Як обрати товщиномір фарби? | autom.com.ua

Як обрати товщиномір фарби?

Товщиномір фарби: застосування та принцип роботи 

Щоб визначити, якої товщини шар фарби на автомобілі використовують спеціальний прилад для вимірювання товщини фарби. Також його називають толщиномер фарби.

Його можна використовувати рядовим автолюбителям, які часто змінюють авто, при цьому віддаючи перевагу транспортним засобам не безпосередньо з салону, а б / у. Але найчастіше толщиномер лакофарбового покриття застосовують на підприємствах з виробництва авто, на СТО або під час купівлі-продажу підтриманих авто.

Яке ж призначення цього приладу? Товщиномір допоможе визначити, який шар на автомобілі:

  • фарби;
  • шпаклівки;
  • лакового покриття.

Також з його допомогою можна визначити безпосередньо товщину металу корпусу автомобіля.

Використовуючи цей прилад майстер на СТО або інший фахівець зможе точно сказати, чи було авто в ДТП, тобто проводилася чи рихтування кузова, його фарбування (наскільки нинішній шар покриття відрізняється від заводського). Для порівняння додамо, що у нового автомобіля шар покриття буде не більше 1 - 1,8 мм, а ось у відновленого покриття може бути до 2,5 мм, а іноді навіть більше - при серйозних пошкодженнях корпусу. Тому, якщо ви купуєте автомобіль і не впевнені в чесності продавця запропонуйте виміряти товщину фарби автомобіля, щоб переконатися, що він не після ДТП. Як це зробити правильно ви також дізнаєтесь далі в статті.

Різновиди товщиномірів 

Як же діє товщиномір для авто? Насправді - все досить просто. Вимірювання товщини лакофарбового покриття відбувається за рахунок хвиль різного типу - все залежить від виду приладу. Користувач прикладає пристрій до кузова і на дисплеї відображаються потрібні цифри. І ніяких складних дій виконувати не потрібно!

Важливо перед застосуванням такого обладнання перевірити і встановити номінальні значення, тобто, виконати калібрування.

Як це зробити:

  • докласти пристрій до будь-якої металевої поверхні, на якій немає покриття, тим самим зафіксувати «нульовий» результат;
  • виміряти товщину лакофарбового покриття на поверхні, товщина якого вам вже відома.

Після калібрування прилад готовий до виконання своїх функцій.

Але повернемося до видів товщиномірів, про які ми згадували вище. Виміряти товщину фарби автомобіля можна за допомогою такого обладнання:

  • Товщиномір механічний. Такий потрібно вставляти безпосередньо в шар покриття ще до його застигання. Для вимірювання товщини ЛКП на СТО або при покупці авто його краще не використовувати, оскільки це може пошкодити покриття.
  • Товщиномір магнітний. З його допомогою вимірюють товщину порівнюючи силу тяжіння магніту до покриття, чим тонше шар ЛКП - тим більше буде тяжіння і навпаки. Це не найточніший вимірювач товщини фарби, тому в наш час практично не використовується.
  • Електромагнітний товщиномір. Один з найбільш зручних приладів в цій лінійці. Крім того, це досить бюджетний товщиномір, що робить його ще більш привабливим для широкого використання. Результат отримують шляхом вимірювання сили взаємодії поля товщиноміра і підстави кузова авто під фарбою.
  • Ультразвуковий товщиномір під час застосування генерує хвилю, яка, відбиваючись від корпусу авто, дозволяє виміряти швидкість такого відображення і відповідно, товщину лакофарбового покриття.
  • Лазерний товщиномір виконує свої функції зі 100% -й точністю. Але в той же час такий прилад дуже дорогий. Тому найчастіше його використовують тільки професіонали, та й то, більше в місцях виготовлення авто, а не продажу.

Яку б модель ви не придбали з перерахованих вище, прилад для перевірки ЛКП допоможе перевірити стан покриття автомобіля, а значить точно буде затребуваний і на СТО, і в гаражі автолюбителя. Різниця тільки в ціні і точності, але в побутовому застосуванні (в гаражах автолюбителів) точність кожної з цих моделей буде достатньою. Тим більше, що звертати особливу увагу потрібно саме на розбіжність у значеннях, але про це ми поговоримо пізніше.

Як вибрати товщиномір лакофарбового покриття

Перед тим як купити прилад для вимірювання товщини фарби потрібно визначитися, які параметри для вас найважливіші і орієнтуватися на них при відвідуванні каталогу Автомеханіки. Наприклад, ви вже зараз можете визначити:

  • який вид товщиноміра вам найбільше підходить - з урахуванням різниці у вартості приладів, про яку ми вже згадували вище. Якщо для вас основним критерієм є ціна товщиноміра - обирайте більш доступні інструменти. На сайті Автомеханіки є прилади для різного бюджету, але ми завжди працюємо тільки з перевіреними постачальниками, а значить, в їх якості ви можете бути впевнені.
  • скільки по часу він повинен буде працювати без зарядки, і враховувати потужність його акумулятора заздалегідь. Цей параметр дуже важливий на промислових підприємствах по автомобілебудуванню і іноді - для співробітників СТО, але для особистого використання, як правило, підійде будь-який прилад.
  • в яких умовах ви будете його використовувати і проконсультуватися з менеджером по температурним режимам і окремими моделями, відповідним для них. На цей параметр потрібно звернути увагу, так як точність деяких товщиномірів може залежати від зовнішніх умов, зокрема, морозу. При цьому деякі прилади можуть використовуватися навіть при температурі -25 градусів. Параметр, який також допоможе визначитися з моделлю в цьому випадку - герметичність обладнання.
  • точність вимірювання, яка вам необхідна. Для цього потрібно проконсультуватися з менеджером або переглянути інструкцію до апарата, в якій вказані всі параметри товщиноміра, включаючи потужність сенсорів.

Обираючи прилад для перевірки ЛКП звертайте увагу на наявність гарантії і набору корисних функцій. Наприклад, функції розпізнавання матеріалу і пам'яті на останні виміри. Ще ви можете уточнити у менеджера по актуальності прошивки і мови інтерфейсу, якщо це для вас важливо.

Який товщиномір купити і чи підійде саме вам та чи інша модель можна буде сказати тільки після того, як стане зрозуміло, для чого і де ви його плануєте використовувати. Якщо плануєте використовувати прилад часто - віддайте перевагу більш точної моделі, яка зможе максимально ефективно працювати у ваших умовах. Якщо толщиномер потрібен для разового використання, буде досить проста бюджетна модель, яка тим не менш, також покаже вам стан лакофарбового покриття авто і допоможе визначити, наприклад, наскільки перед вами сумлінний продавець.

Поради щодо використання товщиноміра

Ми вже розповіли, як вибрати товщиномір фарби. За допомогою наших консультантів підібрати потрібну модель буде нескладно. Але важливо також правильно її використовувати, щоб цей процес не доставляв незручностей. Тому ми рекомендуємо ознайомитися з інформацією нижче, яка допоможе легко управляти таким приладом як толщиномер ЛФП.

В першу чергу необхідно вивчити інструкцію до приладу. Навіть якщо раніше ви вже мали справу з аналогічним обладнанням - кожна модель може відрізнятись функціоналом, отже, краще на самому початку експлуатації дізнатися про такі особливості.

Пам'ятайте, що під час перевірки якості лакофарбового покриття авто потрібно досліджувати кожну деталь транспортного засобу.

При цьому відстань між точками, в яких виконуються вимірювання повинно перевищувати 20 см. Проводячи дослідження таким способом, ви не пропустите ділянку з неякісним шаром або й зовсім «прикритої» вм'ятиною на кузові. Чи варто говорити, що в різних місцях показники не повинні істотно відрізнятися? Адже це також може служити маячком до того, що авто було перефарбовано або недофарбовано.

Відзначимо, що існує так зване «еталонне» місце для вимірювання товщини ЛФП - дах автомобіля. Чому? Саме ця ділянка найменш схильна до пошкоджень під час дорожньо-транспортних пригод.

Є також «еталонні» показники, на які треба рівнятися. У найбільш частих випадках норма товщини покриття знаходиться в діапазоні 80-150 мікрон. Якщо при вимірі ви виявили істотну розбіжність - будьте уважні до такого автомобіля і перевірте його ще раз. Враховуйте, що розбіжності можуть бути як в більшу, так і в меншу сторону. І якраз низький показник свідчить про порушення технологічних процесів, пов'язаних з покриттям автомобіля фарбою. Можливо, ще на заводі при обробці такого авто був упущений один або кілька етапів покриття. Що станеться з таким авто? Звичайно ж, його корпус швидко почне іржавіти.

І звичайно ж, використовувати товщиномір потрібно тільки після того, як поверхня автомобіля очищена від бруду.

Якщо ви будете враховувати всі ці моменти, то будете легко керувати обладнанням для вимірювання товщини ЛФП. Вивчити каталог з такими приладами ви можете вже зараз на сайті Автомеханіки, а наші професійні консультанти підкажуть вартість товщіноміра і його функціонал, допоможуть визначитися з найкращим видом приладу, нададуть інформацію про гарантії та доставку обладнання.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок