Гідравлічні динамометричні ключі

Для роботи з великим кріпленням у ролі динамометричного інструменту традиційно використовувалися довгі моментні ключі з подовжувачами і редукторні ключі мультиплікатори крутного моменту (ручні, пневматичні та електричні).
Гідравліка в важку промисловість прийшла дещо пізніше:

Гідравлічний динамометрический ключ був винайдений George A. Sturdevant (Джордж А. Стюрдевант) в Х'юстоні, штат Техас США.

Перші конструкції гідравлічних моментних гайкокрутів з'явилися на початку 1960-х років в досить простому примітивному вигляді, проте за кілька десятиліть Гідрогайкорути отримали стрімкий революційний розвиток і сьогодні є одним з найбільш інноваційних і високотехнологічних інструментів.

Гидравлический динамометрический ключ

Гідравлічні моментні ключі мають дуже високу потужність і дозволяють працювати з великим кріпленням легко і невимушено завдяки мінімальній вазі, дуже компактним габаритам для установки в умовах обмеженого простору, простоті використання і високій технологічності.

У сучасній конструкції Гідроключі використовуються найсучасніші високоміцні сплави титану, Al і ін .: вони забезпечують легкість конструкції і чудові характеристики міцності інструменту.

Гідравлічні динамометричні ключі мають точність ± 3% і відмінну повторюваність результатів ± 1%, що дуже добре підходить для потужних болтових конструкцій, що застосовуються в енергетиці, нафто-газовій промисловості та важкому машинобудуванні де потрібна висока точність і надійність.

Види і конструкції гідравлічних динамометричних гайкокрутів

Виды гидравлических динамометрических ключей

Конструкції сучасних динамометричних гідроключів поділяються на 3 основні види:

 • гідравлічні касетні гайковерти,
 • гідроключі з квадратним приводом під силові головки
 • і окрема група гідроінструмента - гідравлічні натяжителі болтів (або шпільконатяжітелі).

Касетні гідравлічні гайковерти з контролем моменту

Касетні моментні гідроключі мають мінімальні габарити і дуже добре підходять для роботи з фланцевими сполуками. Для особливо важкодоступних сполук виробляються низькопрофільні ключі з мінімальною висотою.

Кассетные гидравлические гайковерты

Це дуже потужний і точний інструмент:

 • Ключі можуть працювати в широкому діапазоні розмірів: від шестикутника 3/4 "(19 мм) до великих шестигранників 6-1 / 16" (155 мм) і більш.
 • Діапазон крутного моменту також вражає: гідрогайкокрут розвиває момент від 260 Нм (192 lbf.ft) до 51632 Нм (37566 lbf.ft) і більш.
 • Касетні ключі застосуються до встановленого крутним моментом, який може регулюватися в діапазоні моментів кожної моделі.

Кассетный гидравлический моментный ключ

 •  Кожна модель касетного гідрогайкокруту має основний корпус з гідроприводом і набір змінних шестигранних касет на різний розмір кріплення.

 • Конструкція виконана дуже зручно - зміна касет відбувається одним рухом.

Гидроключ с раскрывающейся кассетой

 • Є моделі гідрогайкокрутів з розкриваємою касетою

Модификации кассетных гидрогайковертов

 • Для особливо вузьких місць, де неможливо використовувати стандартні касети, є також модифікації - ролерні касетні ключі в т.ч. з відкритим зевом.

Несколько кассетных гидроключей в группе

 • Касетні гідравлічні гайковерти можна приєднувати групами (багатопозиційні) - з приводом від однієї гідростанції.

Гідравлічні динамометричні ключі з квадратом під головку

Цей стандартний гідравлічний гайковерт має приєднувальний квадрат під силові головки

Гидроключ под головки

Випускається широкий спектр моделей моментних гідрогайкокрутів:

 • Вони можуть працювати в широкому діапазоні розмірів: квадрат 1/2 "до 2-1 / 2" (і більше).
 • Діапазон крутного моменту величезний: від 75 Нм до рекордних 71169 Нм (і більше).
 • Гідравлічні ключі застосуються до встановленого крутним моментом, який може регуліровться в діапазоні моментів кожної моделі.
 • Дуже зручна конструкція підведення гідрошлангу до гайкокруту - з'єднувач може обертатися на 360 °, що забезпечує повну свободу при установці інструменту.
 • Реактивний важіль також виконаний дуже компактно і зручно.

Гидравлические моментные ключи

Необхідно відзначити, що гідравлічні динамометричні гайкокрути працюють значно тихіше, мають більш легку вагу і більш точні, ніж пневматичні гайковерти з аналогічним крутним моментом на виході.
Це робить їх привабливою альтернативою для багатьох користувачів - в порівнянні з дуже гучними і громіздкими пневмогайкокрутами або мультиплікаторами крутного моменту, які раніше були єдиним реальним варіантом працювати з дуже великим кріпленням, раніше - поки не з'явився сучасний гідравлічний моментний ключ: легкий, високоякісний, довговічний і безпечний інструмент з величезними можливостями.

Гидроключи на буровых установках

Галузі застосування гідравлічних моментних ключів необмежені завдяки відмінному конструктивному забезпеченню та високій технологічності. Одне з таких рішень:

Роботизовані комплекси для бурових установок Robo Spider.

Компанія Torq Lite розробила новий високотехнологічний гідроінструмент для високошвидкісного контрольованого закручування (і відкручування) фланцевих з'єднань підводних стійок бурових установок (Rizer Tools), які отримали найвищу нагороду Winner of the ASME Woelfel Distinguished Innovation Award в 1999 р.

Robo Spider Rizer Tools

Новітня розробка Torq Lite:

Robo-Spider - перша в світі повністю автоматизована гідравлічна система високошвидкісного затягування з контролем крутного моменту фланцевих з'єднань підводних стійок.

Запатентований, інноваційний і революційний дизайн гідроінструмента забезпечує найшвидше, безпечніше і найбільш точне сполучення в повністю автоматичному процесі роботи комплексу бурової установки.

Гідравлічні шпільконатяжітелі (Bolt Tensioners - натяжители болтів)

Цей гідроінструмент працює абсолютно за іншим принципом - на відміну від гайкокрутів:

Гидравлические шпильконатяжители

Він передає зусилля натягу на кріплення безпосередньо - на саме тіло шпильки, а не опосередковано - через крутний момент, що прикладається на гайку (а через різьбу - на болт), як прийнято в традиційному динамометричному інструменті.

Це дуже цікавий і прогресивний інструмент - і йому присвячена окрема стаття нашого сайту.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від Автомеханіки і завжди будьте в курсі новинок