Вибір динамометричного ключа. Hazet або Snap-on? | autom.com.ua

Меню

Всі товари

Вибір динамометричного ключа. Hazet або Snap-on?

Для чого потрібен динамометричний ключ?

Пристрій динамометричного ключа передбачає поєднання двох інструментів в один: звичайного розвідного ключа і динамометра. Перший потрібен для затягування гайок, болтів та інших різьбових кріплень. Другий вимірює силу прикладеного зусилля при затягуванні. Зовні пристрій нагадує металеву трубку зі шкалою, на якій зазначається сила, прикладена при затягуванні. Цей інструмент незамінний на СТО і веломайстернях, та й багатьом любителям двох і чотириколісного транспорту стане у нагоді.

Навіщо використовується динамометрический ключ?

Довгі роки світ знав тільки сталь. З неї робилися і рами велосипеда, і кузова машин, і навіть дитячі коляски. На щастя, в наші дні з'явилася величезна кількість різноманітних металевих сплавів, від алюмінію до карбону, які застосовуються у машинобудуванні. З них роблять, як окремі кріплення, елементи, так і цілі вузли та агрегати. І на кожному місці з'єднання в сучасній техніці виробник вказує необхідний момент затягування. Таким вважається той, в який кріплення надає оптимальний тиск на всю систему. Саме динамометрический ключ, інструкція до якого вкрай проста, вказує на цей момент. Якщо ще простіше, то за допомогою цього пристрою можна визначити, коли необхідно докрутити ще пару оборотів, а в якому випадку правильніше цього не робити.

У деяких можуть виникнути питання - навіщо взагалі цей ключ, якщо багато років майстри на СТО обходилися без нього. Відповідь не змусить себе чекати - змінилися часи, матеріали, інструменти та вимоги до рівня обслуговування техніки. Діапазон сили затяжки на деталях почали писати не дарма. Ця інформація при використанні динамометричного ключа дозволить уникнути:

  • гайок, що лопнули або прикипіли;
  • зірваних шпильок;
  • зарваних болтів;
  • скрученого різьблення.

Та й ще багатьох неприємних ситуацій, як автомобілістам, так і велосипедистам, і навіть в побуті при монтажі техніки або меблів. До речі, особливо актуально, коли виробник рекомендує затягнути всі кріплення з однаковою силою. І якщо колісні болти у машин ще можуть перетерпіти затяжку "на око", то через занадто сильне затягування лопнувша карбонова втулка для сидіння байка за 500 євро - зовсім не порадує. Так що краще, придбати динамометрический ключ, особливо, робочим, які регулярно стикаються з ремонтом автомобілів, мотоциклів або велосипедів.

Різновиди динамометричних ключів

Інструменти такого типу діляться на два основних види: граничні і індикаторні. Відрізняються вони методикою використання і індикацією необхідного зусилля затяжки.

Граничні ключі динамометричні

Назву свою ці інструменти отримали завдяки тому, що при досягненні виставленої сили затяжки (межі) видають привертаючий увагу звук, наприклад, клацання, або сигналізують іншим способом. Саме граничні ключі використовуються найчастіше, тому що працювати з ними просто - майстер перед початком роботи виставляє необхідне зусилля, і крутить прилад до його досягнення. Це зручно, але з іншого боку, граничні ключі мають велику похибку.

Індикаторні динамометричні ключі

Експлуатація таких інструментів передбачає постійне спостереження за індикатором, розташованим на ключі. Як тільки, зусилля досягає відповідного значення, затягування припиняється. Індикаторні прилади поділяються на три типи, в залежності від шкали індикації:

  • Ключ динамометричний стрілочний. Це класика, де індикатором зусилля виступає звичайна стрілка на цифровій шкалі. Простий в експлуатації, невибагливий до умов зберігання, коштує дешево. І використовується вкрай рідко через низьку точність. Звичайно, краще затягувати стрілочним, ніж покладатися на інтуїцію, але краще вибрати більш сучасний варіант.
  • Клацаючий динамометрический ключ. Є симбіозом граничного і індикаторного інструменту. Маючи на ручці шкалу вимірювання зусилля для зорового спостереження, дозволяє також встановлювати потрібне значення, а при його досягненні клацає. Власне, саме завдяки цьому звуку і отримав свою назву. До переваг відноситься хороша точність вимірювання зусилля, а до недоліків - крихкість. При падіннях, ударах або інших механічних впливах балансир зміщується, спотворюючи показники шкали. Також потрібне періодичне калібрування. Загалом, з цим інструментом треба бути дуже обережним.
  • Ключ динамометричний електронний. Вважається професійним приладом з найвищими показниками точності, єдиним мінусом буде висока ціна. Шкала динамометра електронна, може видавати сигнал при досягненні необхідного зусилля затяжки, а похибка становить не більше 1%. Зазвичай вартість таких ключів занадто висока для звичайного автомобіліста, тому найчастіше вони зустрічаються на СТО.

Також ключі можна розділити за розмірами шкали вимірювання зусиль. Так, деякі інструменти мають шкалу до шести NM, інші до двохсот, а деякі навіть понад три сотні NM.

Робота з ключами різних типів схожа. Потрібно або стежити за показником шкали самостійно, або виставити значення і чекати відповідного сигналу про його досягнення.

Якої компанії обрати динамометричний ключ: Hazet або Snap-on?

Якщо говорити про покупку такого інструменту, то максимальну увагу потрібно приділити виробнику. Їх існує величезна кількість, але лідерів виділити не складно: Hazet і Snap-on. Що це за фірми, і чому гідні звання ТОП, розглянемо нижче.

Hazet: інструмент для професіоналів

Цей виробник вважається кращим в Європі. Родина ключів - Німеччина, що саме по собі говорить про точність шкали, міцність матеріалів і якість виготовлення. Бренд входить в сотню кращих німецьких компаній завдяки:

  • впровадженню інноваційних розробок;
  • широкому асортименту динамометричних ключів;
  • наявності приладів для легкових і вантажних автомобілів.

Інструмент Hazet вважається професійним, його часто купують для робіт на спеціалізованих підприємствах. Експлуатація девайсів цієї фірми зручна і ефективна, а якість збірки, обтягування і головки дозволяє не турбуватися про правильність застосування сили затяжки.

Snap-on: інструмент зі світовим ім'ям

Виробник, який прийшов на наш ринок з-за океану, базується в США - і офіс, і виробництва. Американці знаються у хороших машинах, і ще краще розбираються в їх якісному ремонті, намагаючись максимально спростити цей процес. Тому динамометричні ключі Snap-on користуються популярністю, як у професійних механіків, так і у звичайних водіїв. Пристосування цього бренду відрізняються:

  • зручними ручками;
  • точними вимірювальними шкалами;
  • різними різьбовими рішеннями.

Моделей ключів від Snap-on дуже багато, від маленьких до тих, якими можна затягнути взагалі все, що завгодно (в розумних межах).

Динамометричні ключі: який обрати?

Фактично, і Hazet, і Snap-on дуже схожі. Виробники займають провідні позиції на ринках рідних країн і дуже популярні по всьому світу. Вибираючи між цими брендами, оцініть в першу чергу вартість виробів, адже якість сумніву не піддається. При покупці також дивіться на габарити ключа і інтервал моменту затягування. Останній важливий для точного налаштування зусилля - чим крок менше, тим більше варіантів настройки існує, і, відповідно, виконується вона точніше.

Де купити динамометричний ключ?

Оптимальний варіант - інтернет-магазин. Це зручно, швидко і сучасно. Але магазинів багато, який же вибрати? По-перше, вітчизняний. По-друге, з широким асортиментом. По-третє, з доставкою та офіційною гарантією. І по-четверте, з адекватними і кваліфікованими співробітниками. Всіма цими пунктами відповідає тільки один інтернет-магазин в Україні - Автомеханіка. Тут продають обладнання і інструменти для СТО: недорого, офіційно і від відомих виробників. Заходьте на сайт, вибирайте товар і оформляйте покупку - за допомогою консультанта цей процес займе не більше п'яти хвилин.

 

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок