші. Порадимо і підкажемо, навчимо і підтримаємо.

Все що ми маємо в програмі по цій темі Ви можете знайти на нашому сайті autom.com.ua в розділі «Шиномонтажне обладнання від Автомеханіки».

Звертайтеся. Завжди раді бачити ВАС.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок