Як обрати обладнання для заправки кондиціонерів | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Як обрати обладнання для заправки кондиціонерів

Як обрати обладнання для заправки кондиціонерів

Сьогодні навіть автомобілі бюджетної категорії оснащуються автокондиціонерами. Як і будь-яка інша система, автокондиціонер потребує регулярної діагностики та заправки холодоагентом. Для обслуговування кліматичної техніки використовується спеціальне обладнання — установки для заправки автокондиціонерів, представлені до уваги зацікавлених покупців у каталозі компанії «Автомеханіка». Коштують вони недешево, але дозволяють значно підвищити швидкість, ефективність та якість сервісу. Тобто, при правильному виборі, установка окупиться максимально швидко. Крім того, з її допомогою можна виконувати і деякі супутні операції для підтримки автокондиціонерів у справному стані.

Апарати для заправки автокондиціонерів: що це таке

Сервісне обслуговування автомобільного кондиціонера можна проводити в ручному режимі. Зрозуміло, що у випадку з автосервісом такий варіант не пройде — персонал витратить на роботу багато часу. Також ніхто не скасовував людський фактор, а при роботі з фреоном та компресорною рідиною, які самі по собі коштують дорого, помилки неприпустимі. З цієї причини всі більш-менш просунуті СТО намагаються скоріше обзавестися професійним обладнанням. Така установка дозволить виконувати основні операції:

  • Вакуумування - видалення фреону, конденсату, компресорної олії, тобто повне прокачування системи;
  • Заправка фреоном та оливою - система самостійно визначить необхідні обсяги, не доведеться возитися з електронними вагами та манометрами;
  • Течешукач - з його допомогою зможете виявити місця витоку фреону, як правило, це штуцера, гумові ущільнення та трубки.

Плюс до всього, найбільш просунуті станції мають великий додатковий функціонал. Наприклад, по кожному авто друкується звіт, а дані зберігаються в електронній базі або на зовнішніх носіях. Працювати з ними теж дуже легко, завдяки дружньому інтерфейсу користувача. Від оператора потрібно лише дотримуватися вказівок на моніторі. Таким чином, якщо купити функціональну та надійну установку на СТО, зможете обслуговувати клієнтів швидше та краще.

З чого складається установка для заправки

Станція для заправки - це комплексна установка, що включає весь необхідний інструментарій для роботи з клімат-контролем:

  • манометри - заміряють рівень тиску при діагностиці та безпосередньо під час заправки;
  • вакуумні насоси - відкачують повітря з контурів автокондиціонера;
  • станції для відкачування та фільтрації/очищення фреону;
  • інжектор для упорскування олії та ультрафіолетового барвника для пошуку місць витоку;
  • електронні ваги з колбами для відмірювання потрібних обсягів холодоагенту.

Крім того, в комплекті йдуть різні перехідники та штуцери для обслуговування автокондиціонерів на автомобілях різних виробників. Також обладнання може похвалитися наявністю процесора, монітора, операційної системи та можливістю інтеграції з іншими видами комп'ютерної техніки для збереження звітів. У пам'ять пристрою занесені дані про сотні моделей авто.

Різновиди станцій для заправки автокондиціонерів

Обладнання для заправки кондиціонерів буває різних видів. Насамперед, їх класифікують за ступенем автоматизації:

  • Повний автомат - завдання автомеханіків буде зводитися лише до підключення штуцерів і шлангів до роз'ємів кліматичної техніки, а все інше станція виконує в автономному режимі;
  • Напівавтоматичні - завдання майстра полягатиме не тільки в підключенні до роз'ємів автокондиціонера, але і в ручному введенні необхідних параметрів (обсяг фреону, оливи, тиск);
  • Комплекти для обслуговування з ручним управлінням - тут маємо вакуумний насос, манометри, шланги з перехідниками, інжектори для упорскування, електронні ваги. Майстер особисто контролює усі операції. Не підтримується автоматичний пошук витоків. Додеветься додавати барвник вручну і підсвічувати кондиціонер ультрафіолетовим ліхтариком.

Який із цих типів обрати? Якщо працюєте з повним автоматом, весь цикл обслуговування одного автомобіля займе до 20-30 хвилин. У ручному режимі, витратите, як мінімум, втричі-вчетверо більше за умови, що у вас на СТО досвідчений персонал і відпрацював всю процедуру до автоматизму.

За якими параметрами ще розрізняють станції для заправки кондиціонерів:

  • призначення - для легкового/вантажного транспорту, пасажирських автобусів, спецтехніки або універсальні;
  • з якими типами холодоагенту працюють;
  • функціонал - заправка, повна діагностика, пошук витоків, або все це в комплексі.

Цілком зрозуміло, що при виборі враховують і виробника. Компанія «Автомеханіка» рекомендує купувати установки провідного європейського виробника - TEXA (Італія), в модельному ряду якого представлені найбільш просунуті і надійні установки для роботи з різними марками фреону і практично всіма моделями автомобілів.

Обираємо установку для заправки автокондиціонерів

Повний автомат - це оптимальний вибір. При виборі рекомендується враховувати наступні моменти.

Тип фреону

На сьогоднішній момент найбільш поширені два типи фреону:

  • R134a – використовується на більшості авто в Україні, але в Європі заборонено та поступово виводиться з обороту;
  • R1234yf - на нього незабаром перейдуть усі автовиробники.

Є також такий холодоагент, як двоокис вуглецю або R744 - його використовують лише на автомобілях Преміум-категорії Mercedes-Benz та Audi.

Таким чином, найкраще купувати установки універсального типу, розраховані на роботу з R134a та R1234yf. У нашому каталозі представлені установки TEXA, за допомогою яких можна виконувати цю операцію, а також переводити автокондиціонери з одного типу фреону на інший. У комплекті до автоматичної станції йде набір штуцерів та адаптерів для роботи з різними видами холодоагенту. Ідеальний варіант для комплексного обслуговування автомобільних кліматичних систем.

Автосервіс та обсяги роботи

Зрозуміло, що окупність є важливим критерієм під час виборів. Відштовхуючись від спеціалізації та завантаженості автомайстерні, вибирають і обладнання для обслуговування автокондиціонерів:

  • Невеликі автомайстерні широкої спеціалізації. Якщо працювати із системами клімат-контролю доводиться кілька разів на тиждень, цілком буде достатньо відносно недорогих напівавтоматичних або автоматичних станцій для виконання основних операцій із заправки та пошуку витоків;
  • Більші СТО з великим потоком клієнтів, обслуговування автокондиціонерів виконується як мінімум один-два рази на добу - однозначно потрібно вибирати повний автомат TEXA середньої або вищої цінової категорії;
  • Дилерські авторизовані автосервіси - можемо порекомендувати кілька установок для роботи з різними типами холодоагенту, у тому числі R744;
  • TIR для фур, станції техобслуговування для спецтехніки - також не обійтися без професійного автомата, розрахованого на роботу з кліматичними системами об'ємом 10-20 літрів.

До всього вище сказаного можна додати, що інноваційні установки TEXA Konfort дозволяють зберігати та роздруковувати звіти по кожному клієнту, вести базу даних та історію сервісного обслуговування.

Обслуговування автокондиціонерів — перспективний напрямок, оскільки ними оснащуються практично всі автомобілі, які потрапляють в Україну з-за кордону. Відповідно, надійна і продуктивна установка для заправки TEXA Konfort дозволить розширити спектр сервісних послуг. Ну а це, своєю чергою, створить позитивний імідж вашої СТО, призведе до розширення клієнтської бази, а отже, і до зростання рівня доходів.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок