Що таке гвинтовий компресор і для чого він використовується?
Компресор - прилад, що стискає гази. Якщо говорити в загальному, то всередину апарату потрапляє речовина в газоподібному стані, подаючись на виході під збільшеним тиском. Пристрій гвинтових компресорів наступне:
- парні гвинти, за допомогою яких стискається газ;
- набір олійних і повітряних фільтрів;
- клапани, що забезпечують безпечну роботу агрегату;
- двигун, що приводить в рух гвинти.
Компресор повітряний гвинтовий оснащений допоміжними системами для полегшення контролю за процесом роботи і станом агрегату. До таких приладів відносяться термостати, масло і очищувачі повітря, манометр, реле тиску, додаткові ємності, що показують рівень мастильних матеріалів.
Гвинтовий компресор: принцип роботи
Процес виглядає так:
- вентилятор втягує повітряні маси з атмосфери;
- повітря очищається від пилу і дрібних частинок в фільтрі;
- тиск збільшується за допомогою двох гвинтів;
- техніка випускає потік через спеціальне сопло.
Звичайно, в процесі бере участь ще безліч деталей, але основа саме в цьому - взяти повітря з навколишнього середовища, стиснути і випустити під тиском.
Де застосовуються?
Стисле повітря може знадобитися практично в будь-якій сфері діяльності людини. А враховуючи, що схема гвинтового компресора максимально ефективна, функціональна і компактна, застосування апаратів зустрічається повсюдно:
- на СТО або шиномонтажах;
- у будівництві;
- для роботи різних пневматичних інструментів;
- на виробництвах;
- у важкій та легкій промисловості;
- для видобутку і переробки природних ресурсів.
Навіть у побуті компресора знаходиться місце, особливо в приватних господарствах, не кажучи вже про період проведення ремонту в будинку або квартирі.
На які характеристики звернути увагу?
Основним показником для гвинтового компресора є потужність - від цього показника безпосередньо залежить продуктивність і витрата енергії на підтримку роботи. Природно, від потужності залежить і розмір апарату. Не варто гнатися за підвищеними результатами стиснення повітряних мас. По-перше, компресор може не окупитися за витратами на електрику, а по-друге, все залежить від цілей використання - висока потужність просто не знадобиться. Наприклад, в шиномонтажной майстерні, де для підкачки шин досить середніх параметрів продуктивності.
Гвинтовий або поршневий компресор: особливості роботи і який краще?
У апаратів з роторами є конкурент - поршневий компресор. Спори, який тип краще, ведуться вже 40 років, з тих пір, як винайдені енергоефективні гвинтові системи. Хоча на початку ХХ століття першість безперечно утримували поршневі установки. У чому ж різниця і в якому випадку виграє користувач?
Сам процес стиснення повітря має принципові відмінності. У випадку з поршнем, саме він поступальною ходою збільшує тиск, при якому газ залишає апарат. Гвинти ж, в свою чергу, стискають повітря в просторі між один одним. До речі, при такій конструкції відкривається нова характеристика гвинтового компресора - рівень шуму. Звук, що видається при роботі роторів в кілька разів тихіше, ніж від руху поршня.
Який апарат краще?
Обираючи, який прилад купити, зверніть увагу на те, що:
- поршневі компресори більше, а через сильні вібрацій при роботі і видаваний шум вимагають окремих приміщень і монтажу на бетонні підстави;
- роторні пристрої за компактні розміри розплачуються зниженим рівнем потужності, а значить, і продуктивності.
З іншого боку потрібно враховувати не тільки ці параметри. Так, початкова вартість поршневого агрегату нижче через більш просту конструкцію. Але економія коштів фантомна. Справа в тому, що обслуговування гвинтових компресорів на порядок дешевше і проводиться набагато рідше. Наприклад, для поршня потрібно проводити ТО і ремонт кожні 500 годин роботи, встановлювати системи охолодження і витрачатися на обладнання місця. Порівнюючи два типи апаратів, потрібно відзначити, що витрати на роторний варіант в кілька разів нижче. Економія очевидна на таких статтях витрат, як монтаж, оплата енергоспоживання під час роботи, ремонт, покупка додаткових систем для функціонування і безпеки.
Найближчим часом поршневі системи взагалі перестануть експлуатуватися, і їх повністю замінять гвинтові - тихі, компактні, довговічні і надійні. Тут теж є свої дрібниці, на зразок того, що безмасляні гвинтові компресори менш довговічні, ніж масляні, але загальний сенс в тому, то роторні агрегати заощадять вам і гроші, і час, і нерви.
Чому краще купити новий, ніж компресор гвинтовий Б/У?
Гвинтові компресори - витривала техніка, але придбання такого апарату після експлуатації іншою людиною має безліч ризиків. До таких відносяться:
- зношеність двигунів;
- ушкодження гвинтів;
- збільшена витрата енергії;
- необхідність заміни масла;
- засміченість фільтрів;
- порушення цілісності корпусу;
- вихід з ладу системи охолодження.
При поломці будь-який з систем, робота гвинтового компресора опиняється під загрозою, а проведення ремонту перетворюється в витратний захід.
Коли можна купувати гвинтовий компресор бу?
Придбати такий апарат можна в двох випадках:
- при покупці з рук ви в змозі визначити ступінь зношеності гвинтів по звуку роботи і вібрацій корпусу;
- на агрегат діє гарантія.
При цьому перший варіант здійснити практично неможливо без розбирання компресора, що відносить його до розряду фантастичних. Другий випадок гідний розгляду. Продають компресори з діючою гарантією або коли користувалися ними рідко і недовго, або компанії, спеціалізацією яких є ремонт гвинтових компресорів.
Навіщо потрібно гарантійне обслуговування?
Виробництво компресорних систем бере на себе зобов'язання про те, що техніка працює і буде робити це протягом певного періоду. Це і є гарантія, згідно з умовами якої, покупцеві безкоштовно виконають ремонт або заміну агрегату в разі поломки. З огляду на навантаження, які відчувають компресорами, вихід деталей з ладу - питання часу. Тому покупка нового пристрою має переваги:
- діюча гарантія, згадана вище;
- нульовий знос компресора, що забезпечує тривале використання;
- відповідальність офіційних сервісних центрів за працездатність агрегату;
- можливість повернути товар відповідно до Закону "Про права споживачів".
При покупці б / у компресора у приватника ці опції недоступні, а скільки пропрацює техніка ніхто не знає.
Де купити якісний компресор?
Питання, в загальному то, нескладне. Автоматика - вітчизняний інтернет-магазин, що спеціалізується на продажу обладнання для СТО, в тому числі, компресорів. В актив компанії потрібно записати:
- великий вибір виробників;
- адекватну вартість;
- доставку по регіонах;
- досвідчених консультантів.
Потрібен гвинтовий компресор? Не питання - фахівці Автомеханіки підберуть відмінний варіант: недорогий, надійний, відповідного розміру і потужності.